لاریجانی از بعد فکری و معرفتی اصلاح‌طلب نخواهد شد اما به سمت یک سبد بزرگ تلاش می‌کند

لاریجانی از بعد فکری و معرفتی اصلاح‌طلب نخواهد شد اما به سمت یک سبد بزرگ تلاش می‌کند

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا، عبدالله گنجی مدیر مسوول روزنامه‌ی «جوان» طی یادداشتی تحلیلی در مورد انتشار تصاویر علی لاریجانی رئیس مجلس در کنار سید محمد خاتمی رهبر سران فتنه ۸۸ آورده است:

دکتر لاریجانی به جهت فردی هم باهوش است و هم محافظه‌کار. از نگاه بنده اصلاح‌طلبان ناب هیچ موقع پشت سر او قرار نخواهند گرفت هر چند او را برای چانه‌زنی در درون نظام از روحانی مؤثرتر می‌دانند.

انتشار تصاویر وی در کنار خاتمی در حسینیه جماران که خیلی‌ها را متعجب کرد را نمی‌توان با گزینه در دام (با قاطعیت) ی طراحی افتاد تفسیر کرد.

زیرا او می‌داند به کجا دعوت‌شده است و ترکیب جلسه در جماران چگونه است. حتی اگر اطلاعات میدانی هم نداشت اصل موضوع برایش روشن بود اما چرا چنین کرد؟

*ممکن است نتوانسته دعوت سید حسن را رد کند اما بر این باور بوده که در مکانی متفاوت می‌نشینم ولی در عمل نشده است.

*ممکن است سناریو سازان، خاتمی را دیرتر وارد جلسه کرده باشند و کنار وی قرار داده باشند و در حضور حاضران جابجایی بعدی به صلاح نبوده است

*ممکن و محتمل است این هم قاب شدن با اطلاع از قصد جبران خاتمی و تعدیل حصر رسانه‌ای وی باشد و لاریجانی با آگاهی از این خبر درصدد پیشتازی و بهره‌برداری برای خود باشد.

*محتمل است که لاریجانی برای ۱۴۰۰ دنبال جابجایی سبد رأی باشد زیرا تجربه ۱۳۸۴ نشان داد سبد مدنظر خالی است لذا در صدد است شعاع جامعه مدنظرش را گسترش دهد و احساس می‌کند بوکس خوردن از حزب الهی‌ها در این مسیر نه‌تنها ضرری ندارد که سودآور هم هست.

اما آنچه حتمی و قطعی است لاریجانی از بعد فکری و معرفتی اصلاح‌طلب نخواهد شد اما برای مهندسی ذهنی و ادراک سازی با هدف حرکت به سمت یک سبد بزرگ تلاش می‌کند.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top