یادداشت؛

شرافت ترامپی!

کتاب اقتصاد دولتی در سه سطر آورده است؛ آقایان سیاستمدار و مسئول ایرانی! شما که در وعده دادن از یکدیگر پیشی می گرفتید. باید به شما گفت؛ کمی شرافت ترامپی داشته باشید!

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان؛ کانال جنبش عدالتخواهی دانشجویی با اشاره به چکیده ای از کتاب اقتصاد دولتی در سه سطر با عنوان«شرافت ترامپی» آورده است؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در دوران مبارزات انتخاباتی وعده های عجیب و غریب فراوانی می داد!

او میگفت: اگر رئیس جمهور شود، آمریکا از پیمان زیست محیطی پاریس خارج می شود! پیمانی که پس از ٢۵ سال مذاکره به نتیجه رسیده بود، و او از این پیمان خارج شد!

او میگفت: شاخص کل سهام داوجنز که میانگین ٣٠ سهام برتر بورس وال استریت هست را نه تنها از سقوط نجات می دهد که به رکورد ٢٠ هزار واحد خواهد رساند! و او این کار را کرد، امروز شاخص کل داوجونز به بیش از ٢۴ هزار واحد رسیده است!

او میگفت: نرخ بیکاری در آمریکا را طی یک سال از ١٠ درصد به زیر ۵ درصد خواهد رساند! و او این کار را کرد! نرخ بیکاری در آمریکا اکنون به ۴ درصد رسیده است!

او ممی گفت: نرخ رشد اقتصادی آمریکا را تا پایان سال ٢٠١٧ که در دولت اوباما کمتر از ١ درصد بود به بیش از ٣ درصد خواهد رساند! و او این کار را کرد! نرخ رشد اقتصادی آمریکا در حال حاضر با رقم ٣/٢ درصد بالاترین نرخ رشد در بین کشورهای صنعتی و توسعه یافته است!

او می گفت: در صورت پیروزی اورشلیم را به عنوان پایتخت ابدی اسرائیل به رسمیت خواهد شناخت و او این کار را کرد!

او می گفت: اگر پیروز شود توافق برجام را به شکل فعلی قبول نخواهد داشت و جلو فروش هواپیمای بویینگ به ایران را خواهد گرفت! و او این کار را کرد! توافق برجام با وجود مخالفت اروپا، روسیه و سایر کشورها، با فشار آمریکا در حال فروپاشی است و مجوز فروش بویینگ به ایران لغو گردید!

او می گفت: اگر به او رای دهند در مرزهای جنوبی آمریکا دیواری بلند بین مکزیک و آمریکا خواهد ساخت و پول ساخت آن را هم از مکزیک خواهد گرفت! و او این کار را کرد! ترامپ با خروج از توافق تجارت آزاد با مکزیک و کانادا (نفتا) برای واردات کالاهای مکزیکی ٢٠ درصد عوارض وضع کرد! تنها در سال گذشته مکزیک بیش از ٢٣٠ میلیارد دلار به آمریکا کالا صادر کرده است و آمریکا بیش از ۴٠ میلیارد دلار عوارض واردات بدست آورده که آن را برای ساخت دیوار مرزی اختصاص داده است!

او می گفت: تمام هزینه های سازمان ملل و یونسکو به عهده آمریکاست و کشورهای دیگر حق عضویت خود را درست پرداخت نمی کنند و اگر این کار را نکنند آمریکا از یونسکو خارج و بودجه سازمان ملل را کاهش می دهد! و او این کار را کرد! آمریکا از سازمان یونسکو خارج شد و بودجه سازمان ملل را ۵٠ درصد کاهش داد!

و ده ها وعده عملیاتی شده دیگر آن هم فقط طی یک سال! با وجود تمام مخالفتهای داخلی و جهانی علیه ترامپ!

آقایان سیاستمدار و مسئول ایرانی! شما که در وعده دادن از یکدیگر پیشی می گرفتید! باید به شما گفت؛ کمی شرافت ترامپی داشته باشید!

هرگاه دیدی دست دولتی به جیب بانک ها فرو رفت بدان تورم در راه است.

هرگاه دیدی دست دولتی در جیب شرکت ها فرو رفت بدان رشد اقتصادی منفی شده است.

و هرگاه دیدی دست دولتی به جیب مردم فرو رفت بدان آن اقتصاد خیلی وقت است ورشکسته شده است.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top