مدیرعامل سازمان فضای سبز شاهین‌شهر خبر داد:

راه اندازی و اجرای طرح (HSE) در سازمان پارک ها

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شاهین‌شهر گفت: با توجه به اهمیت ایمنی و بهداشت و محیط‌زیست (HSE) در زندگی شهروندان با اجرای این طرح و راه‌اندازی واحد (HSE) در سازمان پارک‌ها، مهم‌ترین گام در جهت ایجاد فرهنگ پیشگیری از بروز حوادث برداشته‌شده است.

به گزارش صدای جویا به نقل از روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شاهین‌شهر، مراسم تقدیر از بهترین شبه حادثه گزارش‌شده با حضور مدیرعامل سازمان پارک‌ها، شکر زاده عضو شورای شهر، کارکنان سازمان پارک‌ها و شهروندان برگزار شد.

مدیرعامل سازمان‌ پارک‌ها و فضای سبز شاهین‌شهر در این مراسم گفت: با توجه به اهمیت ایمنی و بهداشت و محیط‌زیست (HSE) در زندگی شهروندان با اجرای این طرح و راه‌اندازی واحد (HSE) در سازمان پارک‌ها، مهم‌ترین گام در جهت ایجاد فرهنگ پیشگیری از بروز حوادث برداشته‌شده است.

حمیدرضا فدایی در ادامه با اشاره به پیشتاز بودن شهرداری شاهین‌شهر در جهت استقرار واحد (HSE) به‌ویژه در زمینه طراحی و اجرایی شدن فرم‌های گزارش شبه حادثه، افزود: شهرداری شاهین‌شهر تنها شهرداری در سطح کشور است که توانسته جهت پیشگیری و شناسایی نقاط حادثه‌خیز در پارک‌های سطح شهر واحد (HSE) را راه‌اندازی کرده و ارتباط بسیار مؤثری را با شهروندان در این زمینه از طریق فرم‌های گزارش شبه حادثه برقرار نماید.

وی همچنین با بیان این مطلب که شناسایی و مدیریت بر تمام عوامل خطرساز قبل از وقوع هر حادثه در هر بعدی را شعار این واحد خواند، اظهار داشت: طبق بررسی‌های صورت گرفته بخش زیادی از حوادث رخ داد در پارک‌های سطح کشور، طی چند سال گذشته ناشی از دلایل کوچک بوده است.

مهندس فدایی تصریح نمود: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شاهین‌شهر از مباحث نگهداری و توسعه فضای سبز پای خود را فراتر نهاده و موضوع ایمنی و سلامت را در رأس کارهای خود قرار داده تا شهروندان بتواند در فضای امن و ایمن تفریح کنند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شاهین‌شهر از توجه پرسنل سازمان پارک‌ها و شهروندان به موضوع امنیت و سلامت خود و شهر، قدردانی نمود و خاطرنشان ساخت: با توجه به این موضوع که ایمن کردن شهر دغدغه اصلی مدیریت شهری و شورای شهر است، تیم فوریت‌های خدماتی در سازمان پارک‌ها تشکیل و تجهیز شده تا موارد ناایمن گزار ش شده در سطح شهر در اسرع وقت پیگیری و رفع شود..

شکر زاده عضو شورای شهر در ادامه این مراسم با بیان این مطلب که فاصله ایجاد شده بین مردم و سیستم‌های خدمات رسان یک مشکل بزرگ قابل‌بررسی است، گفت: راه ا ندازی این واحد در سازمان پارک‌ها و مشارکت دادن شهروندان در ایمنی شهر، فاصله بین شهروندان و شهرداری را کم کرده و این امر خود باعث دلگرمی مردم است.

وی در پایان ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته در سازمان پارک‌ها اظهار داشت: رفع موارد نا ایمن در سطح پارک‌های شهر یک‌همت جمعی را می‌طلبد که شهروندان در این امر نقش بسزایی خواهند داشت.

گفتنی است شهروندان جهت ارائه گزارشات خود، می‌توانند فرم گزارش شبه حوادث را از وب‌سایت سازمان دانلود کرد و از طریق شماره فکس ۴۵۲۳۱۲۱۸ و یا صندوق HSE (جمع‌آوری گزارشات شبه حوادث) که محل نصب آن ورودی ساختمان سازمان پارک‌ها، واحد ایمنی و بهداشت و محیط‌زیست (HSE) را از آخرین شبه حوادث که مستعد بروز حوادث هستند مطلع نمایند لازم به توضیح است در پایان هرماه به سه مورد از بهترین شبه حوادث گزارش‌شده جوایزی اهدا خواهد شد.

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top