مسئول حوزه علمیه شهر ری؛

شباهت وضعیت اقتصادی کنونی کشور با حصر اقتصادی «شعب ابی طالب»/ مردم با صبر و استقامت، از مشکلات اقتصادی عبور خواهند کرد

مسئول حوزه علمیه امام حسین(ع) شهر ری گفت: وضعیت اقتصادی کنونی کشور در دوره های مختلف تاریخ اسلام از جمله در حصر اقتصادی ایجاد شده برای پیامبر عظیم الشان اسلام در شعب ابی طالب که به مدت سه سال وجود داشته است، مشاهده شده بود، که انشالله مردم عزیز ما با صبر و حوصله این مشکلات اقتصادی را برطرف خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان،آیت‌الله سید رضا حسینی مازندرانی، نماینده ولی‌فقیه و  استاد اخلاق حوزه علمیه و مسئول حوزه علمیه امام حسین(ع) شهر ری در گفت‌وگو با رسانه‌ها با بیان اینکه یکی از نگرانی‌های مردم، نظام اسلامی و مقامات ارشد کشور توسعه‌یافتگی جریان‌های فساد در کشور است، اظهار کرد: فسادهای مالی یکی از قطعات پازل دشمن است که می‌تواند ضمن ضربه زدن به اعتماد عمومی، اقتصاد کشور را دچار مشکل کند، بنابراین مسئولان باید مبارزه فراگیر با مفسدان اقتصادی را بسیار جدی دنبال کنند.

این استاد اخلاق حوزه علمیه تصریح کرد: اگر با فساد اقتصادی مبارزه دائمی و قاطعانه صورت نگیرد اقتصاد کشور با چالش‌های جدی مواجه می‌شود، و در این میان، ضرورت اول مقابله با تهدیدات دشمن، مبارزه با مفاسد اقتصادی است که در این راستا قوه قضاییه وظایف جدی بر دوش دارد، و ما مطمئنیم این قوه با تمام توان برای بازگشت آرامش و ثبات به اقتصاد کشور تلاش می‌کند.

امام جماعت مسجد امام حسین(ع) ادامه داد: وضعیت اقتصادی کنونی کشور در دوره‌های مختلف تاریخ اسلام از جمله در حصر اقتصادی ایجاد شده برای پیامبر عظیم الشان اسلام در شعب ابی‌طالب که به مدت سه سال وجود داشته است، مشاهده ‌شده بود، که انشالله مردم عزیز ما با صبر و حوصله، همچون یاران حضرت محمد(ص)، این مشکلات اقتصادی و گرفتاری‌های مالی را برطرف خواهند کرد.

این نماینده ولی‌فقیه بیان داشت: پاسخ مقام معظم رهبری به نامه آیت‌الله لاریجانی رئیس قوه قضائیه درباره مبارزه با اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی که طی آن تأکید کردند؛ »مقصود آن است که مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد. در مورد اتقان احکام دادگاه‌ها دقت لازم را توصیه فرمانید.»، فصل الخطاب مسئولان در مبارزه با مفسدان اقتصادی است.

مؤسس حوزه علمیه امام حسین(ع) شهر ری، با اشاره به راه‌اندازی گشت‌های ویژه مبارزه با احتکار و گران‌فروشی در کشور، اظهار کرد: چند وقتی است مردم در مراجعه به بازارهای مختلف این جمله را می‌شنوند که « فروش نداریم» یا «هفته آینده بیایید»درحالی‌که به نظر می‌رسید کیفیت برخورد با این جرائم آشکار، درست نبوده است و گاهی به نظر می‌رسد مسئولان دستگاه‌های مرتبط، به نظاره این تخلف‌ها نشسته‌اند و نظارت واقعی را اعمال نمی‌کنند.

آیت‌الله حسینی مازندرانی با بیان اینکه امنیت کشور ما در منطقه سراسر جنگ و آتش خاورمیانه، مثال‌زدنی است، گفت: درحالی‌که کشورهایی مانند افغانستان، عراق، سوریه و یمن، هر روز  با حوادث تلخی روبرو هستند، ایران عزیز ما به لطف تدابیر حکیمانه حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای و پایمردی مردم انقلابی و ولایت مدارمان، در امنیت کامل به سر می‌برد.

ایشان با بیان اینکه مبارزه با تمامی جنبه‌های فساد اعم از فساد اجتماعی، فرهنگی و اداری دارای اهمیت ویژه‌ای است اما فساد اقتصادی و مبارزه با انواع آن در شرایط کنونی جامعه که با بحران‌های اقتصادی روبروست در اولویت اول مسئولان باید قرار گیرد، بیان کرد: دشمن با یارگیری در داخل و افزایش تبلیغات رسانه‌ای، به دنبال ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران و ایجاد اخلال در ساختار فرهنگی و اقتصادی کشور است.

