قهرمانی فرد عنوان کرد؛

قوه قضائیه خارج از نوبت به پرونده‌های قضایی مسؤولان رسیدگی کند/ با انتقال مشاغل مزاحم شهری اصفهان به غرب شاهین‌شهر مخالف ام/ اطلاع‌رسانی باید بر سه اصل صداقت، واقعیت و به دور از جانب‌داری باشد

عضو شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر گفت: امروزه فضای مجازی به‌جای پمپاژ اخبار امیدوارکننده و مثبت تبدیل به‌جایی برای برخی افراد فرصت طلب شده است که نقش اپوزیسیون نظام را بازی می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از شاهین‌شهر اصفهان، این روزها موضوع فعالیت شورا و شهرداری شاهین‌شهر در دوره پنجم همچنان موضوع داغ برخی از سایت ها، روزنامه‌ها، کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی است.

برای شنیدن مواضعی تازه در رابطه با فعالیت‌های مجموعه شهرداری شاهین‌شهر پای صحبت‌های وکیل پایه‌یک دادگستری نشستیم و پرسش‌هایی را با او مطرح کردیم.

منظورم سجاد قهرمانی فرد عضو فعلی و رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر شاهین‌شهر است، بله با او به گفت‌وگو پرداختیم و او نیز با حوصله به پرسش‌های پایگاه خبری تحلیلی «صدای جویا» پاسخ داد.

قهرمانی فرد معتقد است، مقصر اصلی اوضاع کنونی شهر شاهین‌شهر برخی افراد هستند که بدون داشتن هیچ‌گونه هویت مشخصی و یا ایده و حتی طرحی خود را با عنوان ناجی شاهین‌شهر جلوه می‌دهند و به قول ضرب‌المثلی دارند برای مردم جا نماز آب می‌کشند و هیچ ترس و دلهره‌ای نیز از حاشیه‌سازی ندارند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر دیدگاه شما در خصوص ارسال تبادل برخی اخبار در فضای مجازی در مورد شاهین‌شهر گفت: امروزه فضای مجازی به‌جای پمپاژ اخبار امیدوارکننده و مثبت تبدیل به‌جایی برای برخی افراد فرصت‌طلب شده است که نقش اپوزیسیون نظام را بازی می‌کنند.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر شاهین‌شهر با بیان اینکه شخصیت‌هایی که امروز در برخی از فضای های مجازی غیرقانونی و نه قانونی، مثلا در پیام رسان‌هایی همچون تلگرام به وسیله فیلترشکن فعالیت می‌کنند که دیروز طبل مخالفت با این فضاها را سر می‌زدند، تصریح کرد: اگر خبری هم در این فضا مطرح و اطلاع‌رسانی می‌شود باید بر سه اصل صداقت، واقعیت و به دور از محافظه‌کاری و جانب‌داری باشد.

وی به ضعف در تائید صلاحیت برخی از مسؤولان اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های نظارتی نباید شخصیتی را که در گذشته کارنامه قابل قبولی از خود نداشته و دارای کوله باری از تخلفات بوده است برای گرفتن پستی تائید صلاحیت نمایند، چراکه همان شخصیت بعدا با استفاده از رانت و لابی‌گری سمتی را عهده‌دار می‌شود که نه تنها توانایی مدیریت آن را ندارد بلکه بدنه آن سازمان را به سمت فساد سوق می‌دهد.

قهرمانی با تاکید بر اینکه کسانی که مردم را به امربه‌معروف و نهی از منکر می‌کنند ابتدا باید خود را امربه‌معروف نمایند، بیان داشت: قوه قضائیه باید با سرعت بیشتر و خارج از نوبت به پرونده‌های قضایی دانه درشت ها رسیدگی نمایید و مردم نیز باید در زمان انتخابات با تامل و دقت بیشتری مسؤولان و یا نمایندگان خود را انتخاب کنند.

