مبارزه با پدیده قاچاق نیازمند یک روحیه بسیجی است/ رونق صنعت عامل مهمی در توسعه پایدار کشور است/ زنان این مرزوبوم با حفظ حجاب از خون پاک شهدا پاسداری می‌کنند

علیرضا بصیری جزی امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی صدای جویا با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های مختلف توسط فرمانداری شهرستان شاهین‌شهر و میمه در هفته‌ای که گذشت، اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشته برنامه‌ها و جلسات بسیار خوبی ازجمله همایش دهیاران، بررسی وضعیت و رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی، جلسه کارگروه اشتغال، جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی که همه مربوطه به شهرستان شاهین‌شهر و میمه بود برگزار شد که دستاورد و نتایج خوبی به همراه داشت.

وی در ادامه با اشاره به برخی وظایف دهیاران و نقش آنان در آبادی و توسعه روستا افزود: دهیاران بایستی با اجرای قانون و قانون‌گرایی در برنامه‌ریزی مناسب در توسعه و آبادانی روستا قدم بردارند و پیگیر رفع مشکلات روستاها باشند.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه با تأکید بر ارتقای سطح دانش دهیاران و استفاده از تجارب متخصصان و کارشناسان در فرمانداری و بخشداری‌ها تصریح کرد: ارتباط مستمر با بخشداری‌ها و استفاده از تجربیات کارشناسان، دهیاران روستاها را در جهت تحقق اهداف و انجام بهتر وظایفشان یاری می‌نمایند.

این مسئول از جمله خصوصیات یک دهیار موفق را با برنامه بودن، با هدف بودن، با انگیزه بودن، وقت گذاری برای مردم و پیگیری امور دانست و با بیان اینکه نظم سر لوحه امور است، ادامه داد: تأکید بر مدیریت زمان و هزینه و برنامه‌ریزی در خصوص به اتمام رساندن پروژه‌های روستایی از جمله موارد مهم با دهیاران بود.

بصیری جزی در ادامه به بررسی وضعیت و کارهای صورت گرفته برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان شاهین‌شهر و میمه پرداخت و گفت: رونق صنعت عامل مهمی در توسعه پایدار کشور است و با تأکید بر ضرورت اتکا به ظرفیت و پتانسیل‌های داخلی و همچنین اتکا به تولید داخلی و کاهش واردات، یکی از راه‌های اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اجرایی خواهد شد، لذا صنعتگران و تولیدکنندگان ما باید با استفاده از توان نیروهای بومی و بالا بردن کیفیت اجناس تولید داخلی، در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی و خودکفایی و توسعه صنعت کشور گام بردارند.

وی به نتایج جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان شاهین‌شهر و میمه نیز پرداخت و اظهار کرد: قطعاً مبارزه با پدیده قاچاق نیازمند یک روحیه بسیجی است تا به یک حرکت عظیم مردمی تبدیل شود چراکه ما در هر جایی که حضور و مشارکت جدی مردم را داشتیم زودتر به اهداف موردنظر دست‌یافتیم، لذا باید از تمام ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده کرد.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه خاطرنشان کرد: نگاه همه مسئولین به امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید یک نگاه اعتقادی و تکلیفی باشد چراکه با رونق این معضل شاهد از دست رفتن فرصت‌های شغلی برای قشر جوان می‌باشیم و امروز یکی از دغدغه‌های نظام و دولت ایجاد اشتغال برای جوانان است و همگان باید در دست‌یابی به این اهداف تلاش نمایند.

وی متذکر شد: نقش آموزش در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بسیار مهم است و باید جلسات آموزشی ویژه دستگاه‌های مختلف به‌طور مستمر برگزار گردد، ضمن اینکه باید از ظرفیت‌های فرهنگی در شهرستان جهت ارتقاء سطح فرهنگ مردم در استفاده از کالای داخلی بهره برد.

بصیری جزی تصریح کرد: فعالیت‌های مثبت شهرستان در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز قابل‌تقدیر است اما تأکید بر این است، کمیته‌های سه‌گانه فعال باشند و با جدیت ضمن برگزاری جلسات مستمر به ارتقاء موقعیت کمیسیون در مبارزه با قاچاق کالا و ارز کمک نمایند.

وی در ادامه به خروجی جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: اهمیت به بخش سلامت در حوزه‌های مختلف خصوصاً سلامت و امنیت غذایی از اولویت‌های اصلی و مهم مسئولین شهرستان است و تحقق کامل این امر مهم؛ نیازمند همکاری همه اقشار مردم است.

