یادداشت؛

سخنان سردمداران آمریکایی را می‌توان به‌عنوان سندی بر غیر مردمی بودن حکومتشان دانست

واشنگتن‌پست اذعان داشته است که دونالد ترامپ مزدور و نوچه پوتین رئیس‌جمهور روسیه است. که روزی علت این مسئله مشخص خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان؛ محمد سلطانی تحلیلگر مسائل سیاسی و همچنین دانشجوی ممتاز رشته‌ی علوم سیاسی دانشگاه اردکان یزد طی یادداشتی در خصوص انتقاد شدید الحن رسانه‌های آمریکا از ترامپ آورده است؛ واشنگتن‌پست اذعان داشته است که دونالد ترامپ مزدور و نوچه پوتین رئیس‌جمهور روسیه است. که روزی علت این مسئله مشخص خواهد شد.

این اظهارات در حالی از سوی واشنگتن‌پست بیان شده که ترامپ پیش از آن اذعان کرده بود که رئیس‌جمهوری سخت‌گیرتر از من در قبال روسیه وجود ندارد و مسکو در انتخابات آمریکا دخالت نکرده است.

اما شواهد چیز دیگری را نشان می‌دهد چراکه مدیر سازمان امنیت ملی امریکا موضعی متفاوت با دونالد ترامپ رئیس‌جمهور کنونی آمریکا دارد. ون کوتس مدیر سازمان امنیت ملی آمریکا در سخنان خود اعلام داشته که موضع سازمان تحت مدیرت او در این باره روشن است و روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ دخالت داشته است.

به نقل از کوتس: (ارزیابی ما درباره‌ی دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ بسیار روشن است روسیه به‌طور مداوم و فراگیر برای تضعیف دمکراسی تلاش می‌کند) روز دوشنبه نیز بعد از مذاکرات ترامپ با ولادیمیر پوتین خبرنگاران نیز از دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا از وی سؤال کردند که آیا سخنان رئیس‌جمهوری روسیه مبنی بر عدم دخالت را تائید می‌کند و یا سخنان سازمان اطلاعاتی امریکا مبنی بر دخالت روسیه!

وی در پاسخ بیان داشته بود که پوتین می‌گوید کار روسیه نبوده من دلیلی نمی‌بینم که کار روسیه بوده باشد. اما حال با ادعای اشتباه لفظی حرفش را تغییر داده و قبول دارد که روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ که وی پیروز شده است دخالت داشته حرفی که در نشست با پوتین حاضر به گفتن آن نشد.

با تمام وقایع و تائید دونالد ترامپ از زبان خودش فکر نمی‌کنم که دیگر بتواند بهانه‌ای برای تغییر سخنانش داشته باشد. کشوری که ادعای دمکراسی و حکومت مبتنی بر رأی اکثریت مردم را دارد و خود را پلیس جهانی و ابر قدرت می‌داند و مدعی احترام به‌حق انتخاب مردم است به نقل از گفته‌های خودشان مهر باطلی بر ادعاهای پوچشان است. آمریکا همان کشوری است که اخیراً به انتخابات ایران ایراد گرفته و آن را غیر مردمی می‌دانست بدون هیچ سند و دلیل قانع‌کننده‌ای؛ حال شواهد و سخنان سردمداران آمریکایی را می‌توان به‌عنوان سندی مبنی بر غیر مردمی بودن حکومتشان دانست.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top