ردصلاحیت ۳۳ داوطلب انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس دهم/برگزاری انتخابات تمام الکترونیک برای شهرهایی که تعداد اعضای شوراهای‌شان بین ۷ الی ۹ نفر است

ردصلاحیت ۳۳ داوطلب انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس دهم/برگزاری انتخابات تمام الکترونیک برای شهرهایی که تعداد اعضای شوراهای‌شان بین ۷ الی ۹ نفر است

به گزارش جویاآنلاین، علی‌اصغر احمدی رئیس ستاد انتخابات کشور عصر امروز در نشست خبری با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه، اظهار داشت: ثبت‌نام انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در ۴ حوزه انتخابیه از ۱۸ اسفندماه از سوی هیئت‌های اجرایی آغاز شد و طی ثبت‌نام از کاندیداها در ۲۴ اسفندماه، کار بررسی صلاحیت کاندیداها در حوزه‌های انتخابیه میان‌دوره‌ای پایان یافت.

وی گفت: از مجموع ۲۸۷ نفر برای ثبت‌نام در انتخابات میان‌دوره‌ای ۴ حوزه انتخابیه پس از بررسی صلاحیت‌ها از سوی هیئت اجرایی و کسب استعلام از مراجع چهارگانه و مستندات ارائه‌شده به این هیئت‌ها اعلام شد.

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: طی این انتخاب‌ها ۶۰ مورد از سوی مراجع چهارگانه تأیید صلاحیت و با ارائه مستنداتی به هیئت‌های اجرایی ابلاغ شد که طی آن ۲۹ مورد از سوی نیروی انتظامی، ۲۸ مورد از سوی وزارت اطلاعات و ۳ مورد از سوی دادستانی از سوابق نامزدهای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس به هیئت‌های اجرایی اعلام شد.

احمدی با ارائه آماری از وضعیت ثبت‌نام انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در حوزه انتخابیه اهر و هریس نیز خاطرنشان کرد: در این حوزه انتخابیه مجموعاً ۴۶ نفر ثبت‌نام کردند که ۴۵ مرد و یک داوطلب زن بود که در نهایت سوابق ۴۳ نفر مورد تأیید قرار گرفت و سه نفر ردصلاحیت شدند.

وی درباره ثبت‌نام‌ها در استان آذربایجان‌شرقی، حوزه‌های انتخابیه مراغه و عجب‌‌شیر، گفت: در این حوزه انتخابیه نیز برای شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس ۵۹ نفر ثبت‌نام کردند که ۵۷ نفر مرد و دو داوطلب زن بودند و در نهایت ۵۶ نفر صلاحیت‌شان مورد تأیید قرار گرفت و یک نفر ردصلاحیت شد و دو داوطلب نیز از شرکت در انتخابات انصراف دادند.

رئیس ستاد انتخابات کشور درباره حوزه انتخابیه اصفهان، خاطرنشان کرد: برای شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای این حوزه انتخابیه ۱۳۱ نفر ثبت‌نام کردند که ۱۲۲ نفر مرد و ۹ نفر زن بودند که صلاحیت ۹۶ نفر مورد تأیید قرار گرفت و ۲۳ نفر ردصلاحیت شدند. در این حوزه انتخابیه ۱۲ نفر از شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای انصراف دادند.

احمدی درباره وضعیت ثبت‌نام انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در حوزه بندرلنگه، بستک و پارسیان نیز گفت: برای شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای این حوزه نیز ۵۱ نفر ثبت‌نام کردند که ۴۹ داوطلب مرد و دو داوطلب زن بودند که ۴۱ نفر صلاحیت‌شان مورد تأیید قرار گرفت، ۶ نفر ردصلاحیت شدند و ۴ نفر از شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس انصراف دارند.

وی  در ادامه افزود: براساس قانون کسانی که صلاحیت‌شان رد شده، می‌توانند در مهلت مقرر به هیئت نظارت استان شکایت خود را اعلام کنند و هیئت‌های نظارت در استان با کسب نظر هیئت مرکزی و شورای نگهبان پس از بررسی مجدد نتایج را اعلام می‌کنند.

رئیس ستاد انتخابات کشور  درباره وضعیت انتخابات شورای شهر، اظهار داشت: دستور آغاز انتخابات شورای شهر نیز امروز با ابلاغ بخشنامه وزیر کشور اعلام شد و ثبت‌‌نام داوطلبان این انتخابات از ۳۰ اسفندماه آغاز می‌شود.

احمدی تصریح کرد: براساس جدول زمان‌بندی انتخابات، کسانی که نتیجه صلاحیت‌شان (ردصلاحیت) به آنها ابلاغ شده، به‌مدت ۴ روز از تاریخ ۲۶ تا ۲۹ اسفندماه فرصت دارند شکایت خود را به هیئت نظارت استان انتقال دهند.

وی درباره ردصلاحیت حمید رسایی از حوزه انتخابیه اصفهان، گفت: مصلحت نمی‌دانیم نتیجه بررسی صلاحیت‌های افراد را اعلام کنیم، چون براساس قانون آنان فرصت اعتراض دارند.

رئیس ستاد انتخابات کشور درباره سرنوشت برگزاری انتخابات تمام‌الکترونیک در انتخابات شوراهای شهر و روستا، خاطرنشان کرد: تصمیم بر این است شهرهایی که بنابر اعلام دستگاه ذی‌ربط تعداد اعضای شوراهای‌شان بین ۷ الی ۹ نفر است، به‌عنوان شهرهای هدف برای برگزاری انتخابات تمام‌الکترونیک مورد توجه قرار گیرند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top