زن تایلندی ۹۱ ساله مدرک تحصیلی لیسانس خود را گرفت

زن تایلندی ۹۱ ساله مدرک تحصیلی لیسانس خود را گرفت

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از اصفهان به نقل از شبکه «پی بی اس» تایلند یک زن تایلندی ۹۱ ساله بعد از بیش از ۱۰ سال تحصیل، بالاخره مدرک لیسانس خود را از دست پادشاه تایلند دریافت کرد.

«کیملان جیناکول» روز چهارشنبه مدرک لیسانس خود را در رشته «توسعه انسانی و خانواده»، در یک مراسم فارغ‌التحصیلی در دانشگاه آزاد دولتی «سوکهُوتای تاماتیرات» در حومه بانکوک دریافت کرد. رشته او، شاخه‌ای از جامعه‌شناسی است که با روابط انسان با محیط اجتماعی و طبیعی خود سروکار دارد.

او گفت: «اگر درس نخوانید، مطالعه نکنید و معلومات نداشته باشید، نمی‌توانید درست حرف بزنید و نمی‌توانید معقول و قابل‌درک باشید.»

مدرک لیسانس خانم جیناکول توسط «ماها واجیرالنگکورن» پادشاه تایلند که سال گذشته به تخت شاهنشاهی نشست، اهداء شد. در تایلند رسم است که مدارک تحصیلی در دانشگاه‌های دولتی توسط اعضای خانواده سلطنتی به فارغ‌التحصیلان تقدیم شود.

خانم جیناکول با استفاده از واژه‌هایی که احترام زیادش را به پادشاه کشورش نشان می‌داد، گفت: «خیلی خوشحال هستم و باعث افتخار من است که شاهنشاه با کمال بزرگواری به من لطف و محبت بی‌انتها نشان داده‌اند.»

کیملان جیناکول که ساکن استان «پایائو» در ۷۲۵ کیلومتری بانکوک است، این‌همه راه را همراه با خانواده‌اش طی کرد تا در مراسم فارغ‌التحصیلی شرکت کند.

منگکول جیناکول، پسر خانم جیناکول به شبکه «پی بی اس» تایلند گفت: «بعضی‌اوقات [مادرم] از نظر فیزیکی خسته می‌شد ولی ما به‌عنوان فرزندانش او را تشویق می‌کردیم تا به تحصیل ادامه بدهد و مادر ما درس خواند و تحصیلاتش را با موفقیت تمام کرد.»

دانشگاه آزاد دولتی «سوکهُوتای تاماتیرات» که کلاس‌های ویژه برای سالمندان دارد، امسال ۱۹۹ دانشجو بالای ۶۰ سال داشت. این دانشگاه کورس های نیمه‌وقت و از راه دور ارائه می‌دهد.

پانوماس کادنگائونگام، استاد و جانشین رئیس دانشگاه گفت: برای افراد سالمند، ما بیشتر روی جنبه عملی کلاس‌ها تمرکز می‌کنیم تا نظری، در نتیجه آنچه می‌آموزند را می‌توانند بلافاصله به‌کارگیرند.

انتهای پیام/ج

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top