صرفه‌جویی در مصرف آب باید به یک الزام تبدیل شود/ پیش‌بینی تولید ۱۵ هزار تن گندم در برخوار

صرفه‌جویی در مصرف آب باید به یک الزام تبدیل شود/ پیش‌بینی تولید ۱۵ هزار تن گندم در برخوار

فرماندار شهرستان برخوار گفت: لزوم تبدیل صرفه‌جویی در مصرف آب باید به یک الزام در افکار و رفتار عمومی و زندگی همه مردم تبدیل شود.

اسفندیار تاجمیری عصر امروز پنج‌شنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۶ در گفت‌وگو با پایگاه خبری جویاآنلاین در شهرستان برخوار به اقدامات هفته که گذشت برای پیشرفت و آبادانی شهرستان پرداخت و اظهار کرد: جلسه شورای اداری برخوار با حضور اعضاء و منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهرهای شهرستان در محل تصفیه‌خانه آب اصفهان (باباشیخعلی) در شهرستان لنجان تشکیل شد.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت آب در شرایط فعلی به‌ویژه تأمین و توزیع آب شرب افزود: از زحمات متولیان تأمین آب شرب مردم در شرکت آب و فاضلاب در همین‌جا تقدیر می‌کنم و از مدیران و مسئولین می‌خواهم تا حداکثر پیگیری را در زمینه صرفه‌جویی و مدیریت منابع در مجموعه‌های اداری و عمومی انجام دهند.

فرماندار برخوار با تأکید بر لزوم تبدیل صرفه‌جویی به یک الزام در افکار و رفتار  عمومی و زندگی همه مردم گفت: امید است طرح‌های ملی افزایش منابع آب شرب استان اصفهان و سایر مناطقی که از سامانه بزرگ آب‌رسانی اصفهان استفاده می‌کنند با سرعت لازم به نتیجه برسد.

وی با ابراز خرسندی از حضور منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهرهای شهرستان اظهار امیدواری کرد: ملاحظات و مدیریت منابع آب در دستور کار برنامه‌ها و تصمیمات شورای های اسلامی شهرستان در ۴ سال پیش رو قرار گیرد.

تاجمیری خاطرنشان کرد: با توجه به تأمین آب شرب شهرها و روستاهای شهرستان برخوار از سامانه بزرگ اصفهان در قالب ۵۴ شهر و بیش از ۳۰۰ روستا، در حاشیه جلسه اداری اعضاء از مجموعه چاه‌های فلمن و فرایند تصفیه آب در بابا شیخعلی بازدید و در جریان نحوه تأمین و توزیع آب شرب تولیدی قرار گرفتند.

وی در ادامه این گفت‌وگو به بازدید مدیران جهاد کشاورزی، تعاون روستایی و شبکه دامپزشکی از مراکز اتحادیه تعاون روستایی (بخش دولتی) و شرکت فلاحت (بخش خصوصی) اشاره کرد و گفت: در نتیجه فعالیت‌های سازنده کشاورزان و تلاش‌های آموزشی و ترویجی انجام‌شده و فراهم شدن بستر استفاده از سهم حق آبه کانال برخوار در سال جاری پیش‌بینی می‌گردد ۱۴ تا ۱۵ هزار تن گندم در شهرستان تولید شود که نسبت به سال قبل از خود رشد نشان می‌دهد.

فرماندار برخوار تصریح کرد: همچنین افزایش قیمت گندم تضمینی به ۱۳۰۰تومان برای هر کیلو توسط دولت، فرصت مناسبی هست که برای حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی ایجادشده است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت حفاظت از محیط‌زیست، به رتبه شهرستان برخوار و جایگاه نخست آن در سطح استان اصفهان در زمینه تولید محصولات آجر اشاره و گفت: کاهش و رفع مشکلات زیست‌محیطی این مجموعه با همکاری اعضاء انجمن صنفی کارخانه‌داران آجر میسر می‌شود.

تاجمیری با اشاره به‌ضرورت تفکیک بین مراکز و کارخانه‌های دارای مجوز با مجموعه‌های غیر مجاز اظهار کرد: در تعدادی از کارخانه‌های تولید آجر در زمینه تغییر شیوه تولید از سنتی به صنعتی و استفاده از ماشین‌آلات روز دنیا اقدامات خوبی انجام‌شده همچنین بیش از۹۰ درصد مواد خام مصرفی واحدهای آجر پلاک تغییر کرده و از خاک رس استفاده نمی‌کنند.

وی با اشاره به شاخص‌های ۶ گانه پیش‌بینی‌شده توسط اداره کل حفاظت محیط‌زیست برای بهبود وضعیت واحدهای دارای مجوز خواستار اقدامات تبیینی و آموزشی اداره محیط‌زیست برای نحوه اجرای شاخص‌ها و تعامل و همکاری لازم به‌صورت متقابل با انجمن صنفی کارفرمایان و کارخانه‌های آجر شد و بیان داشت: در رابطه با شناسایی و برخورد قانونی با  واحدهای غیرمجاز، نصب فیلتر و سایر اقدامات کاهنده آلایندگی و گردوغبار، پیگیری و برخورد با معادن تولید گچ غیرمجاز، بررسی فنی و کارشناسی تغییرات کمی و کیفی در کارخانه‌های آجر باید اقدامات خوبی صورت بپذیرد.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top