گزارش؛

شاهین‌شهر اصفهان شب ناآرامی را پشت سر گذاشت/اعتراض مردم به افزایش فقر و بیکاری در ایران

مردم شهرستان شاهین‌شهر و میمه همزمان با سراسر کشور نسبت وضعیت بد معیشت، بیکاری و گرانی اعتراض کردند که در مجموع با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد.

به گزارش صدای جویا از شاهین‌شهر اصفهان، صدها نفر از شهروندان شهرستان شاهین‌شهر و میمه استان اصفهان شب گذشته ۱۰ دی‌ماه ۱۳۹۶ همزمان با سراسر کشور در خیابان اصلی این شهر از جمله فردوسی و سایر خیابان‌های منتهی به این خیابان تظاهرات کردند و این تظاهرات ضد دولتی با دخالت پلیس ضد شورش و نیروهای مقاومت بسیج به خشونت کشیده شد.

بر اساس اطلاعات میدانی خبرنگار پایگاه صدای جویا این تظاهرات از جنس اغتشاش و اغتشاشگری نبود بلکه این تظاهرات علیه افزایش بیکاری، فقر، گرانی، وضعیت بد معیشت و تورم در جامعه با بیان شعارهای مختلفی از سوی معترضین برگزار شد که در نهایت با دخالت نیروهای بسیج و پلیس به خشونت کشیده شد.

در ضمن پلیس یگان ویژه دیشب برای پراکنده کردن صدها تظاهرکننده مجبور به پرتاب گاز اشک‌آور شد؛ که این اتفاق موجب زخمی شدن چندین نفر و همچنین آسیب به برخی از اماکن عمومی شد.

هر چند مجوز قانونی برای برگزاری این تجمع مردمی از سوی نهادهای ذی‌ربط صادر نشده بود. و تاکنون هم برخی از رسانه‌های به اصطلاح مدافع حقوقی مردمی در شاهین‌شهر تاکنون در مورد این مطالبه‌های به‌حق مردمی سخنی به زبان نیاورده‌اند.

اما یکی از معترض به این پایگاه خبری گفت: من امروز به خیابان آمده‌ام تا به دولت و نمایندگان مجلس این پیغام را بدهم با چند سر عائله نزدیک به یکسال هست بیکار هستم و تنها راه امر و معاش زندگی‌ام فقط از طریق یارانه‌هاست.

همچنین یکی دیگر از معترضین که نخواست اسم او فاش شود، بیان داشت: سه فرزند تحصیل‌کرده بیکار در خانه دارم که با وجود مراجعه فراوان به نهادهای مختلف برای رفع بیکاری این سه جوان تاکنون نتوانسته‌ام به موفقیتی برای بکار گیری آن‌ها دست پیدا کنم.

یکی دیگر از معترضین نیز تصریح کرد: ما اغتشاش‌گر یا آدم آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها نیستیم و با بصیرت کامل تا آخرین نفس پای رهبر و خون شهدا ایستاده‌ایم اما دیگر تحمل تورم، بیکاری، فقر و افزایش بی‌رویه مواد غذایی و حامل‌های انرژی و ازدواج نکردن جوانان خود را نداریم و نخواهیم داشت.

این معترض ادامه داد: ما دیگر از شعارهای پوچ و بی‌اساس مسؤولان کشور خسته شده‌ایم و اگر توانایی اداره کشور را ندارند عرصه را با نیروهای دلسوز مردم و گوش دهنده به فرامین مقام معظم رهبری عوض کنند. هر چند مسؤولان نظام بر دردهای ما واقف هستند اما چرا فقط شعار می دهند و فکری برای حل این مشکلات نمی کنند؟

لذا در پایان از حسینعلی حاجی دلیگانی به عنوان نماینده این مردم در مجلس، علیرضا بصیری جزی فرماندار و نماینده دولت در شهرستان شاهین‌شهر و میمه و همچنین امام‌جمعه تقاضا داریم صدای مطالبه گری این مردم را به گوش مسؤولان نظام برسند تا شاید از رنج‌ها و مصائب آن‌ها تا حدودی کاسته شود.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top