شیره مالی جشنواره انگور حسن رباط بر سر رسانه‌های مستقل!

شیره مالی جشنواره انگور حسن رباط بر سر رسانه‌های مستقل!

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از شاهین‌شهر اصفهان محسن فخریان صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول ماهنامه شهرتاش طی یادداشتی انتقادی در مورد سومین جشنواره انگور حسن رباط بخش میمه استان اصفهان آورده است: سومین جشنواره انگور در حالی برگزار شد که مانند جشنواره‌های قبلی رسانه‌های مستقل در این جشنواره دعوت نشدند.

اگر بخواهیم بگوییم برگزارکنندگان محلی این جشنواره در نگاه به رسانه‌ها، اشراف ندارند بیراه نگفتیم.

از سال گذشته که دومین جشنواره برگزار شد کمیته تبلیغات و رسانه‌های جشنواره می‌بایست با شناخت رسانه‌های شهرستان شاهین شهرومیمه و حتی استان اصفهان گامی در راه پوشش رسانه‌ای این رویداد فرهنگی برمی‌داشت؛ اما با برخوردهایی که در روزهای گذشته شاهد بودیم مشخص شد که شورای روستای حسن رباط رسانه‌ها را به نگاه … می‌بیند.

نگاهی که متأسفانه ناشی از کمی سواد رسانه‌ای این دوستان است. گرچه شرایط حضور رسانه‌ها دراینگونه جشنواره‌ها مشخص است ولی از ایشان انتظار برنامه‌ریزی و برخورد بهتری می‌رفت.

در جایی که شورای روستای حسن رباط اصرار دارد خبرنگاران مدعو را با یک صندوق انگور و یک شیشه شیره انگور بدرقه کند به نظر شما، شیره با یک شیشه، به سر مردم و رسانه‌ها مالیده می‌شود!

رسالت فرهنگی و خبری رسانه‌ها برای آن‌هایی که رسانه را درک کرده‌اند چیزی نیست که با نگاه منقول و غیرمنقول دسته‌بندی کرد. احترام و تکریم و پاسخگویی مسئولان تنها خواسته‌ای است که مورد انتظار یک خبرنگار است نه تحقیر.

مادامی‌که نگاه مسئولان مرتبط در دسته‌بندی‌های مختلف متوجه خبرنگار است، به یقین خبرنگار را در انجام رسالت خبری خود، دچار انحراف خواهد کرد.

ای‌کاش تفاوت این نگاه بر مسئولان محلی آشکار می‌شد تا از برخوردهای سلیقه‌ای جلوگیری به عمل آید.

پر واضح است که حضور رسانه‌ها در کنار رویدادهای فرهنگی می‌تواند بیش ازپیش به غنای یک رویداد کمک کند. رسانه‌هایی که رسالت خبری خود را از همه‌چیز مهم‌تر می‌دانند و خبرنگاران در قالب سربازان خط مقدم رکن چهارم دموکراسی در این بین نقشی اساسی ایفا می‌کنند، اما نگاه انتفاعی برگزارکنندگان محلی به جشنواره انگور حسن رباط و کسب امتیاز از حضور مدیران و مسئولان استان برای جشنواره‌های بعد، باعث گردیده، کمترین توجهی به رسانه‌های مستقل نشود.

به راستی آیا قرار نیست آنچه در این نیم روز گذشت از طریق رسانه‌های جمعی لااقل در گستره استانی به علاقه‌مندان حوزه گردشگری برسد؟!

به‌راستی در جاییکه روستای حسن رباط به‌عنوان روستای نمونه و هدف گردشگری معرفی می‌شود، این وظیفه مهم بر عهده چه شخص یا اشخاصی بوده و هست؟

به اعتراف اصحاب رسانه‌های مستقل استان مشخص شد حضور رسانه‌ها در سومین جشنواره حسن رباط، به حضور چند عکاس که به تعداد انگشتان یکدست هم نرسیدند خلاصه شد و این نشان‌دهنده عدم درایت و مدیریت مدیران محلی در دعوت از رسانه‌های مستقل شهرستان و استان است که باید برای این مسئولان محلی اظهار تأسف کرد.

البته در این بین خالی از لطف نیست که دوستان نحوه دعوت از خبرنگار خبرگزاری صداوسیمای بخش میمه را نیز از ایشان جویا شوید تا نحوه برخورد سازمانی شورای روستای حسن رباط در مواجهه با رسانه‌ها بیش‌ازپیش برای همگان آشکار شود!

نحوه اجرای برنامه در حضور جناب استاندار و دیگر مسئولان نیز خود جای تأمل دارد. تا جایی که خبرگزاری صداوسیما نیز به شرح مختصر رویداد پرداخته شده است.

البته در حاشیه این جشنواره که بازدیدکنندگان متعددی هم داشته نکات ضعف دیگری هم وجود داشته که در مقالی دیگر به آن پرداخته خواهد شد.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top