فرماندار برخوار: ۴۰ هزار برخواری در مراسم راهپیمایی اربعین امسال حضور دارند

فرماندار برخوار:
۴۰ هزار برخواری در مراسم راهپیمایی اربعین امسال حضور دارند

به گزارش جویا، فرماندار شهرستان برخوار با بیان اینکه سال گذشته نزدیک به ۳۰ هزار نفر از شهرستان برخوار عازم کربلای معلا شدند، گفت: امسال نیز انتظار می‌رود ۴۰ هزار برخواری در مراسم راهپیمایی اربعین حضورداشته باشند.
محمدرضا عبدانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در برخوار با اشاره به نزدیک شدن اربعین امام حسین (ع) و یاران فداکارش در کربلا (۶۱ ق) اظهار کرد: سال گذشته نزدیک به ۳۰ هزار نفر از شهرستان برخوار عازم زیارت کربلای معلا شدند که امسال انتظار می‌رود، نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۱۰ تا ۱۵ درصد سفر به عتبات و عالیات باشیم.
وی با بیان اینکه اکثر کاروان‌های ثبت‌نام کننده هیئات مذهبی در برخوار برای شرکت گسترده در مراسم اربعین امسال عازم کربلای معلا شده‌اند، افزود: جهت استقبال و پذیرایی از این کاروان‌ها در نزدیکی بین‌الحرمین ستادی بین ۲ شهرستان برخوار و شاهین‌شهر و میمه تشکیل‌شده است.
فرماندار برخوار با تأکید بر اینکه دستگاه‌هایی همانند اورژانس و هلال‌احمر جهت اعزام و ارائه خدمات مکلف به همکاری با ستاد اربعین شهرستان برخوار شده‌اند، ادامه داد: با توجه به آن رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی که عنوان شد انتظار می‌رود امسال بیش از ۴۰ هزار برخواری در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی (ع) امسال در کربلای معلا در بین تمام مسلمانان که از سراسر جهان برای شرکت در این مراسم آمده‌اند حضورداشته باشند.
وی به عملیات انتحاری اخیری که از سوی گروهک تکفیری- صهیونیستی داعش در سامرا صورت گرفت اشاره کرد و گفت: چهار نفر از زائران حرم عسکریین از شهرستان برخوار بودند که یکی از آن‌ها به نام (حسن عمویی) بر اثر این عملیات تروریستی به شهادت رسیدند و ۳ نفر دیگر ازجمله یک خانم زخمی شدند.
*۸۰ درصد مردم برخوار تاکنون در سرشماری عمومی نفوس و مسکن مشارکت کرده‌اند
عبدانی در ادامه به آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه هشتمین مرحله سرشماری عمومی نفوس و مسکن پرداخت و تصریح کرد: نزدیک به ۴۰ درصد مردم شهرستان برخوار در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن شرکت کرده‌اند و بیش از ۸۰ درصد مردم تاکنون در مراجعه حضوری به درب منازل مشارکت داشته‌اند، که شهرستان برخوار رتبه چهارم رده‌بندی استان اصفهان را در این زمینه به خود اختصاص داده است. انتظار می‌رود تا ۲۵ آبان سرشماری همه شهرستان به اتمام برسد.
*کشاورزان شهرستان برخوار به سمت تولید محصولات گلخانه‌ای حرکت کنند
این مسئول در ادامه به برگزار جلسه شورای اداری هفته گذشته که با محوریت بیمه محصولات کشاورزان با توجه به مشکلات کم‌آبی که گریبان گیر استان اصفهان شده است و بحث عدم تخصیص آب، پرداخت و گفت: در این جلسه مقرر گردید کشاورزان این شهرستان بیشتر حوزه تولیدات خود را به سمت محصولات گلخانه‌ای به دلیل نیاز کمتر به آب انتقال دهند و در این زمینه از نظرات کارشناسان و همچنین اعتبارات در نظر گرفته سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان و شهرستان برخوار استفاده کنند.
*عضویت همه دانش آموزان برخواری در هفته کتاب در همه کتاب‌خانه‌ها رایگان است
فرماندار برخوار با اشاره به فرا رسیدن هفته کتاب و کتاب‌خوانی و برنامه‌های در نظر گرفته برای این هفته اظهار کرد: برای گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی بخصوص در بین دانش آموزان برنامه‌های ویژه‌ای ازجمله ثبت‌نام رایگان همه دانش آموزان جهت عضویت در کتاب‌خانه‌ها برنامه‌ریزی‌شده است.
انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top