سپاه پاسخ ترقه‌بازی‌های داعش، اسرائیلی و سعودی صفت را داد/ حمله موشکی به تروریست‌ها جواب تحریم‌های سنای آمریکا علیه ایران بود

سپاه پاسخ ترقه‌بازی‌های داعش، اسرائیلی و سعودی صفت را داد/ حمله موشکی به تروریست‌ها جواب تحریم‌های سنای آمریکا علیه ایران بود

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از اصفهان مهدی محمدی تحلیل‌گر و کارشناس مسائل سیاسی در مورد حملات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به شهر المیادین در دیرالزور که مرکز تجمع، تربیت و آموزش و فعالیت داعش و وهابی‌ها است، اظهار کرد: انتقام موشکی از تروریست‌ها بسیار به‌موقع گرفته شد یعنی درست در زمانی که امریکا می‌خواهد همان کاری را با برنامه موشکی ایران بکند که با برنامه هسته‌ای کرد.

وی افزود: یعنی ایجاد شکاف و تفرقه در افکار عمومی داخلی درباره مطلوبیت این برنامه، سپس فشار از بیرون و کمک به برخی جریان‌های سیاسی در ایران برای راه انداختن مطالبه یک برجام موشکی.

این تحلیل‌گر و کارشناس مسائل سیاسی ادامه می‌دهد: مقدمه واجب در اینجا این است که مردم در داخل کشور درباره برنامه موشکی دچار تردید شوند. مهم‌ترین هدف قانون جدید سنا هم بلندتر کردن صدای کسانی در داخل کشور است که می‌خواهند بگویند «بلندپروازی موشکی و منطقه‌ای» دارد کار دست ملت می‌دهد.

وی بیان می‌کند که استفاده هوشمندانه –و شاید باید گفت شگفت- سپاه از برنامه موشکی، برای انتقام از تروریست‌های داعش، کل این صحنه‌آرایی را به هم می‌ریزد؛ و می‌افزاید: اکنون –در کنار خیلی چیزهای دیگر- مردم ایران چیزی دارند که می‌توانند به آن تکیه و افتخار کنند.

محمدی می‌گوید: برنامه موشکی نه یک‌بار اضافی بر دوش کشور و نه یک بلندپروازی تبلیغاتی، بلکه ابزاری واقعی برای دفاع از شرف ملتی اصیل و پر غرور است که در طول تاریخ در مقابل هیچ دشمنی سرخم نکرده است.

وی می‌گوید: سپاه دو جا را هدف گرفت؛ اول تجمع فرماندهان داعش در دیرالزور و دوم، قلب پروژه برجامیزه کردن برنامه موشکی و منطقه‌ای ایران.

این تحلیل‌گر و کارشناس مسائل سیاسی تصریح می‌کند: درباره حمله موشکی دیشب به تروریست‌های تکفیری در سوریه تا ماه‌ها سخن گفته خواهد شد. رازهای فراوان در این حادثه خفته است. ٨ موشکی که دیروز به شهر المیادین در دیرالزور شلیک شد همه دقیقا به هدف اصابت کرده است.

وی تأکید می‌کند: برنامه‌ریزی چنان انجام‌شده بود که هیچ غیرنظامی آسیب نبیند و ندیده است. مکانی هم که مورد حمله قرار گرفت اصلی‌ترین پایگاه داعش در سوریه بوده و تروریست‌های تکفیری که از بخش‌های مختلف سوریه عقب‌نشینی کرده‌اند در آنجا مجتمع شده بودند.

محمدی یادآور می‌شود: مرکز فرماندهی، زاغه‌های مهمات، مراکز پشتیبانی و مراکز کاری تروریست‌ها کاملاً تخریب‌شده است. دیروز، برای همه طرف‌هایی که به بقا و نیرومند شدن تروریست‌ها در سوریه و عراق دل‌بسته و در برنامه‌های آینده خود روی آن‌ها حساب کرده بودند، یکی از فاجعه‌بارترین روزها در ۶ سال گذشته بوده است.

*واکنش موشکی ایران اقدامی مقتدرانه و توأم با مظلومیت بود

همچنین عبدالله گنجی دیگر کارشناس و تحلیل‌گر مسائل سیاسی می‌افزاید: حمله موشکی سپاه به داعش را نباید صرفا واکنشی تلافی‌جویانه دانست. این موشک‌ها واکنشی فعالانه به ۲۰۰ سال تحقیر ایرانیان از سوی غرب بود.

وی با بیان اینکه این شلیک ابتدا بر دهان مقامات آمریکایی اصابت کرد سپس پس لرزه های آن در تلاویو شنیده شد. بیان داشت: اولین اقدام جنگی- موشکی ایران علیه تروریسم بکار گرفته شد. این در حالی است که ایران به خاطر حمایت از تروریسم تحریم می‌شود.

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top