یادداشت/

فاتحه کشور را باید بخوانیم!

آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه دولت و ملت را بخوانیم.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، جواد رمضان پور شلمانی از اعضای جنبش عدالت‌خواهی دانشجویی طی یادداشتی با عنوان «فاتحه کشور را باید بخوانیم» آورده است که آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه دولت و ملت را بخوانیم. آن روزی که رئیس‌جمهور ما خدای‌نخواسته از آن خوی کوخ‌نشینی بیرون برود و به کاخ‌نشینی توجه بکند، آن روز است که انحطاط برای خود و برای کسانی که با او تماس دارند پیدا می‌شود. آن روزی که مجلسیان خوی کاخ‌نشینی پیدا کنند خدای نخواسته و از این خوی ارزنده کوخ‌نشینی بیرون بروند، آن روز است که ما برای این کشور باید فاتحه بخوانیم! امام خمینی (ره) – ۱ فروردین ۱۳۶۲

وقتی حقوق و مزایای مسئولینی که امام روح‌الله (ره) آنان را از خوی کاخ‌نشینی بر حذر می‌داشت، می‌بینم و در مقابل ظلم به کارگران معدن که حقوق ۸۰۰ هزار تومانی آنان که حتی در حد پول توجیبی روزانه بسیاری از آقازاده‌ها هم نیست، ۱۲ ماه پرداخت نشد و یا شلاق بر پیکر بی‌جان کارگران معدن آق دره توسط قوه عادله که در ذهنم خطور می‌کند، با خود می‌گویم آیا به‌راستی باید فاتحه این کشور را خواند؟!

آیا به‌راستی نمایندگان مجلس ما که باید عصاره ملت باشند و یا دولت و کابینه آن به گفته امام توانستند خوی کوخ نشینی خود را حفظ کنند؟ اما کدام کوخ‌نشینی؟! مگر هزینه‌ی کوخ‌نشینی اجاره‌ی ماهیانه‌اش ۶ میلیون تومان می‌شود؟ یا رهن ۲۰۰ میلیون تومانی! یا از این بدتر! وزرای هزار میلیاردی و بقول جناب رئیس‌جمهور برند! که در بهترین نقاط تهران ویلا و کاخ دارند؟ این در حالی است که پدیده‌ای زشت بنام گور خوابی را هم به چشم دیده‌ایم!

از این نیز بگذریم که حقوق نمایندگان مجلس که قرار است نماینده مردم باشند چقدر است و یا پاداش نماینده هر سه ماه سه میلیون تومان است یا ۷۰ میلیون تومان هزینه خودرو و سایر!

آیا براستی این نمایندگان پر هزینه هیچ سودی هم برای کشور و مردم و بخصوص قشر مستضعف و محروم داشته‌اند؟ یا همین کار نظارتی خود را به‌درستی انجام داده‌اند؟ تا کسانی که مسبب کرسنت ها بوده‌اند بر مسندهای حساس جا خوش نکنند؟ یا این نمایندگان ملت (بخوانید نمایندگان اشراف و مفسدین) به درستی جلوی خسارت محض‌ها (تصویب بیست‌دقیقه‌ای برجام و تصویب حقوق نجومی یا همان قانونی کردن سقف حقوق مدیران تا ۲۴ میلیون تومان! و …) را گرفته‌اند؟!

آیا کارنامه قابل دفاعی در خصوص فرمان هشت ماده‌ای رهبر معظم انقلاب مبنی بر مبارزه با مفاسد اقتصادی که به سران قوا داده بودند، دارند؟!

اسلام را دریابید. کارهای خلاف ما اسلام را بد جلوه می‌دهد؛ اسلام را دفن می‌کند که تا آخر به آن توجه نشود. قلم‌های ناپاک، چشم‌های ناپاک درصددند که از شما خرده گیری کنند و مکتب شما را بد جلوه دهند و بگویند این هم جمهوری اسلامی. چنانچه در کارخانه‌ها می‌روند و می‌گویند؛ چنانچه قلم‌های خائن می‌نویسد. ما امروز از دوستان می‌ترسیم! دیروز از دشمن‌ها می‌ترسیدیم.

آن ترس خیلی زیاد نبود؛ اشکالی نبود. امروز از دوست‌ها می‌ترسیم که این دوست‌های بی‌توجه به عمق مسائل، بی‌توجه به موقعیتی که الآن ما در آن واقع هستیم، کاری بکنند که مکتب ما در دنیا مکتب فاسد قلمداد شود؛ مکتب عقب افتاده قلمداد شود. این است که ما را رنج می‌دهد، این است که ما را نگران کرده. (امام خمینی _ ۱۵ تیر ۵۸)

انتهای پیام/ج

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top