اکبریان عنوان کرد؛

روستائیان شهرستان سامان تسهیلات ویژه با نرخ ۶ درصد دریافت می‌کنند

فرماندار شهرستان سامان گفت: زیرساخت های لازم جهت ایجاد و توسعه کسب و کارهای روستایی در دستور کار فرمانداری قرار گرفته و در این راستا به روستائیانی که طرح های اشتغال زایی داشته باشند تسهیلات ویژه با نرخ ۶ درصد اعطا خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از چهارمحال بختیاری؛ سید حسن موسوی دهیار روستای چم چنگ از توابع شهرستان سامان در استان چهارمحال و بختیاری صبح امروز ۳۱ تیرماه ۱۳۹۷ در جلسه‌ای که با موضوع « محدودیت‌های اشتغال روستایی » در اداره بهزیستی شهرستان سامان برگزار شد، بیان داشت : مهم‌ترین هدف ما در سال جاری ایجاد اشتغال و  کسب‌وکارهای جدید برای جوانان روستایی است.

وی افزود: در این راستا طرح‌های مختلفی را از جمله بسته‌بندی بادام و هلو، راه‌اندازی کارخانه آب‌معدنی،  گلیم‌بافی و نیز صنعت گردشگری را به مسئولین محترم شهرستان ارائه داده‌ایم.

دهیار روستای چم چنگ ادامه داد: از بانک‌ها و دستگاه‌های متولی طرح تسهیلات اشتغال روستایی تقاضا داریم که به‌منظور شفاف‌سازی مراحل اخذ تسهیلات روستایی، شرایط دریافت این تسهیلات را به دهیاری‌ها اعلام تا به عموم مردم روستا اطلاع‌رسانی نماییم.

وی بیان داشت: از بانک‌ها و نهادهای مربوطه انتظار داریم با جدیت و سرعت بیشتری در امر اعطای تسهیلات روستایی اقدام نمایند.

در این جلسه که با حضور کمال اکبریان فرماندار شهرستان سامان، جهانبخش معاون جهاد کشاورزی استان چهارمحال بختیاری، فرزان رئیس اداره طرح و برنامه سازمان صنعت و معدن استان، عسگری نماینده اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان سامان، آقای نوربخش و خانم مریم عرب از اعضای شورای اسلامی روستای چم چنگ برگزار شده بود، اکبریان فرماندار سامان ضمن تأکید بر لزوم حمایت از کسب‌وکارهای روستایی تصریح کرد: مطابق با دستور استاندار چهارمحال بختیاری  پیگیری نیازها و زیرساخت های لازم جهت  ایجاد و توسعه کسب‌وکارهای روستایی در دستور کار فرمانداری سامان قرار گرفته و در این راستا به روستائیانی که طرح‌های اشتغال‌زایی داشته باشند تسهیلات ویژه با نرخ ۶ درصد اعطا خواهیم کرد.

مریم عرب عضو شورای روستای چم چنگ در این نشست ضمن ابراز نارضایتی از عملکرد نماینده سازمان گردشگری و صنایع‌دستی در خصوص تأخیر در همکاری با بانوان متقاضی دریافت مدرک گلیم‌بافی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۱۵۰ نفر از بانوان روستای چم چنگ را برای دریافت مدرک گلیم‌بافی به سازمان گردشگری و صنایع‌دستی معرفی کرده‌ایم ولی متأسفانه هیچ‌گونه همکاری با این افراد انجام نشده است.

در پایان جلسه و بنا به دستور فرماندار محترم شهرستان سامان مقرر گردید در روز پنجشنبه همین هفته جلسه‌ای با حضور کلیه متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی، بانک‌ها و کلیه نهادهای مرتبط به‌منظور پیگیری این طرح در محل فرمانداری برگزار گردد.

اکبریان همچنین از بخشداران و دهیاران خواست که این جلسه را به عموم مردم منطقه اطلاع‌رسانی نمایند.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top