فرماندار در ادامه با تأکید بر نظارت بیشتر بر تولید مواد غذایی در سطح شهرستان اظهار کرد: متأسفانه ما شاهد توزیع و توزیع مواد خوراکی غیر بهداشتی در تعدادی از اغذیه‌فروشی‌ها هستیم لذا باید برنامه‌ریزی و نظارت و ساماندهی اغذیه‌فروشی‌ها در دستور کار قرار گیرد  و با عرضه‌کنندگان غیربهداشتی مواد خوراکی طبق قانون برخورد لازم صورت بپذیرد.

وی خروجی کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی نیز اشاره‌ای داشت و گفت: باید با برنامه‌ریزی و نیازسنجی، علاقه‌مندی و مشارکت خود جوانان و دانش آموزان  و در نهایت به‌صورت هدفمند برنامه‌ریزی لازم جهت پر کردن اوقات فراغت صورت پذیرد.

بصیری جزی افزود: به‌منظور بهره‌مندی بیشتر و موفقیت در زمینه پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، لازم است آموزش مهارت زندگی، اعتقادی، اخلاقی، رفتاری و تربیتی در این حوزه صورت گیرد و موفقیت در نظام تعلیم و تربیت وابسته به کار گروهی و اجرای این مهم، منوط به همکاری همه دستگاه‌ها، نخبگان، دانشگاه هیان، فرهنگیان، ورزشکاران و هنرمندان است.

در قسمتی دیگر از گفت‌وگوی خود با اشاره به هفته عفاف و حجاب به وصایای شهدای گران‌قدر درباره حفظ حجاب و اهمیت عفاف اشاره کرد و بیان داشت: امروز زنان و دختران این مرزوبوم موظف‌اند به سهم خود، با حفظ حجاب و عفت اسلامی از خون پاک شهدا پاسداری کنند.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه تصریح کرد: فرهنگ عفاف و حجاب را از باورهای اصیل دینی خانواده‌های ایرانی است و امروز دشمن با واقف شدن به اهمیت تأثیر عفاف و حجاب در تحکیم بنیان‌های خانواده‌های ایرانی درصدد ترویج بی‌بند باری و از هم گسستن کانون خانواده در نظام اسلامی است لذا در اینجا همکاری همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی در راستای اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی در خصوص عفاف و حجاب را می‌طلبد.

وی همچنین به ایجاد برگزاری نمایشگاه لباس‌های ایرانی و اسلامی به همراه نمایشگاه عکس و پوستر به مناسبت هفته عفاف و حجاب از سوی سازمان فرهنگی ورزشی و تفریحی شهرداری شاهین‌شهر در نگارستان شاهین‌شهر اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه حدود ۲۰ غرفه از لباس‌های محلی، اسلامی و پوشش‌های بانوان با طراحی داخلی دایر می‌باشد و بانوان خوش‌ذوق و فعال شاهین‌شهری در این برگزاری همکاری داشته‌اند.

بصیری جزی ادامه داد: این نمایشگاه در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی، آشنایی فرزندان شاهین‌شهری با لباس‌های محلی و ارائه الگوهایی از مانتوهای قدیم به همراه ایده‌های نسل جدید برگزارشده است.

وی یادآور شد: نمایشگاه لباس‌های ایرانی و اسلامی به همراه نمایشگاه عکس و پوستر تا ۲۵ تیرماه در محل نگارستان شهرداری از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ و ۱۶ الی ۲۰ میزبان علاقه‌مندان در این زمینه هست.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه به نتایج جلسه کارگروه اشتغال شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: مدیران بخش دولتی و خصوصی باید با برنامه‌ریزی مناسب در جهت ایجاد فرصت‌های جدید شغلی که از مهم‌ترین وظایف کارگروه اشتغال است اقدام نمایند و این مهم با تلاش شبانه‌روزی و برنامه‌ریزی و نظارت مستمر  همه دستگاه‌های مربوطه محقق خواهد شد.

وی با تأکید بر لزوم بررسی، مطالعه و شناخت ظرفیت‌های موجود در شهرستان، به پتانسیل‌های قابل‌توجه و مناسب کارآفرینی در روستاهای شهرستان اشاره و اظهار کرد: توجه به ظرفیت‌های روستا و تبدیل آن به فرصت‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال، زمینه‌ساز اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم می‌شود و قطعاً از مهاجرت جوانان روستا به حاشیه شهرها جلوگیری خواهد کرد. ایجاد بسترهای رونق گردشگری، معرفی آثار تاریخی و مناطق گردشگری، بر پایی نمایشگاه‌ها و غیره ازجمله اقداماتی است می‌توان روی آن حساب باز کرد.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top