هفته فرهنگی شاهین‌شهر؛

سر تیتری اولین زن شهیده شاهین‌شهر در هفته فرهنگی این شهر/هفته فرهنگی شاهین‌شهر ۱۸۰ میلیون تومان آب می‌خورد

سرپرست شهرداری شاهین شهر یکی از اهداف برگزاری هفته فرهنگی شاهین شهر را معرفی شهر به هموطنان در سراسر ایران اسلامی دانست گفت: در این هفته باید تمامی ظرفیت ها ، توانمندی ها و ویژگی هایی از جمله دانش محور و خلاق بودن، پویایی، نظم پذیری و چند قومیتی بودن شهر معرفی شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، هفته فرهنگی شاهین‌شهر از ۱۰ تا ۱۶ تیرماه با هدف معرفی این شهر و اجرای بیش از ۲۰ ویژه‌برنامه برگزار می‌شود.

حمید عشقی سرپرست شهرداری شاهین‌شهر در نشست خبری ۴ تیرماه ۱۳۹۷ با اصحاب رسانه استان اصفهان در تالار شیخ بهایی گفت: شاهین‌شهر شهری پویا و نوپا است که دارای پتانسیل و نیروهای بالقوه‌ای می‌باشد و می‌طلبد در مناسبتی خاص این پتانسیل‌ها را شناسایی و به دیگر هم‌وطنان معرفی کنیم.

عشقی ادامه داد: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده افتتاحیه این رویداد فرهنگی ۱۰ تیرماه با همایش تجلیل از برگزیدگان شهر برگزار می‌شود، همایشی که با حضور مسئولین کشوری و استانی از حدود ۲۵۰ نخبه، نام‌آور و استعدادهای برتر ملی و جهانی در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی تقدیر می‌شود.

وی به حضور اقوام مختلف ایرانی در این شهر اشاره کرد و گفت: ساکنان این شهر از تمامی نقاط کشور با آداب‌ورسوم مختلف در کنار یکدیگر زندگی مسالمت‌آمیزی دارند و این تنوع فرهنگی جشنواره اقوام ایرانی را می‌طلبد که در این رابطه روز ۱۳ تیرماه در ورزشگاه تختی میزبان شهروندان برای اجرای برنامه‌های متنوع این اقوام مختلف ایرانی هستیم.

عشقی با بیان اینکه شاهین‌شهر دومین شهر با سواد کشور است گفت: این عنوان نشان از حضور اهالی قلم در زمینه‌های مختلف دارد، لذا با اجرای همایش روز قلم و رسانه درصدد هستیم تقدیری از این عزیزان فاخر داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به نام‌گذاری سال جاری با عنوان «سال حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری گفت: بر این اساس در هفته یادشده، نمایشگاهی از دستاوردهای فرهنگی، هنری و صنایع‌دستی بانوان در نگارستان شهرداری برگزار می‌شود.

عشقی اضافه کرد: شهروندان باید نسبت به شهر حس تعلق داشته باشند تا شهری پویا داشته باشیم و برگزاری چنین برنامه‌هایی در این امر تأثیرگذار می‌باشد، پس لازم است با اطلاع‌رسانی گسترده تمام شهروندان را به حضور در این برنامه‌ها دعوت کنیم و با اجرای مطلوب برنامه‌های ویژه به اهداف پیش‌بینی‌شده دست پیدا کنیم.

سرپرست شهرداری گفت: یکی از راه‌های اشاعه فرهنگ شهروندی فعالیت سمن‌ها و مشارکت شهروندان است و لازم است سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین‌شهر با توجه به زیرساخت لازم و سخت‌افزارهایی که در اختیار دارد با حمایت از نهادهای مردمی و با تکیه‌بر ارتباط مؤثر با شهروندان میزان مشارکت بخش خصوصی را در اجرای برنامه‌های فرهنگی افزایش دهد و در ایجاد موج‌های فرهنگی تأثیرگذار باشد.

عشقی گفت: در این هفته باید تمامی ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و ویژگی‌هایی از جمله دانش‌محور و خلاق بودن، پویایی، نظم‌پذیری و چند قومیتی بودن شهر معرفی شود و مسلم است که هفته فرهنگی شاهین‌شهر متعلق به شهرداری نیست و در این راستا تمامی ادارات و دستگاه‌های متولی برنامه‌های فرهنگی ، هنری و ورزشی باید در برگزاری هرچه باشکوه‌تر آن سعی و تلاش نمایند.

وی بیان داشت: همایش‌های شعر کودک و نوجوان، پاک‌سازی شهر، پیاده‌روی عمومی، قرآن ایثار و شهادت، مانور خودروهای خدماتی شهر، کارناوال شادی ویژه کودکان، نمایشگاه فرهنگی هنری و صنایع‌دستی از دیگر ویژه‌برنامه‌های این هفته گرامیداشت به شمار می‌آید.

*هزینه اجرای تمامی برنامه‌های هفته فرهنگی شاهین‌شهر ۱۸۰ میلیون تومان هست

در ادامه روح‌الله شاه رجبیان مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین‌شهر با اشاره به تغییر زمان برگزاری این هفته گفت: با تصمیم مسئولین زی ربط برگزاری این هفته فرهنگی از بهمن‌ماه به تیرماه تغییر پیدا کرد زیرا در سال جاری با دهه فاطمیه مقارن می‌شد.

