فضای رقابت‌ به سمت فضای رفاقت حرکت کند/رمز ماندگاری یاد امام (ره) در الهی بودن او بود

امام‌جمعه شاهین‌شهر با اشاره به فرا رسیدن بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و همچنین قیام خونین ۱۵ خرداد تصریح کرد: رمز ماندگاری یاد امام (ره) در الهی بودن او بود.

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین، در شاهین‌شهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی ملکیان امروز در خطبه‌های پیش ‌از نماز جمعه این هفته شاهین‌شهر اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های مهم ماه مبارک رمضان شب قدر و نزول شدن قرآن کریم در این ماهی که منتسب به خداوند متعال است.

وی با بیان اینکه اسلام پنج‌پایه دارد ازجمله (نماز، روزه، زکات، حج و ولایت) است، افزود: روزه به‌عنوان یک واجب و یکی از پنج اصل مهم و اساس الهی در دین اسلام ویژگی خاصی دارد که نسبت به سایر ماه‌ها دارای برتری می‌باشد. چراکه ثمره روزه گرفتن به‌یقین رسیدن است.

امام‌جمعه شاهین‌شهر ادامه داد: به برکت وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کارها و فعالیت‌های خوبی نسبت به قرآن کریم این کتاب الهی (قرائت، حفظ، ترتیل، ترجمه و.) صورت گرفته که قابل‌تقدیر و تحسین است.

وی با تأکید بر اینکه در ماه رمضان نباید توجه به فقرا و تهیدستان را فراموش کرد، گفت: به برکت جمهوری اسلامی ایران سنت حسنه زکات برای کمک به مستمندان و فقرا به‌خوبی احیاء شد که این اتفاق نیز جای تحسین و تقدیر دارد.

ملکیان با اشاره به تائید رسمی انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: با توجه به اینکه دشمنان منتظرند تا کشور را به سمت‌وسوی فضای اختلافات و ناآرامی‌ها سوق دهند به همین علت باید فضای رقابت‌ها به سمت فضای رفاقت و دوستی حرکت کند و همچنین اگر در داخل کشور وحدت کلمه نداشته باشیم باید بدون شک شاهد طمع دشمنان باشیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و همچنین قیام خونین ۱۵ خرداد تصریح کرد: رمز ماندگاری یاد امام (ره) در الهی بودن او بود.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top