رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس مطرح کرد؛

استان اصفهان به‌عنوان دومین تأمین‌کننده منابع درآمدی غیرنفتی کشور است

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهر اصفهان تأثیر بسزایی بر روی شاخص‌های مختلف این استان داشته است، گفت: استان اصفهان به‌عنوان دومین تأمین‌کننده منابع درآمدی غیرنفتی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری  جویا، ظهر امروز جلسه شورای اداری شهرستان شاهین‌شهر و میمه با حضور غلامرضا تاج گردون رئیس و همچنین اعضای کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی ازجمله محسن بیگلری نماینده بانه و سقز، هادی قوامی نماینده اسفراین، غلامرضا جعفر زاده ایمن آبادی نماینده رشت، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، میمه و برخوار، غلامرضا حیدری نماینده تهران، سید مهدی فرشادان نماینده سنندج به‌منظور بررسی مسائل و مشکلات این شهرستان برگزار شد.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس پیرامون توانمندها و ظرفیت‌های استان اصفهان اظهار کرد: خوشبختانه یا متأسفانه خود شهر اصفهان تأثیر بسزایی بر روی شاخص‌های مختلف این استان داشته است که کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در سال اقتصادی مقاومتی در نظر دارد نگاه واقع بیانه تری نسبت مسائل و مشکلات استان اصفهان در بسیاری از حوزه‌های مختلف ازجمله رونق صنعت و ایجاد اشتغال داشته باشد.

وی افزود: اگر در یک عملیات ریاضی شهر اصفهان را از این استان کم کنیم بدون شک استان اصفهان در بسیاری از شاخص‌هایی که هم‌اکنون در کشور مطرح هست افت پیدا خواهد کرد و در رده‌ی آن ۱۰ استان کشور که ازنظر شاخص‌های توسعه و پیشرفت بسیار ضعیف و بیمار هستند قرار خواهد گرفت.

تاج گردون با ارائه ۲ راهکار جهت این سوءتفاهم پیشامده در استان اصفهان گفت: ابتدا باید نظام متکی بر درآمد هزینه یا نسبت درآمد هزینه را دوباره در استان اصفهان احیا کرد (یعنی نسبتی از درآمد هر استان برای عمران و آبادانی آن حوزه قرار گیرد) درواقع استان اصفهان به‌عنوان دومین تأمین‌کننده منابع درآمدی غیرنفتی کشور است که سهم او از این درآمدها تقلیل پیداکرده است و در احیای این زمینه کمیسیون برنامه‌وبودجه تمام تلاش خود را بکار بسته است.

وی با اشاره به مشکلات ورزشگاه نقش‌جهان و با بیان اینکه شبیه این مشکلات را در سایر استان‌های کشور نیز داریم، خاطرنشان کرد: مسئولین این استان درگذشته مدلی در حوزه تجمیع عوارض را برای حل و رفع مشکلات ورزشگاه نقش‌جهان ارائه کردند که آن زمان جوابگو بود اما بعد این مدل کارکرد چندانی نداشت اما در تلاشیم یک ظرفیتی همچون مدل ذکرشده برای اتمام فعالیت عمرانی ورزشگاه نقش‌جهان پیش‌بینی کنیم.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس اضافه کرد: بودجه وزارت ورزش و جوانان چندان تکاپویی برای به حرکت انداختن این پروژه و امثال آن را ندارند به همین خاطر باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده وافر را ببریم.

وی با بیان اینکه بودجه دولت چندان نمی‌تواند به صنعت کمک شایانی بکنند، تصریح کرد: در این زمینه نیز ۲ راهکار وجود دارد بهره‌گیری دستگاه‌های انگیزشی و نرخی می‌باشد.

تاج گردون با بیان اینکه صنایع استان اصفهان بدهی بسیار بالای به بانک‌ها یا بخش‌های دولتی دارند که خود رکود جدی به شمار می‌آیید، بیان داشت: واحدهای صنعتی استان اصفهان در زمان استفاده از حساب ذخیره ارزی فعالیت خوبی داشته‌اند که توانستند باارزش ۸۰۰ تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی از مصوبه مجلس شورای جهت اختیار دادن به دولت و بانک مرکزی برای تعامل و همکاری بیشتر با صنایع کشور در جهت بازپس‌گیری تسهیلات که نشأت‌گرفته از تحریم‌ها نیز بوده است خبر داد و اظهار کرد: مجلس نیز برای این کار سال گذشته نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد تومان کنار گذاشت تا دست دولت برای کمک بیشتر به صنایع بازتر باشد که هم‌اکنون شاهد هستیم رفاقت بانک‌ها با صنایع در حال بهتر شدن است.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس تصریح کرد: استان اصفهان ۱۵ درصد تولید ساخت محصولات ساختمانی را به خود اختصاص داده و به همین خاطر باید به صادرات محصولات تولیدی در این حوزه توجه بیشتری شود.

