فرمانده انتظامی استان سمنان خبر داد: مرد هزار چهره در سمنان دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان سمنان خبر داد: مرد هزار چهره در سمنان دستگیر شد

به گزارش جویا، به نقل ازپایگاه خبری پلیس، سردار روح الامین قاسمی اظهار داشت: اعلام سرقت محموله سنگین گندم از یک شرکت باربری در روزهای نخست آبان ماه و تحقیقات جامع پلیس، راز چندین فقره سرقت و کلاهبرداری میلیاردی در سراسر کشور را فاش کرد.

وی در تشریح این خبر بیان داشت: با حضور ماموران انتظامی در این شرکت باربری مشخص شد، راننده یک دستگاه تریلی پس از بارگیری ۲۵ تن گندم به ارزش چهار میلیارد ریال از کارخانه ای در شهرستان سرخه، بدون ثبت بار و دریافت بارنامه محل را ترک کرده و متواری شده است.

رئیس قرارگاه مبارزه با سرقت در استان سمنان، گفت: با جا گذاشتن مدارک هویتی متهم، تحقیقات ماموران انتظامی در همین راستا ادامه یافت که با اجرای طرح مهار و حضور گشت های انتظامی در محورهای مواصلاتی، ساعاتی بعد خودروی تریلی متوقف و متهم دستگیر و به پلیس آگاهی سرخه منتقل شد.

قاسمی تصریح کرد: متهم در بازجویی ها،  دو کارت هوشمند رانندگی ناوگان باربری به ماموران ارائه داد که با گواهینامه های موجود در خودرو همخوانی نداشت و همین موضوع، ظن ماموران را برانگیخت.

وی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات مشخص شد، متهم با جعل کارت های هوشمند، محموله های سنگین گندم را به نام دیگران دریافت کرده است.

فرمانده انتظامی استان سمنان ازشناسایی کامل هویت اصلی متهم به نام (ح-ر)  که از اهالی استان های شرقی کشور است، خبر داد و گفت: پلیس در ادامه بررسی ها دریافت، خودرو توقیفی دارای دو جفت پلاک جعلی و دست­نویس بوده و متهم تاکنون چندین مرحله با پلاک های جعلی در استان های دیگر مرتکب سرقت شده است.

قاسمی از بررسی گزارش ها در چند ماه اخیر و اطلاع از وقوع چندین فقره کلاهبرداری مشابه از شرکت های باربری خبر داد و گفت: در این خصوص چندین پرونده کلاهبرداری مشابه در استان همدان تشکیل شده و تحت رسیدگی است که با حضور شاکیان در اداره پلیس شهرستان سرخه و ارائه مدارک مشخص شد؛ متهم دستگیر شده همان کلاهبردار تحت تعقیب است که تاکنون ۳۲ محموله گندم به ارزش ۱۲ میلیارد ریال با هویت های جعلی متعدد از شهرستان‌­های همدان بارگیری کرده است.

وی ادامه داد: در ادامه تحقیقات پلیس از وقوع هشت فقره کلاهبرداری و سرقت محموله گندم در اردبیل نیز با خبر شد که تحقیقات تکمیلی این پرونده نیز در حال انجام است.

فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: با هماهنگی قاضی پرونده، تحقیقات در سایر استان­‌ها نیز ادامه یافت و تاکنون چندین فقره کلاهبرداری و سرقت در استان های گلستان، مازندران، گیلان و کرمانشاه شناسایی شده است که پیگیری های انتظامی و قضائی در این خصوص ادامه دارد.

قاسمی به اعتراف متهم دستگیر شده به چندین فقره جعل و کلاهبرداری اشاره و خاطرنشان کرد: متهم پس از معرفی به دادسرا راهی زندان شد.

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top