فخریان؛

قصور اداره ارشاد شاهین‌شهر در حمایت از اصحاب رسانه کاملاً محرز است/می‌شود فرماندار پاسخ دهد که در حمایت از اصحاب رسانه چه‌کار کرده است؟/ نهادهای شاهین‌شهر و میمه خیال نکنند که ما از برخی رانت‌های رسانه‌ای آن‌ها بی‌خبریم

صاحب امتیاز و مدیر مسئول ماهنامه شهرتاش شاهین‌شهر و میمه گفت: یکی از دلایل افزایش دردهای اصحاب فرهنگ و رسانه شاهین‌شهر و میمه نگاه دستوری و پشت میزی گردانندگان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای جویا، عصر روز چهارشنبه ۶ دی‌ماه ۱۳۹۶ سومین مجمع عمومی شورای هم‌اندیشی اصحاب رسانه شهرستان شاهین‌شهر و میمه در محل دفتر کاری روزنامه عصر اصفهان با دعوت از رسانه‌ها و افرادی که به‌صورت رسمی و قانونی دارای مجوز فعالیت از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند و اسامی آن‌ها نیز در سایت جامع رسانه‌ها و خانه مطبوعات کل کشور به ثبت رسیده است و فعالیت رسانه‌ای انجام می‌دهند برگزار شد.

در این جلسه بسیار مهم (آقایان محسن فخریان، نورالله جویا، وطن‌خواه اصفهانی و خانم‌ رضایی و…) از اعضای اصحاب رسانه شهرستان ذکر شده حضور داشتند.

در این جلسه دو ساعته بسیاری از مسائل و مشکلات اصحاب رسانه از جمله پیگیری برخورد قانونی با رسانه‌ها، کانال‌های اجتماعی و افرادی که بدون مجوز یا پروانه کسب از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت رسانه‌ای در سطح شهرستان هستند مورد بررسی قرار گرفت.

تا در مرحله اول طی نامه‌ای اخطارهای لازم به رسانه فاقد مجوز فعالیت و یا همچنین افراد خاطی جهت دریافت مجوز داده شود و در صورت پیگیری نکردن و یا گوش ندادن به هشدارهای لازم، اداره ارشاد آن وقت از طریق مراجع ذی‌ربط به‌صورت قانونی با آن‌ها برخوردهای لازم را انجام دهد.

در همان ابتدای جلسه محسن فخریان صاحب امتیاز و مدیر مسئول ماهنامه شهرتاش با بیان اینکه آینده چندان خوبی برای پایداری شورای مشورتی رسانه های شهرستان متصور نیست ، گفت: دلیل این اظهارنظر به این خاطر است که اداره فرهنگ و ارشاد شاهین‌شهر و میمه هدف از ایجاد این شورای مشورتی را پر کردن رزومه و داشتن کارنامه قابل قبولی در این حوزه برای دفاع از عملکرد خویش میداند.

وی ادامه داد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهین‌شهر و میمه اگر واقعاً نیت ساماندهی و کمک به اصحاب رسانه در این شهرستان را دارد باید از راههای مختلف با مسؤولان مربوطه رایزنی کند که این مجمع یا شورای مشورتی ماهیت حقوقی به خود بگیرد هر چند که دارای ماهیت حقیقی جداگانه است.

صاحب امتیاز و مدیر مسئول ماهنامه شهرتاش شاهین‌شهر و میمه با تأکید بر اینکه قصور اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در حمایت و پشتیبانی از اصحاب رسانه کاملاً محرز است، گفت: یکی از دلایل افزایش دردهای اصحاب فرهنگ و رسانه شاهین‌شهر و میمه نگاه دستوری و پشت میزی گردانندگان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان است.

وی به پاس دادن‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای اسلامی شاهین‌شهر به دادن مکانی جهت استفاده اصحاب رسانه فعال و صاحب مجوز اشاره داشت و تصریح کرد: هر چند از نگاه قانونی شورای اسلامی شاهین‌شهر وظیفه‌ای در این خصوص ندارد و حتی در بسیاری از موارد اداره ارشاد بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی خود را به گردن شهرداری شاهین‌شهر انداخته است اما این موارد دلیلی نمی‌شود مسؤولان شهرستانی با این وسعت و جمعیت به فکر مکانی برای اصحاب رسانه نباشند.
فخریان بیان داشت: می‌شود مدیران شهرستان شاهین‌شهر و میمه از جمله فرماندار به عنوان نماینده دولت پاسخ دهند که در حمایت از اصحاب و رسانه تاکنون به جزء فاصله گرفتن چه‌کار دیگری انجام داده اند؟ می‌شود فرماندار به این مطلب پاسخ بدهد در این سالی که ماهای پایانی آن را در حال طی کردن هستیم چقدر عملاً به شعار سال«اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال» پرداخته است؟
وی از امکان حرکت اصحاب رسانه به سمت شکل‌گیری انجمن صنفی برای گرفتن ماهیت حقوقی سخن به میان آورد و گفت: تنها راه حل رفع این مشکلات اتحاد اصحاب رسانه در شهرستان شاهین‌شهر و میمه با همدیگر است و گرنه هیچ‌کسی به داد مشکلات ما نخواهد رسید.

صاحب امتیاز و مدیر مسئول ماهنامه شهرتاش با اشاره به سفارش های رسانه‌ای در برخی از سازمان‌ها با رسانه‌ نماهای شهرستان شاهین‌شهر و میمه پرده برداشت و متذکر شد: این سازمان‌ها و نهادها خیال نکنند که برخی رانت‌های رسانه‌ای آن‌ها با افرادی که هیچ هویت حقوقی خبری ندارند و تنها نقش یک دلال را بازی می‌کنند بی‌خبر هستیم.
وی در پایان با اشاره به لزوم اتحاد رسانه ای بین همین چند رسانه موجود و دارای مجوز از دیگر حاضرین در نشست دعوت به هم افزایی نمود.
بنا بر این گزارش دیگر مدیران رسانه ای شاهین‌شهر و میمه  نیز با ارائه پیشنهاد در قوت بخشیدن به اتحاد رسانه ای شهرستان تاکید نمودند.
این نشست ها هر ماه در دفتر یکی از رسانه های شهرستان تشکیل خواهد شد تا سامان دهی بهتر و بیشتری به فضای رسانه ای شهرستان داده شود.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top