مدیر مؤسسه خیریه امیرالمؤمنین (ع) حماسه‌سازان؛

۱۲ مؤسسه خیریه در شاهین‌شهر و میمه به‌صورت تخصصی و غیرتخصصی فعالیت می‌کنند

مدیر مؤسسه خیریه امیرالمؤمنین (ع) حماسه‌سازان گفت: نزدیک به ۱۲ مؤسسه خیریه در شهرستان شاهین‌شهر و میمه به‌صورت تخصصی (دانش آموزی-معلولین) و غیرتخصصی فعالیت می‌کنند.

حجت السلام مهران مرادی ظهر امروز در گفت‌وگو با  پایگاه خبری جویا در شاهین‌شهر و میمه با تسلیت به فرارسیدن اعیاد ماه‌های محرم و صفر و با اشاره به فرمایشی از امام علی (ع) می‌فرمایید: «هیچ‌کس از دنیای خود بهره‌ای نمی‌برد مگر آنچه را برای آخرتش انفاق می‌کند»، اظهار کرد: با تلاش‌های حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی مؤسسه خیریه امیرالمؤمنین (ع) حماسه‌سازان به شماره ثبت ۴۱۷۱ جهت دستیابی به هدفی مقدس فعالیت خود را درزمینهٔ حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد چند ماهی است آغاز نموده و در این راه دشوار و طاقت‌فرسا خود را متعهد دانسته تا مرهم و تسکینی بر رنج و غم‌های مردم نیازمند باشد.

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از دلایل تأسیس این مؤسسه خیریه این بود که حجم بالای مراجعات و تقاضاهای مردمی به دفاتر آقای حاجی دلیگانی نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس درخواست انواع تسهیلات درمانی، اشتغال‌زایی، تأمین جهیزیه برای نوعروسان، کمک‌های مالی به خانواده‌های بی‌بضاعت و زنان بد سرپرست یا بی‌سرپرست و معلولین جامعه بود.

مدیر مؤسسه خیریه امیرالمؤمنین (ع) حماسه‌سازان تصریح کرد: با تلاش‌ها و رایزنی‌های که آقای حاجی دلیگانی این نماینده مردم در مجلس و ارگان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی انجام داده‌اند ماهیانه نزدیک به یک میلیارد تومان از طریق دفاتر ایشان در ۲ شهرستان برخوار، شاهین‌شهر و میمه به اقشار مختلف مردم انواع تسهیلات کم‌بهره پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس اظهارنظرهای آقای حاجی دلیگانی، مجلس شورای اسلامی ماهیانه تنها ۲ میلیون تومان تسهیلات به نمایندگان مجلس جهت پرداخت به اقشار آسیب‌پذیر جامعه کمک می‌کند که این مبلغ ناچیز نمی‌تواند پاسخگوی همه اقشار آسیب‌پذیر شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه باشد.

مرادی در ادامه اظهار کرد: به همین دلایلی که ذکر شد بین این مؤسسه خیریه و عبدالله حق‌شناس گرگابی مسئول دفتر آقای حاجی دلیگانی نماینده مجلس تفاهم‌نامه‌ای به امضاء رسید، تا برخی از اقشار آسیب‌پذیری که به دفتر نماینده مجلس جهت حمایت و یاری‌رساندن مراجعه می‌کنند، از طریق این مؤسسه خیریه به آن‌ها کمک شود.

وی با یبان اینکه وضعیت فقر و بخصوص کمبود اشتغال در شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه بسیار نگران کنند است، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین سیاست‌های این مؤسسه خیریه این هست که فعالیت خود را در حوزه اشتغال با قول‌های مساعدی که اعضای شورای ۲ شهرستان داده‌اند چند برابر کند.

مدیر مؤسسه خیریه امیرالمؤمنین (ع) حماسه‌سازان تأکید کرد: در این دو ماه فعالیت این مؤسسه خیریه با توجه به تحقیقاتی که از مراجعات به عمل آمد تاکنون نزدیک به ۳۰ نفر راست آزمایی صحبت‌های آن‌ها برای ما روشن‌شده و تحت پوشش این مؤسسه خیریه قرارگرفته‌اند.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۱۲ مؤسسه خیریه در شهرستان شاهین‌شهر و میمه به‌صورت تخصصی (دانش آموزی-معلولین) و غیرتخصصی فعالیت می‌کنند، گفت: یکی از ضعف‌های این مؤسسات خیریه به‌صورت پراکنده فعالیت کردن آن‌ها است یعنی یک سامانه جامع و واحد بین آن‌ها وجود ندارد که در این زمینه در حال رایزنی با سایر مدیران مؤسسات خیریه هستیم.

مرادی با بیان اینکه کمک‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی چندان کفاف زندگی مخارج برخی از مددجویان را با این وضعیت تورم و نگرانی را نمی‌کند، تصریح کرد: برخی از مؤسسات خیریه زیر نظر فرمانداری هستند یعنی سازمان‌های مردم‌نهاد می‌باشند و برخی زیر نظر اماکن‌اند.

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top