سکان هدایت شهرداری تهران بعد از قالیباف به نجفی ۶۶ ساله می‌رسد

سکان هدایت شهرداری تهران بعد از قالیباف به نجفی ۶۶ ساله می‌رسد

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از اصفهان پس از ارائه برنامه توسط نامزدهای شهرداری تهران، منتخبان شورای پنجم، محمدعلی نجفی را به‌عنوان شهردار آینده پایتخت انتخاب کردند.

پس از آغاز به کار رسمی شورای پنجم که گفته می‌شود ابتدای شهریورماه است و انتخاب هیات رئیسه رسمی شورا، رأی‌گیری رسمی برای انتخاب شهردار پایتخت  انجام می‌شود.

محمدعلی نجفی با اکثریت آرا، پس از تشکیل شورای شهر در اول شهریور و پس از سوگند اعضای شورای شهر، انتخاب رییس و هیات رییسه شورا و رأی‌گیری رسمی در صحن علنی شورای شهر به‌عنوان شهردار به وزارت کشور معرفی می‌شود.

محسن هاشمی در این خصوص اعلام کرد: نجفی اکثریت آرا را کسب کرد.

وی عنوان کرد: در جلسه هفته آینده هیئت‌رئیسه شورا انتخاب خواهند شد.

همچنین الهه کولایی در آخرین دقایق از نامزدی شهرداری کناره‌گیری کرد.

محمدعلی نجفی متولد ۱۳۳۰ و ۶۶ ساله است، او در کارنامه خود ریاست بر وزارتخانه آموزش‌وپرورش را دارد و حتی از سوی کابینه دولت روحانی به‌عنوان وزیر آموزش‌وپرورش به مجلس معرفی شد اما نتوانست نظر نیمی از اعضای مجلس را به خود جلب کند و مدتی نیز سرپرستی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را بر عهده داشت.

نجفی همچنین عضو شورای شهر سوم نیز بود و در سال ۱۳۹۲ به دنبال انتصابش به‌عنوان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی از این سمت استعفا داد. در کارنامه مدیریت وی همچنین رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، وزیر فرهنگ و آموزش عالی وغیره به چشم می‌خورد.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top