شورای پنجم شاهین‌شهر مدیریت شهری را به دستان توانمند نیروهای بومی بسپارد/ قحط‌ الرجال نیست که خارج از شاهین‌شهر مدیر یا شهردار وارد کنیم

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین، داوود فروزنده طی یادداشتی با نام «اندیشه نو» آورده است که انتظار می‌رود شورای پنجم شهر فرصتی را مهیا کند تا مدیریت شهری به دست نیروهای توانمند بومی سپرده شود؛ چرا این‌که مزایا و محاسن انتخاب مدیر بومی بسیار بیشتر از انتخاب مدیر غیربومی است.

وی با اشاره به مزایای نیروهای بومی آشنایی با محیط، دلسوزی برای پیشرفت منطقه خود، نفوذ کلام، زمان بیشتر برای حضور در منطقه و نهایت کار آیی و اثربخشی بیشتر در حوزه اجرا و عملکرد ادامه می‌دهد: انتخاب افراد بومی با توجه به احساس تعلق و شناخت بیشتر از حوزه مأموریت، محاسن و توفیقات بیشتری را برای شهر به ارمغان می‌آورد.

فروزنده تصریح می‌کند: شهردار و معاونین که بومی باشند، دیگر نیازمند زمان برای آشنایی با مشکلات و همین‌طور شناخت نقاط قوت و ظرفیت‌های موجود و بر زمین‌مانده جهت توسعه شهر نیست.

وی پیشنهاد می‌دهد که شورای شهر می‌بایست برای نیروهای بومی ارزش قائل باشد و مجال فرصت را در حوزه مدیریت شهری به آن‌ها بدهد‌ و انتظار می‌رود همان‌طور که مردم به آن‌ها به‌عنوان نیروی بومی در شورای شهر اعتماد کردند و رأی دادند، خودشان هم به گزینه بومی برای مدیریت شهرداری اعتماد کنند.

این کارشناس حوزه معماری و عمران ساختمان در شاهین‌شهر خاطرنشان می‌کند: نیروهای متخصص و تحصیل‌کرده در این شهر؛ نیروهایی که هم از لحاظ علمی دارای مدارک عالیه در زمینه عمرانى و شهرسازی و مدیریتی هستند و هم از لحاظ تجربه و توان اجرایی، امتحان خود را پس داده‌اند. با وجود مدیران شایسته، تحصیل‌کرده و مجرب بومی، اصلاً چه نیازی به واردات شهردار و معاونین از استان یا شهرهای دیگر هست؟!

وی تأکید می‌کند: مگر در شاهین‌شهر، نیستند کسانی که دارای تخصص بوده و کار بلد باشند؟! آیا قحط‌ الرجال هست که ما برویم از خارج از شهر نیروی متخصص بیاوریم؟!

فروزنده ادامه می‌دهد: مردم این شهر بسان شهرهای دیگر علاقه‌مندند برای حل مشکلات و ارائه درخواست خود در حوزه شهری به کسی مراجعه کنند که او را بشناسند و وقتی از مشکل مثلاً حل‌نشده‌ای در فلان منطقه صحبت می‌کنند، مخاطبشان که همان شهردار و معاونین باشد، اشرافیت کامل و شناخت کافی از مسائل و مشکلات آن منطقه داشته باشد، نه این‌که مدت‌ها صبر کنند تا یک مدیر غیربومی از لحاظ فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و … با محیط شهری آشنا شود.

وی در پایان یادآور می‌شود: امروز زمان آن‌قدر برای خدمت به این مردم ولایتمدار و فرهیخته کم و اندک است که دیگر نباید با انتخاب‌های غیراصولی، زمان را برای خدمت صادقانه هدر داد.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top