*احتکار یکی از مصادیق اصلی فساد اقتصادی است

مفسر قرآن کریم با اشاره به موضوع «احتکار» که یکی از مصادیق اصلی فساد اقتصادی است، اظهار داشت: احتکار یکی از مصادیق فساد اقتصادی بوده و باید با شدت هرچه بیشتر با آن مقابله و در جهت شناسایی محتکرین تلاش شود به ویژه احتکار کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم، اقلام خوراکی، دارو، پوشاک و ضرورت های زندگی که موجب بروز بحران اقتصادی می شود. مردم از این موضوع ناراحت هستند که مسئولان مبارزه با مظاهر فساد را رها می کنند، برای نمونه مبارزه با حقوق های نجومی که بنده جزو اولین کسانی بودم در ایران، که نسبت به آن هشدار دادم، سرانجام مشخصی پیدا نکرد، درحالی که مردم عزیز ما منتظر شنیدن گزارش نهادهای مختلف کشور درباره میزان مبارزه شان با حقوق های نجومی و مفسدان اقتصادی هستند.

مسئول حوزه علمیه امام حسین(ع) شهر ری در ادامه با اشاره به اعلام آمادگی فرمانده سازمان بسیج مستضعفین برای مبارزه با محتکران و مفسدان اقتصادی، گفت: دشمنان انقلاب و نظام اسلامی در صدد ضربه زدن به نظام از طریق تحریم و ضربه اقتصادی به مردم جامعه اسلامی ایران هستند، که در این میان نباید از نقش مهم و تاثیرگذار بسیج در شناسایی محتکرین و معرفی آنان به مراجع قانونی غفلت نمود زیرا نیروهای مخلص و متدین بسیجی در همه مراحل انقلاب اسلامی، پیشگام عرصه جهاد و شهادت بوده اند و امروزه نیز حتما در مبارزه با اخلال گران اقتصادی، موفق خواهند بود.

آیت الله حسینی مازندرانی؛ مفسر قرآن کریم در ادامه، دوباره به به نامه رئیس قوه قضاییه به مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی به دلیل آیین دادرسی کیفری اعلام می‌کند که موانعی در پیش‌رو برای رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی دارد که از این رو درخواستی از مقام معظم رهبری انجام شد تا موانع پیش‌روی دستگاه قضایی برطرف شود، امیدواریم قوه قضائیه از این پس با جدیت بیشتر با مفسدان اقتصادی مبارزه کند.

این نماینده ولی فقیه با بیان اینکه با مراجعات زیادی از سوی گروه های مختلف مردم درباره مسائل و مشکلات اقتصادی روبرو است، اظهار کرد: آحاد مردم به ویژه نیازمندان از وضعیت اقتصادی کشور بسیار گلایه دارند و من افرادی را می شناسم که «هندوانه» شام شبشان شده است. این وضعیت به هیچ وجه زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

مسؤول حوزه علمیه امام حسین(ع) شهر ری با اشاره به اسناد موجود درباره دخالت دانه درشت‌ها و آقازاده ها در اقتصاد کشور و ایجاد شبکه‌های فساد توسط آنها‌، خاطرنشان کرد: مردم آماده شنیدن گزارش دستگاه های مرتبط با حوزه اقتصاد هستند و ما امیدواریم مسئولان کشور اجازه ندهند افزایش مشکلات اقتصادی به وحدت ملی ایرانیان ضربه وارد آورد.

*مبارزه با فساد، ابتدا از قدرتمندان شروع شود

این مفسر قرآن کریم و استاد اخلاق حوزه علمیه با تأکید بر اینکه مبارزه با فساد باید ابتدا از قدرتمندان شروع شود یعنی ابتدا باید افراد صاحب قدرت و کسانی که دارای رانت هستند مورد بازخواست قرار گیرند و سپس سراغ افرادی رفت که با اتصال به این‌ها فساد می‌کنند، تصریح کرد: مردم عزیز ما همیشه در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی مانند راهپیمای های روز قدس و ۲۲ بهمن، و همچنین در انتخابات، حضور چشمگیر و دشمن‌شکنی داشته‌اند، بنابراین مسئولان کشور باید با انجام اقدامات مؤثر، ملت ما را با ادامه راه امام خمینی(ره) و شهدا امیدوار نگه‌دارند.

آیت‌الله حسینی مازندرانی در پایان تأکید کرد: مشکلات اقتصادی، آسیب‌های اجتماعی و معضلات فرهنگی کشور حتماً با توکل بر خداوند متعال، عنایت حضرت ولی‌عصر(عج) به نظام جمهوری اسلامی ایران، رهنمودهای مدبرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ایستادگی و بصیرت مردم و اقدام انقلابی و متعهدانه مسئولان کشور، برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/ج

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top