مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) برخوار: ۴۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد برخوار به زیارت امام رضا(ع) می‌روند

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) برخوار:
۴۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد برخوار به زیارت امام رضا(ع) می‌روند

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان برخوار گفت: امسال ۴۰ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد به زیارت ثامن‌الحجج علی بن موسی‌الرضا (ع) در دهه اول ماه مبارک رمضان به مدت ۱۰ روز اعزام می‌شوند.
به گزارش جویاآنلاین از شهرستان برخوار علی شاه نظری امروز در جمع خبرنگاران با تبریک حلول ماه مبارک رمضان به تشریح برنامه‌های کمیته امداد برخوار به مناسبت ماه مبارک رمضان پرداخت و اظهار کرد: رمضان ماه مهربانی‌ها و دستگیری از ایتام و نیازمندان است، پس همه ما بیاییم با مساعدت به فقرا بر سر سفره خوان گسترده الهی، دیگران را نیز دریابیم.
وی افزود: در ماه مبارک رمضان طرح توشه برکت با شعار «هر خانواده اهل کرامت، تأمین هزینه سبدی از توشه برکت» برگزار می‌شود که در این طرح مؤمنین و خیرین روزه‌دار می‌توانند با پرداخت هزینه یک سبد کالا به ارزش ۸۰ هزار تومان یا بخشی از آن نیاز غذایی بیش از ۲ هزار خانوار تحت حمایت را برطرف کنند و کمک‌های خود را به شماره‌حساب ۳۲۰۵۴۹۸۲۰ بانک کشاورزی یا واریز کارت به کارت به شماره ۶۰۳۷۷۰۷۰۰۰۰۰۰۷۰۷ به نام کمک‌های شرعی کمیته امداد آماده انجام دهند.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) برخوار با اشاره به برپایی پایگاه‌های جذب حامیان اکرام ایتام و محسنین در شب‌های قدر در محل امامزادگان ادهم (ع)، امامزاده ابراهیم (ع) و امامزاده محمود دولت‌آباد (ع)، گفت: دریافت کمک‌های زکات فطریه و کفارات در محل کمیته امداد امام (ره) برخوار در طول ماه رمضان و برپایی پایگاه‌های جمع‌آوری فطریه و کفارات در روز عید فطر در محل‌های برگزاری نماز عید فطر در طول ماه مبارک انجام می‌شود.
وی با اشاره به اجرای طرح مفتاح الجنه (دیدار مسئولان و خیران با خانواده‌های نیازمند و ایتام شهرستان و پیگیری نیازهای آن‌ها)، تصریح کرد: دریافت نذورات افطاری و اطعام برای کمک به نیازمندان در طول ماه مبارک رمضان، نشست صمیمی حامیان طرح اکرام با ایتام تحت حمایت خود در طول هفته اطعام و اکرام ایتام از ۱۵ تا ۲۱ ماه رمضان نیز در طول ماه میهمانی خدا اجرا خواهد شد.
وی بیان داشت: شماره تلفن ۴۸۵۲۸۴۸۵ واحد مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان برخوار نیز آماده دریافت نظرات و پیشنهاد‌ها و کمک‌های خداپسندانه مردم عزیز است.

شاه نظری با بیان اینکه امسال ۴۰ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد به زیارت ثامن‌الحجج علی بن موسی‌الرضا (ع) در دهه اول ماه مبارک رمضان به مدت ۱۰ روز اعزام می‌شوند، اظهار کرد: تهیه و توزیع نزدیک به ۲ هزار سبد غذایی شامل ارزاق خشک و غذای گرم بین کلیه مددجویان شهرستان با توجه به میزان کمک‌های مردمی و نذورات، بازدید از منازل مددجویان به‌اتفاق مسئولان ادارات شهرستان به‌منظور دلجویی از ایتام و عیادت از بیماران، برنامه‌ریزی و تمهید لازم به‌منظور گسترانیدن سفره اطعام برای نیازمندان و مددجویان در طول ماه مبارک رمضان، جمع‌آوری کمک‌های مردمی مردم مظلوم فلسطین در راهپیمایی روز جهانی قدس، جمع‌آوری و توزیع فطریه روزه و کفاره مؤمنین روزه‌دار و توزیع بین مددجویان، مکاتبه با ادارات، شرکت‌ها و خیرین به‌منظور مشارکت در تأمین سبد غذایی ماه مبارک رمضان مددجویان تحت حمایت و برگزاری مراسم افطار ایتام به همراه جمعی از حامیان ایتام در شهرستان از جمله برنامه‌هایی است که به‌صورت ویژه در شهرستان برگزار می‌شود.
وی از تشکیل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به‌منظور پرداخت تسهیلات به نیازمندان استان اصفهان خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی‌شده است که پرونده وام‌های ضروری و اشتغال نیازمندان در امداد شهرستان‌ها تکمیل و برای تائید و پرداخت به صندوق نام برده شدن ارسال گردد.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) برخوار از مزایای این صندوق را عدم ضرورت مراجعه افراد به شعبه استانی؛ کارمزد سه درصد وام‌ها٬ بیمه کردن کلیه وام‌های پرداختی٬ اخذ مجوز از بانک مرکزی و پشتیبانی بانک ملی٬ صدور کارت شتاب با کلیه امکانات پیشرفته و به‌روز همانند بانک ملی و امکان انجام کلیه تراکنش‌های بانکی و نقل و انتقالات پولی از طریق ATM، همراه بانک٬ اینترنت و…. اشاره کرد و تصریح کرد: همچنین این صندوق آماده افتتاح حساب برای کلیه خیرین٬ نیکوکاران٬ کارفرمایان و مشاغل آزاد برای شرکت در امر خیر قرض‌الحسنه و مساعدت به نیازمندان است.
انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top