گزارش خبری؛

شهر سین برخوار حال و هوای محرم به خود گرفت+تصاویر

در آستانه و فرارسیدن ماه محرم‌الحرام ۱۴۴۰ کاروان ندای محرم با همکاری چندین گروه موزیک از خیابان باغ نو شهر تاریخی و مذهبی سین شهرستان برخوار به‌طرف میدان عاشورا حرکت کرد.

به گزارش مصطفی ستاری خبرنگار پایگاه خبری صدای جویا از شهر سین از توابع شهرستان برخوار استان اصفهان ظهر امروز ۱۶ شهریورماه ۱۳۹۷ در آستانه و فرارسیدن ماه محرم‌الحرام ۱۴۴۰ کاروان ندای محرم با همکاری چندین گروه موزیک از خیابان باغ نو شهر تاریخی و مذهبی سین شهرستان برخوار به طرف میدان عاشورا حرکت کرد.

این کاروان نمادین همه‌ساله به مناسبت فرارسیدن ماه محرم برگزار می‌شود این مراسم بانگ اعلام محرم و برپایی مجالس عزاداری شهر سین را اعلام می‌کند. بعد از اتمام کاروان تعزیه‌خوانی شهادت حضرت حر و ورود شمر این مراسم با استقبال بیش از ۶  هزار نفر از شهرهای استان اصفهان برگزار شد.

در ادامه برگزاری کاروان ندای محرم تعزیه حر، در فضای معنوی و در میان حزن و اندوه شیفتگان و سوگواران ابا عبدالله الحسین (ع) روایت شد و عزاداران بر مصیبت‌های امام حسین (ع) و یاران با وفایش گریستند.

حر و یارانش از طرف ابن زیاد به‌عنوان اولین لشگری انتخاب می‌شوند که به کربلا جهت مقابله با سیدالشهدا(ع) اعزام شده‌اند. حر نماد انسانی است که با تفکر و تعقل اخلاق و انسانیت را فدای خواسته های دنیایی نمی‌کند.

و زمانی که لشگر حر به سپاه امام حسین (ع) می‌رسد بحث‌هایی بین آن‌ها شکل می‌گیرد و حتی بحثی بین حضرت ابوالفضل عباس (ع) و حر اتفاق می‌افتد اما مهربانی‌ها و لطف امام حسین(ع) همچون سیراب کردن لشگر تشنه در حر باعث تحول عمیق فکری می‌شود و در نهایت او به همراه پسرش و غلامش به سپاه امام حسین(ع) ملحق می‌شود؛ در ضمن شهرستان برخوار به‌خصوص شهر سین به نوعی خواستگاه هنر تاریخی تعزیه ایران در استان اصفهان می‌باشد.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top