*به عنوان نماینده مردم در شورای شهر اوضاع کنونی شهرداری شاهین‌شهر را چگونه می‌بینید؟

وی اوضاع کنونی شهرداری شاهین‌شهر را همچون سایر شهرداری‌های کشور توصیف کرد و گفت: مردم به خوبی می‌دانند که شرایط اقتصادی حاکم بر کشور بر همه تاثیر گذاشته است و مطئنا بخشی از این نارضایتی‌ها و کم و کاستی های خدمات شهری را به‌حساب این وضعیت بد اقتصادی و بازگشت مجدد تحریم‌ها گذاشته اند.

عضو شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر از تصویب طرحی جهت انتقال مشاغل مزاحم شهری به خصوص از خیابان شاپور اصفهان به غرب شهر شاهین‌شهر در نزدیک نیروگاه و روستای جهادآباد در آینده نزدیک خبر داد و گفت: به عنوان نماینده مردم شاهین‌شهر مخالفت خود را با این طرح اعلام کرده ام، زیرا بر این امر معتقدم از آلودگی هوای نیروگاه و پالایشگاه تاکنون چیزی عاید شاهین‌شهر نشده است که حالا بخواهد از آلودگی صوتی صنایع مزاحم شهری بشود.

وی با بیان اینکه برخی از مسؤولان در استان اصفهان و حتی در شهرستان شاهین‌شهر و میمه به خاطر منافع شخصی و سود کلانی که این طرح برای آنها دارد با اجرای آن کاملا موافق اند، افزود: تنها راه توسعه شاهین‌شهر از سمت غرب می‌باشد و اگر این راه نیز مانند شمال، جنوب و شرق بسته شود دیگر نباید امید چندانی به پیشرفت و آبادانی شهر داشت.

قهرمانی از متوقف شدن ۴۰ دستگاه اتوبوس در سازمان اتوبوس‌رانی شاهین‌شهر به خاطر تامین نشدن هزینه‌های تعمیر و نگهداری آن‌ها سخن به میان آورد و گفت: با توجه به این وضعیت اقتصادی کشور و اختیارات محدودی که ما به عنوان نمایندگان آن‌ها در شورای شهر داریم، هم اکنون در این فکر هستم چه خبر مسرت بخشی به مردم همیشه در صحنه شاهین‌شهر بدهیم تا کمی از این همه آلارم و رنج های آن‌ها کاسته شود.

*آقای قهرمانی انتظار شما از دست اندرکاران رسانه ها چیست؟

وی با بیان اینکه دست اندرکاران رسانه نباید همه انتقادهای خود را به سمت شورا و شهرداری شاهین‌شهر نشانه بگیرند و همه چیز را در آن‌ها خلاصه کنند، ادامه داد: ما به هیچ عنوانی مخالف نقد سازنده نبوده و نیستیم اما برخی از اهالی رسانه از روی بغض و حب، قلم‌زنی می‌کنند و حتی آبروی افراد برای آنها معنی چندانی ندارد.

وکیل مردم شاهین‌شهر در شورا خاطرنشان کرد: بعد همین افراد انتظار دارند با این رویه و جبهه‌گیری‌های عجولانه و غلطی که در شاهین‌شهر پیش‌گرفته‌اند، مدیریت شهر به سمت وحدت و یکپارچگی و از همه مهم‌تر پیشرفت حرکت کند در حالی که این فعالیت‌های اشتباه به نوعی آب به آسیاب دشمن ریختن است.

وی با تاکید بر اینکه بر سر حق مردم کوتاه نخواهیم آمد، گفت: همه باید پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کنیم و به بیانات حکیمانه او عمل نماییم، تا بتوانیم پاسخ دندان‌شکنی به نقش‌های تفرقه‌افکن و شوم برخی افراد شیطان صفت که نقش دوست را بازی می‌کنند بدهیم.

—————-

گفت‌وگو از: نورالله جویا

—————-

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top