فرماندار شاهین‌شهر و میمه خبر داد: فعالیت ۲ هزار واحد صنعتی در شهرستان شاهین‌شهر و میمه

فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفت: بیش از ۲ هزار واحد صنعتی در شاهین‌شهر و میمه وجود دارد که یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین سیاست‌های دولت تدبیر و امید اشتغال پایدار جهت اشتغال جوانان بوده است.

به گزارش جویا به نقل از فارس شاهین‌شهر، با توجه به اینکه هر ساله ۲۵ مهر روز جهانی غذا نام‌گرفته به همین مناسبت در کشور عزیزمان ایران اسلامی از فعالان و صنعت گران عرصه غذا و دارو در این هفته طی همایشی تجلیل و تقدیر به عمل می‌آیید.

در همین خصوص دومین همایش تجلیل از کارخانه‌ها و مسئولان فنی غذایی شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه با حضور سید رضا عقدایی معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استانداری اصفهان، علیرضا بصیری جزی فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه، محمدرضا عبدانی فرماندار شهرستان برخوار، حجت السلام مرتضی ملکیان امام‌جمعه شاهین‌شهر، عباس جعفریان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان و علی پارسا مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین‌شهر و میمه و سایر مسئولین استانی صورت گرفت.

در ابتدای این همایش چند فاز جدید شرکت (بایا مهر اسپادانا) که تولیدکننده فرآورده‌های لبنی از جمله کره پاستوریزه و گیاهی (مارگارین) در شهرک صنعتی مورچه خورت است و توانسته زمینه اشتغال را برای بیش از ۳۰ نفر فراهم کند به بهره‌برداری رسید.

مجتبی رحمانی مدیرعامل شرکت (بایا مهر اسپادانا) در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: این شرکت تولیدکننده محصولات کره حیوانی، کره گیاهی و روغن حیوانی هست که افزایش روزافزون کیفیت و ایمنی تولیدات خویش را بر طبق کیفیت و استانداردهای جهانی را یکی از اهداف اصلی خویش در نظر گرفته است.

علیرضا بصیری فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه در حاشیه این واحد صنعتی به خبرنگار فارس گفت: بیش از ۲ هزار واحد صنعتی در شهرستان شاهین‌شهر و میمه وجود دارد که یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین سیاست‌های دولت تدبیر و امید در این سال (اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل) اشتغال پایدار و شکوفایی همه صنایع جهت اشتغال جوانان جویای کار است.

وی افزود: واحد صنعتی (بایا مهر اسپادانا) با بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار و با همراهی دولت به بهره‌برداری رسید تا بتواند وابستگی کشور را به محصولات مشابه خارجی تا ۳۰ درصد کاهش دهد که این عمل در جای خود قابل‌تقدیر است.

عباس جعفریان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان در حاشیه افتتاحیه این واحد صنعتی تصریح کرد: تولید فرآورده‌های لبنی در شرکت بایا مهر اسپادانا کاملا با نظارت‌های معاونت غذا و دارو صورت می‌گیرد و یک محصول کاملا بهداشتی و با کیفیت برای مصرف روانه بازار تقاضا می‌شود.

وی در ادامه به افزایش بیش‌ازحد مصرف نمک در بین سفر غذایی خانواده‌های ایرانی اشاره کرد و افزود: بر اساس آخرین مطالعات صورت گرفته توسط محققان بهداشت و درمان و غذا و دارو میزان مصرف نمک در مردان ایرانی ۳۰ درصد بیشتر از خانم‌ها است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه عمده نمک از طریق مصرف دوغ، نان و پنیر به افراد در جامعه می‌رسد، بیان داشت: نزدیک به ۳۰ درصد ایرانی‌ها قبل از آنکه غذا را در سر سفر بچشند به آن نمک اضافه می‌کنند این امر در ایجاد بسیاری از بیماری‌های قلبی و عروقی از جمله فشارخون بالا نگران‌کننده است.

وی با بیان اینکه سرانه مصرف شکر در کشور ۳۰ کیلوگرم است و ایرانی‌ها با استاندارهای جهانی مصرف شکر فاصله بسیار زیادی دارند، ادامه داد: تعداد واحدهای صنعتی فعال و دارای شناسه نظارت در استان اصفهان ۵۳۴ عدد هستند که نزدیک به ۱۵۰ واحد آن‌ها غیرفعال هستند.

جعفریان اظهار کرد: در شهرستان برخوار ۵۱ واحد صنعتی که دارای شناسه نظارت‌اند در حوزه غذایی، دارویی و آرایشی در شهرستان برخوار وجود دارد که نزدیک به ۴۰ تای آن‌ها غیرفعال‌اند در شهرستان شاهین‌شهر و میمه نیز ۲۶۰ واحد صنعتی دارای شناسه وجود دارد که ۲۰۰ آن فعال غیرفعال‌اند که باید دولت در این زمینه تدابیر بیشتری بی اندیشد.

در پایان این همایش از صنایع و مسئولان برتر فنی غذایی ۲ شهرستان برخوار، شاهین‌شهر و میمه از جمله آرد جرعه، مک ما کارون، گیتی نگین اسپادانا، پدیده مبین ایرانیان، بایا مهر اسپادانا، گز سکه، کشت و صنعت روغن سپاهان و چند شرکت برتر دیگر با لوح یادبودی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top