شفیعی خبر داد:

سطح زیر کشت زعفران در شهرستان برخوار به ۲۲ هکتار افزایش یافت

فرمانده سپاه برخوار با بیان اینکه قرارگاه بسیج سازندگی به‌منظور توسعه و ترویج کشت گیاهان دارویی و زعفران همکاری تنگاتنگی با جهاد کشاورزی و مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای داشته است، گفت: سطح زیر کشت زعفران در شهرستان برخوار به ۲۲ هکتار افزایش یافت.

محمد شفیعی صبح امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری صدای جویا در اصفهان، با تشریح فعالیت‌های بسیج سازندگی در سطح شهرستان برخوار اظهار کرد: اردوی جهادی گروه شهید رضاییان در روستاهای مرغ و شورچه این شهرستان در راستای محرومیت‌زدایی و فعالیت فرهنگی توسط بسیجیان پایگاه شهید دستغیب خورزوق برخوار برگزار شد که در آن برنامه‌های فرهنگی، بحث‌های عمرانی نیز پیگیری گردید.

وی اضافه کرد: به‌منظور توسعه و ترویج کشت گیاهان دارویی و زعفران در سطح شهرستان برخوار تاکنون بالغ‌بر ۳۰۰ ساعت کلاس آموزشی با همکاری جهاد کشاورزی و مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان برگزار شده است.

فرمانده سپاه برخوار ادامه داد: قرارگاه بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج برخوار به‌منظور توسعه و ترویج کشت گیاهان دارویی و زعفران در سطح شهرستان همکاری تنگاتنگی با جهاد کشاورزی و مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای داشته است.

وی بیان داشت: نتیجه این همکاری اجرای طرح اقتصاد مقاومتی، استفاده بهینه از منابع (آب‌وخاک) که از دو سال گذشته و با همکاری جهاد کشاورزی و کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان بوده و موجب شده است سطح زیر کشت زعفران از ۸ هکتار به ۲۲ هکتار افزایش یابد.

شفیعی بیان داشت: هم‌زمان با رزمایش سپاهیان محمد رسول الله (ص) اردوی جهادی گروه شهیدِ رقیه رضایی از حوزه حضرت زهرا (س) در روستای علی‌آباد ملاعلی برگزار شد.

وی اضافه کرد: در این اردوی جهادی که با رویکرد محرومیت‌زدایی در روستای علی‌آباد ملاعلی برگزار شد مردم روستای علی‌آباد ملاعلی از کلاس‌های آموزشی در زمینه اقتصاد مقاومتی (خیاطی، بافتنی و احکام و قرآن، مشاوره و غیره) بهره‌مند شدند.

فرمانده سپاه برخوار تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون به‌منظور افزایش بهره‌وری و بهبود عملکرد تولیدکنندگان خصوصاً در زمینه‌های مربوط به مشاغل خانگی و صنایع مربوط به کشاورزی در سطح شهرستان کلاس‌های آموزشی تأثیرگذاری برگزار شده است.

وی به جزئیات برگزاری این کلاس‌های آموزشی پرداخت و خاطرنشان ساخت: در زمینه‌های اقتصاد مقاومتی در قالب مباحث مربوط به پرورش قارچ، کشت گیاهان دارویی، کشت گلخانه‌ای، بسته‌بندی مواد غذایی، کشت زعفران، کاشت پسته و سایر دوره‌های صنایع‌دستی شامل؛ فیروزه کوبی، گلیم‌بافی، سرمه‌دوزی، خیاطی و دوره‌های صنایع تبدیلی شامل بسته‌بندی میوه و خشکبار، تولید شیرینی در سطح شهرستان دارای کارنامه قابل قبولی در استان اصفهان هستیم.

شفیعی برگزاری کلاس‌های آموزشی را به‌عنوان یک اولویت مهم در برنامه‌های بسیج سازندگی دانست و گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی برگزاری کلاس‌های آموزشی در قالب فعالیت‌های گروه‌های جهادی، فعالیت‌های پایگاهی و فعالیت‌های مشترک با ادارات مثل جهاد کشاورزی و مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top