شورای نگهبان از ایجاد فتنه‌ها و تقلب‌های انتخاباتی در کشور جلوگیری می‌کند/۶۰ درصد مردم شاهین‌شهر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند/پیروزی موصل شکست نقشه‌ها و توطئه‌های آمریکای جنایتکار بود

شورای نگهبان از ایجاد فتنه‌ها و تقلب‌های انتخاباتی در کشور جلوگیری می‌کند/۶۰ درصد مردم شاهین‌شهر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند

امام‌جمعه شاهین‌شهر گفت: ماهیانه ۱۶ میلیارد تومان به ۱۲۰ هزار نفر افراد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی در شاهین‌شهر پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جویاآنلاین، حجت السلام مرتضی ملکیان ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) که فرمودند: «وقتی‌که روز قیامت برپا می‌شود دسته‌ای از مردم حرکت می‌کنند تا به پشت درب‌های بهشت می‌رسند و آنجا منتظر می‌مانند؛ به آن‌ها می‌گویند شما منتظران چه کسانی هستید و آن‌ها در جواب پاسخ می‌دهند که ما افرادی هستیم که در دنیا هم برای طاعت و هم برای معصیت نکردن در درگاه خدا صبر پیشه کردیم»، اظهار کرد: نمازخواندن، روزه گرفتن، معصیت نکردن و جهاد در راه خدا همه با صبر باید همراه باشد تا بنده خدا بتواند از این آزمون‌ها سربلند بیرون آیید.

وی با بیان اینکه کسی که بخواهد مال حرام را نخورد و به نامحرم نگاه نکند راحل آن صبر پیشه کردن است، اضافه کرد: پیامبر اکرم (ص) جهاد بزرگ را جهاد با نفس عنوان می‌کردند. چراکه خداوند متعال پاداش صابرین را بدون حساب‌وکتاب می‌دهد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر با اشاره به رویدادهای هفته پیش رو ادامه داد: در هفته پیش رو فرارسیدن ۲۶ تیرماه که مصادف هست با سالروز تأسیس شورای نگهبان در سال ۱۳۵۹ به‌فرمان امام (ره) را داریم که عمده کار شورای نگهبان تطبیق مصوبات دولت و مجلس با احکام شرعی اسلام و قانون اساسی، نظارت بر انتخابات مجلس خبرنگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا، تائید و رد انتخابات و همچنین تفسیر قانون اساسی است.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان از ایجاد فتنه‌ها و تقلب‌های انتخاباتی در کشور جلوگیری می‌کند، بیان داشت: تاکنون این شورا بر ۴۰ انتخابات اصلی و فرعی نظارت داشته است. به همین جهت چون‌که کار شورای نگهبان حساس و مهم هست به همین دلیل طبیعی است که دشمن و مخالف از داخل و خارج کشور فراوان داشته باشد.

ملکیان با بیان اینکه از ۲۵ تا ۳۱ تیرماه هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی نام‌گذاری شده است، تصریح کرد: این دو ارگان از نهادهای حمایتی و امدادی کشور هستند که بزرگان دین نیز بر حمایت و امدادرسانی فقرا و مستضعفین تأکید فراوان داشته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه هر کدام از احکام دین مانند نماز، روزه، زکات، خمس و غیره به‌شدت عجین شده است با دستگیری از خلق خداوند متعال گفت: به همین جهت هست که در روایت نیز داریم، امام صادق(ع) می‌فرمایند؛ هر کس گره ای از کار مؤمن مسلمان و مستضعفی را بگشاید خداوند متعال ثواب آن  را برابر با چندین حج عمره رفتن و اعتکاف شدن نزدیک به  دو ماه در مسجدالحرام را برای او قرار می‌دهد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر بیان داشت: بیش از ۴۱ هزار خانوار در شعبه شاهین‌شهر تحت پوشش نهاد تأمین اجتماعی هستند که بالغ‌بر ۱۲۰ هزار نفر شامل بیمه‌شده اجباری می‌شود در حوزه‌های مختلف هست. که ماهیانه تنها در شاهین‌شهر بیش از ۱۶ میلیارد تومان مستمری به این افراد تحت حمایت پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه که اضافه بر مواردی که به آن اشاره شد تأمین اجتماعی شاهین‌شهر ماهیانه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نیز در حوزه بیمه بیکاری پرداخت می‌کند، متذکر شد: به‌نوعی ۶۰ درصد مردم شهرستان شاهین‌شهر و میمه تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

وی با تقدیر از حضور باشکوه مردم ولایتمدار و شهیدپرور شاهین‌شهر در راهپیمایی عفاف و حجاب خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی بر عهده مسئولان در صیانت از عفاف و حجاب است و همه نیز باید نظارت همگانی داشته باشند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر با اشاره به موفقیت‌ها و پیروزی‌های محور مقاومت در عراق(موصل)، سوریه و یمن در مقابل جبهه غربی، صهیونیستی و برخی کشورهای عربی اظهار کرد: نقش مرجعیت به رهبری آیت‌الله سیستانی در پیروزی شهر موصل عراق انکار نشدنی است. همچنین سردار قاسم سلیمانی اخیراً نیز بر این امر اشاره داشتند. چراکه پیروزی موصل شکست نقشه‌ها و توطئه‌های آمریکای جنایتکار و هم پیمانان او بود.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top