رئیس شورای شهر شاهین‌شهر: ۱۰۰۰ نفر برای حضور در مراسم باشکوه اربعین ثبت‌نام کرده‌اند/شهرداری شاهین‌شهر ۴۰ میلیارد تومان از دولت طلب کار است

رئیس شورای شهر شاهین‌شهر:
۱۰۰۰ نفر برای حضور در مراسم باشکوه اربعین ثبت‌نام کرده‌اند/شهرداری شاهین‌شهر ۴۰ میلیارد تومان از دولت طلب کار است

رئیس شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر با بیان اینکه برای شرکت در راهپیمایی امسال اربعین نزدیک به یک هزار نفر شاهین‌شهری ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: شهرداری شاهین‌شهر نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان عوارض ارزش‌افزوده از دولت و صنایع آلاینده وابسته طلب کار است.
به گزارش پایگاه خبری جویا، حجت السلام روح‌الله بیدرام امروز در حاشیه دومین همایش زائران اربعین حسینی (ع) در تالار شیخ بهایی شاهین‌شهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: برای شرکت در راهپیمایی امسال اربعین نزدیک به یک هزار نفر شاهین‌شهری برای حضور در این مراسم باشکوه ثبت‌نام کرده‌اند که بر اساس آخرین برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در قابل ۱۸ دستگاه اتوبوس از مرزهای بین‌المللی مهران و چذابه اعزام خواهند شد.
وی با اشاره به بودجه یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریالی شهرداری شاهین‌شهر برای امسال که نزدیک به ۴۰ درصد آن جاری و مابقی عمرانی است، افزود: برای دهه فجر امسال ۱۲ پروژه عمرانی آماده افتتاح به بهره‌برداری خواهد رسید.
رئیس شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر با بیان اینکه شهرداری شاهین‌شهر هم‌اکنون در حال تدوین لایحه بودجه ۱۳۹۶ جهت ارائه و تصویب به صحن علنی شورا است، تصریح کرد: امسال چندان به دنبال افزایش بودجه شهرداری شاهین‌شهر نیستیم چراکه لازمه‌ی افزایش بودجه فراهم‌سازی بسترهای آن می‌باشد، درمجموع افزایش بودجه شهرداری برای اقشار مختلف مردم فشار مالی سنگینی به همراه خواهد داشت.
وی با تأکید بر اینکه دولت یازدهم متأسفانه به تعهدات خود در قبال شهرداری‌ها تاکنون عمل‌نکرده است، خاطرنشان کرد: دولت در زمان‌های که باید عوارض ارزش‌افزوده صنایع آلاینده را در اختیار شهرداری شاهین‌شهر قرار می‌داد تاکنون این عمل را انجام نداده است و همین همراهی نکردن دولت موجب فشار به اقشار مختلف مردم خواهد شد.
بیدرام گفت: تا هم اکنونی که من در خدمت شما هستم شهرداری شاهین‌شهر نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان عوارض ارزش‌افزوده از دولت و صنایع آلاینده وابسته به آن در اطراف شاهین‌شهر طلب کار است که اگر این میزان طلب به شهرداری تزریق شود بسیاری کارهای عمرانی نیمه‌تمام در این شهر زودتر به نتیجه خواهد رسید.
وی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه دیده‌شده است که عوارض ارزش‌افزوده ناشی از صنایع آلاینده به‌صورت استانی تقسیم‌بندی شود، یادآور شد: با این کار مقداری از عوارض ارزش‌افزوده‌ای که قبلا در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گرفت کاسته می‌شود که ما مجبور به رفع جبران این مقدار کاهش از سایر منابع خواهیم شد.
انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top