عید غدیر خم از تمامی ایام سال بسیار مهم‌تر است/ ایرانی‌ها باید شادی‌هایشان را برای ائمه اطهار (ع) بیشتر کنند

عید غدیر خم از تمامی ایام سال بسیار مهم‌تر است/ ایرانی‌ها باید شادی‌هایشان را برای ائمه اطهار (ع) بیشتر کنند

استاد دانشگاه و کارشناس برنامه تلویزیونی سمت خدا با تأکید بر اینکه عید غدیر خم از تمامی ایام سال بسیار مهم‌تر است، گفت: ما ایرانی‌ها باید شادی‌هایمان را برای ائمه اطهار (ع) بیشتر کنیم چراکه اجر و ثواب آن خیلی بالاتر از سایر مراسم ماتی همچون عزا هست.

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین، حجت السلام حبیب‌الله فرحزاد در مصلای نماز جمعه شاهین‌شهر با تبریک دهه کرامت اظهار کرد: در همه اوقات و ساعات ذکر شریف صلوات بر محمد و ال محمد (ص) بهتر ذکر می‌باشد.

وی با بیان اینکه ماه ذی‌القعده ماه بسیار مهم و همچنین از ماه‌های حرام هست، افزود: بنده خوب کسی است که به خانواده، اقوام و همسایه خود اذیت و آزار نرساند؛ و بتواند رنجش دیگران را تحمل کند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه اختلافات داخلی را باید کنار گذاشت و از تخریب دیگران دست برداشت، ادامه داد: بنده‌ای خوب است که گذشت داشته باشد چراکه یکی از ویژگی‌های خداوند متعال گذشت و بخشش هست؛ و ماه ذی‌القعده ماه گذشت و بخشش است نه ایجاد جنگ‌ودعوا!

وی بیان داشت: امام صادق (ع) در حدیثی می‌فرمایند: «شیعیان ما از ذات و طینت ما درست‌شده‌اند و دارای یک علامتی‌اند که عبارت است از اینکه در شادی ما شاد هستند و در حزن و اندوه ما غمگین‌اند.»

حجت السلام فرحزاد با تأکید بر اینکه رابطه خود را در غم و شادی نشان می‌دهد، تصریح کرد: ما ایرانی‌ها در حوزه عزاداری تقریباً خوب به وسط میدان آمده‌ایم اما در حوزه تولد و جشن ائمه مانند امام علی (ع)، امام حسین (ع) و سایر چندان درخشش نداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه دهه کرامت از ولادت حضرت معصومه (س) تا حضرت امام رضا (ع) جشن‌های آن به دو قسمت تقسیم می‌شود، تأکید کرد: ماه دیگری که در پیش رو داریم ذی‌الحجه است که نزدیک به ۳۰ مناسبت مهم جشن گونه از جمله ازدواج امام علی (ع) با حضرت فاطمه زهرا (س)، عید بزرگ قربان، اعطای فدک به حضرت زهرا (س)، ولادت امام هادی (ع) و روز غدیر خم، ولادت امام موسی کاظم (ع) و غیره پیش رو داریم.

استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه عید غدیر خم از تمامی ایام سال بسیار مهم‌تر است، بیان داشت: ما ایرانی‌ها باید شادی‌هایمان را برای ائمه اطهار (ع) بیشتر کنیم چراکه اجر و ثواب آن خیلی بالاتر از سایر مراسم‌ها هست.

وی با بیان اینکه یکی از القاب امام هشتم (ع) رئوف یعنی خیلی مهربان است. گفت: یکی از امتیازهای استان اصفهان قبرستان مهم و بزرگ تخت فولاد بعد از قبرستان وادی‌السلام است، چراکه بزرگانی همچون میرزا جواد بیدآبادی در این مکان دفن است که کرامتی در مورد امام رضا (ع) دارند.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top