قمی؛ بنده کارمند بنیاد شهید و مأمور به خدمت هستم/ نزدیک به ۵ ماه هست که حقوق نگرفته‌ام

سرپرست فرمانداری برخوار گفت: بنده دارای شناسه کارمندی از سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کل کشور هستم و این سازمان تنها در مقابل خدمت به خانواده‌های معزز شهدا حقوق پرداخت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای جویا از اصفهان، اواخر مهرماه ۱۳۹۷ بود که ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از جزئیات ایراد نمایندگان به استخدام ۱۰ نفر در مناصب مهم نهادها و ارگان‌های دولتی اصفهان توسط محسن مهرعلیزاد به‌عنوان استاندار و معرف این استخدام‌شدگان به سازمان امور اداری و استخدامی کشور خبر می‌دهد که به‌صورت قراردادی و خارج از ضوابط قانونی و بدون حتی یک روز کار اداری، به سمت‌های مختلفی همچون سرپرست فرمانداری، بخشداری و معاون فرمانداری انتصاب می‌شوند.

ابوترابی در مصاحبه می‌گوید؛ ظاهراً قولی که رئیس‌جمهور به ستاد جوانانش در ضیافت شام پس از پیروزی در انتخابات داده بود در حال محقق شدن است در حالی که این اتفاق خلاف قانون است.

وی ادامه می‌دهد؛ برای انتصاب این افراد حتی از اداره اطلاعات هم استعلام گرفته نشده و این خلاف اصل سوم قانون اساسی است که اقدامات نباید منجر به تبعیض ناروا باشد، درحالی‌که این افراد حتماً در آزمون استخدامی باید شرکت کنند.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس تصریح می‌کند: مهرعلیزاده با این حرکت خود، نگاه مثبتی که در اذهان و افکار درست کرده بود را خراب کرد و نام بدی از خود در اصفهان جای خواهد گذاشت؛ به همین خاطر انتظار است سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و دادستان کل کشور حتی در صورت بازنشستگی آقای مهرعلیزاده، پرونده این تخلف را به لحاظ عدم اجرای قانون به سرانجام برساند.

در ادامه اخیراً یکی از فعلان سیاسی، اجتماعی و مدنی شهر اصفهان به نام آقای محسن جنت طی نامه‌ی سرگشاده به استاندار استان اصفهان آورده است؛ جناب آقای محسن مهرعلیزاده، چندی است که در فضا مجازی تصویر نامه‌ای از استانداری اصفهان به مضمون ذیل و توضیح پیوست آن دست‌به‌دست می‌گردد، از آنجایی که بنده هم به جبر مکان اصفهانی هستم، لذا خواهشمندم در این خصوص برای افکار عمومی احترام قائل شده و توضیح دهید.

چکیده متن نامه‌ی استانداری:

بازگشت به نامه‌های شماره ۵۳۰۷۴ مورخ ۲۳/۰۶/۱۳۹۷ و شماره ۲۰/۱/۵۶۵۱۰ مورخ ۰۳/۰۷/۱۳۹۷با به‌کارگیری افراد ذیل؛ «محمدحسن قمی، حسین تیزچنگ، آرزو فاضلی، سمانه محمودآبادی، امیر تیمور ظاهری، حمید عزیزان شریف‌آباد، امین محمودی نیا، مجتبی مجتهدی زنجیرآباد، محمدرضا اعیان فرد، فرنوش شورچه ای»
به ترتیب در پست‌های زیر؛
«سرپرست فرمانداری شهرستان برخوار، مدیرکل حراست استانداری اصفهان، بخشدار مرکزی نجف‌آباد، بخشدار نیاسر، بخشدار امامزاده نطنز، بخشدار مرکزی فلاورجان، بخشدار مرکزی تیران و کرون، بخشدار مرکزی زنده رود، بخشدار مرکزی لنجان، معاون مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحویل اداری»

به‌صورت قراردادی و خارج از ضوابط قانونی و بدون حتی یک روز کار اداری جهت به‌کارگیری موافقت شده است. لطفاً به این پرسش پاسخ دهید اگر اتفاق ماکیاولیسم دولتی نیست پس چیست؟

در ادامه این رویداد مهم خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صدای جویا صبح امروز به سراغ محمدحسن قمی سرپرست فرمانداری شهرستان برخوار که فرزند حضرت آیت‌الله قمی عضو مجلس خبرگان رهبری و از خانواده معزز شهدا و یکی از همین معرفی‌شدگان از سوی آقای مهرعلیزاده استاندار اصفهان هست رفت و پرسش‌های مطرح شده را در فضای رسانه‌ای با وی در میان گذاشت.

قمی با بیان اینکه پاسخ به مطرح‌شدن خبر استخدام ۱۰ نفر در مناصب مهم نهادها و ارگان‌های دولتی اصفهان توسط نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی تاکنون به صلاح نبوده است، اظهار داشت: بنده سابقه پرداخت نزدیک به ۱۲ سال بیمه را دارم و دارای شناسه کارمندی از سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کل کشور هستم.

وی با بیان سوابق اجرایی و علمی بنده به‌خصوص به‌عنوان مشاور فرماندار کرج به مدت یک سال و نیم برای همگان به‌خوبی مشخص و محرز هست، اضافه کرد: چون سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌صورت هیات امنایی اداره می‌شود و شاغلین در این سازمان با توجه به مصوبه هیات امنا، تنها در مقابل خدمت به خانواده‌های شهدا دستمزد می‌گیرند به همین خاطر بنده مجاز نیستم چون در فرمانداری برخوار (مقصد) انجام وظیفه می‌کنم از سازمان بنیاد شهید (مبدأ) دستمزدی را دریافت کنم به همین خاطر وزارت کشور باید حقوق بنده را پرداخت نمایید.

قمی با تأکید بر اینکه نزدیک به پنج ماه هست که در مسند سرپرست فرمانداری برخوار انجام وظیفه می‌کنم و تاکنون دستمزدی دریافت نکرده‌ام، گفت: آقای مهرعلیزاده و اکثریت مدیران زیر مجموعه او در حوزه‌های مختلف استانداری اصفهان از سوی وزارتخانه‌های مختلف مأمور به خدمت هستند و نیروی خاص وزارت کشور نیستند.

انتهای پیام/ج

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top