وی از تصویب و اختصاص دوباره جایزه محصولات صادراتی در بودجه امسال کشور خبر داد که مقدار آن را بالای ۱۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و بیان داشت: از دولت تقاضا داریم سیستم تهاتر به‌دوراز نگاه‌های فرا بخشی را در کشور اجرایی کنند که صنایع یک مقداری بتوانند نجات پیدا کنند.

در ابتدای این جلسه علیرضا بصیری فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه، علی صالحی رئیس شورای اسلامی شاهین‌شهر، بخشدار میمه، رئیس شهرک صنعتی مورچه و چند تن دیگر از مسئولین این شهرستان به بیان بسیاری از مشکلات خود پرداختند.

انتهای پیام/د

موضوعات مرتبط

(یک پاسخ به) <<استان اصفهان به‌عنوان دومین تأمین‌کننده منابع درآمدی غیرنفتی کشور است>>

 1. جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی گفت:

  جناب آقای ا حسینعلی حاجی
  نماینده محترم مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی
  سلام علیکم
  احتراماً به استحضار می رساند تعدادی از نیروهای فعال و کاردان در این اداره کل تحت عنوان رسمی کارگری مشغول به انجام وظیفه هستیم که اغلب دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی بوده که متاسفانه مزایای مندرج در احکام کارگزینی و سایر مزایای جانبی از جمله بدی آب و هوا، محرومیت مناطق جنگی حق تحصیلات دانشگاهی و سختی کار و ………. شامل ما نمی شود. جالب اینکه چارت خالی سازمانی داریم که با توجه به سوابق و تخصصی که هر کدام از ما در مشاغلی که سالها در آن کار می کنیم و تجربه کافی را کسب نموده ایم. در اداره ای که در آن هستیم حتی اگر چارت خالی نیز نداشته باشد مسئولین محترم سازمان می توانند از مرکز درخواست پست جدید نمایند. حال این این سوال برای همه ما پیش آمده که ما واقعاً چه نوع استخدامی هستیم نه مثل کارگران مشمول قانون کاریم !و نه مانند همکاران خدمات کشوری! نه مثل همکاران قراردادمعین !موقع پرداخت پاداش پایان سال، عیدی ما باید اندازه مبلغ عیدی کارمندان رسمی باشد چونکه حقوق ما از محل بند (( و )) تبصره ۱۹ قانون بودجه و از طریق خزانه پرداخت می شود. اگر تفاوت ما از نوع بیمه باشد که نیروهای پیمانی و قرادادهای کار معین نیز بیمه تأمین اجتماعی می باشند! مسئولین باید به این امر مهم توجه داشته باشند که ما کارگر شرکتهای خصوصی و یا کارخانجات نیستیم بلکه ما به استخدام سازمانی کاملاً دولتی درآمده ایم. لذا جهت احقاق حقوق و پرهیز از تبعیض و ایجاد عدالت اداری ما کارکنان رسمی کارگری شاغل در اداره دولتی خواهان تبدیل وضعیت در قالب طرح از رسمی کارگری به رسمی کشوری و یا پیمانی می باشیم تا بتوانیم همانند کارکنان رسمی از قانون نظام هماهنگ و خدمات کشوری بهره مند شویم.این مشکل کلیه همکاران رسمی کارگری بهزیستی سراسر کشور می باشد.ضمنا طرح تبدیل وضعیت کار کنان رسمی کار گری ادرات دولتی نظیر بهزیستی به رسمی کشوری یا ÷یمانی در مورخ ۱۳۹۲/۹/۲۰روز چهارشنبه ساعت ۱۰/۳۰صبح به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده وطرح فوریت دار شده وطی نامه ۱۶۲ اعلام وصول گرددید واز تاریخ یاد شده تاکنون درکمیسیون اجتمعاعی مجلس بلا تکلیف میباشد
  با احترام
  جمعی از کارکنان رسمی کارگری بهزیستی

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top