وی افزود: در حال حاضر گروهی پژوهشی با موضوع شاهین‌شهر شناسی وارد عمل شده‌اند که بتوانند مستندهایی در خصوص تاریخ کلنگ زنی این شهر به دست آورند و در همین رابطه برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای این هفته فرهنگی در روز شاهین‌شهر خواهد شد.

شاه رجبیان اظهار داشت: هزینه اجرای تمامی برنامه‌های این هفته در حدود ۱۷۰ الی ۱۸۰ میلیون تومان هست که بیشترین رقم به هدیه نخبگان اختصاص‌یافته است.

وی اضافه کرد: در همایش قرآن ایثار و شهادت با همکاری دفتر امام‌جمعه شاهین‌شهر ، شهید زینب کمالی به‌عنوان اولین زن شهیده در این شهر، سر تیتر همایش قرار داده‌شده است.

*عدم ارتباط و وابستگی نیروهای شرکت بازیافت  به شهرداری شاهین‌شهر

مهرداد مختاری رئیس شورای شهر شاهین‌شهر نیز در ادامه اظهار کرد: رقابت بر سر دستیابی به سهم بیشتری از ۶۵۰ لیتر در ثانیه پساب تصفیه‌شده در شاهین‌شهر بین واحدهای بزرگ صنعتی و شهرداری‌ها شدت گرفته است.
وی افزود: این رقابت بین شرکت پالایش نفت اصفهان، نیروگاه اصفهان، شهرداری شاهین‌شهر و شهرداری منطقه ۱۲ اصفهان در حالی بیشتر شده است که ورودی پساب به تصفیه‌خانه شاهین‌شهر ۳۰۰ لیتر در ثانیه کاهش‌یافته است.

رئیس شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر گفت: این مقدار کاهش ورودی پساب در پی عدم ورود پساب شهری خمینی‌شهر به تصفیه‌خانه شاهین‌شهر به وجود آمده است.  وی سهم شرکت پالایش نفت را ۲۲۰ لیتر در ثانیه، نیروگاه اصفهان ۱۸۰ لیتر، شهرداری شاهین‌شهر ۱۵۰ لیتر و شهرداری منطقه ۱۲ را از تصفیه‌خانه شاهین‌شهر ۱۰۰ لیتر در ثانیه اعلام کرد.
مختاری هشدار داد که اگر سهم شهرداری شاهین‌شهر از پساب تصفیه‌شده تأمین نشود بخشی از فضای سبز این شهر ۱۸۰ هزارنفری به‌تدریج خشک خواهد شد و خاطرنشان کرد: به علت تصمیمات خلاف قانون شهرداران سابق، تعداد نیروهای انسانی شهرداری و هزینه‌های جاری این اداره افزایش‌یافته و از شهرداری‌های نجف‌آباد و خمینی‌شهر که جمعیتی بیشتر از شاهین‌شهر دارند بیشتر و تقریباً معادل شهرداری کاشان شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر ادامه داد: در چنین شرایطی به‌جای آن‌که دغدغه تکمیل طرح‌های عمرانی و خدمات بهتر شهری را به شهروندان شاهین‌شهر داشته باشیم، هر ماه نگران تأمین به‌موقع حقوق کارکنان مازاد زیرمجموعه شهرداری راداریم.

وی یادآور شد: تعداد کارکنان شهرداری بر اساس آمار رسمی باید حدود ۵۰۰ نفر باشند، اما این تعداد هم‌اینک یک هزار و ۵۰۰ نفر است و اذعان داشت: طرح احداث متروی شهری شاهین‌شهر-اصفهان، با مشارکت واحدهای بزرگ صنعتی و به‌شرط طراحی یک ایستگاه برای هر واحد صنعتی احداث خواهد شد؛ این طرح هم‌اینک در مرحله طراحی انتخاب مسیر و جانمایی ایستگاه‌های توقف مترو در محدوده اتوبان آزادگان اصفهان است.

وی همچنین در پاسخ به برخی از شایعات مطرح‌شده در سایت‌ها و فضای مجازی مبنی بر اخراج نیروهای شهرداری و یا عدم پرداخت حقوق آنان گفت: شهرداری شاهین‌شهر همانند سایر شهرداری‌ها انجام برخی از فعالیت‌های روزمره خود را به بخش خصوصی واگذار نموده که از آن طریق، نیروهای مورد نیاز به‌کارگیری و مشغول خدمت شده‌اند.

وی در ادامه افزود: به دلیل فعالیت شرکت مدیریت پسماند شهرداری‌ها جهت ارائه خدمات شهرداری به شهروندان ارجمند، نیروهای به‌کارگیری شده توسط این شرکت به‌اشتباه خود را نیروی شهرداری تلقی نموده و در مواجه با هرگونه مشکل، شهرداری را مقصر می‌دانند که قانوناً بدین شکل نبوده و استخدام، اخراج، پرداخت یا عدم پرداخت حقوق و مزایای نیروهای مذکور صرفاً تحت نظر شرکت طرف قرارداد که هم‌اکنون شرکت مدیریت پسماند شهرداری‌ها است بوده و در این خصوص هیچ‌گونه سهل‌انگاری متوجه مجموعه شهرداری شاهین‌شهر نمی‌باشد.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top