مسؤولان همه توان خود را برای رفاه مردم شاهین‌شهر و میمه خرج کنند

مسؤولان همه توان خود را برای رفاه مردم شاهین‌شهر و میمه خرج کنند

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین، صبح امروز ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۶ ، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم  برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی در مراسم تودیع و معارفه شهرداران جدید و قدیم شهرهای شاهین‌شهر، گز و گرگاب اظهار کرد: امروز دیگر بهانه‌ای برای خدمت نکردن به مردم وجود ندارد. چراکه هم رئیس‌جمهور، هم وزرای دولت با رأی بالای نمایندگان مجلس و هم شورای های شهر و روستا و شهرداران انتخاب‌شده‌اند. و دوره جدیدی برای خدمت‌رسانی به مردم همیشه در صحنه و شهیدپرور ایران اسلامی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه کسی مجبور به گرفتن پست یا مقامی نیست، افزود: کسانی که امروزه چه انتخابی و چه انتصابی مسئولیتی را پذیرفته‌اند باید از این لحظه به بعد وقت خویش را صرف خدمت صادقانه به مردم بکنند و نه چیز دیگری!

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با بیان اینکه امنیت، رفاه و آسایش ما در گرو خدمت بهتر به مردم است، ادامه داد: نرخ بیکاری در شهرستان شاهین‌شهر و میمه با اینکه صنعتی بودن را با خود به یدک می‌کشد، چیزی در حدود ۱۸ درصد می‌باشد که ۲ درصد از شاخص متوسط استانی نیز بیشتر است.

وی گفت: در حالی که بیش از یک هزار صنایع مختلف از جمله پالایشگاه، نیروگاه و پتروشیمی و همچنین صنایع هواپیما سازی هسا در این منطقه مشغول فعالیت هستند اما منابع انسانی آن‌ها از جایی به غیر از شاهین‌شهر و میمه تأمین می‌شود که این نا عدالتی محض است.

حاجی دلیگانی با تاکید بر اینکه مسؤولان همه توان خود را برای رفاه و آسایش مردم شاهین‌شهر و میمه خرج کنند، تصریح کرد: از شهردار جدید شاهین‌شهر با این سوابق درخشان تقاضا دارم که ابتدا به قانون عمل کنند و بعد منافع مردم شاهین‌شهر را نسبت به هر چیز دیگری ارج تر بدانند در ضمن شایسته‌سالاری ملاک اصلی در انتخاب مدیران شهری باشد و از همه مهم‌تر عده‌ای خیال می‌کنند شاهین‌شهر ثروتمندی است درحالی‌که این‌گونه نیست و باید به محرومان و مستضعفان توجه بیشتری داشته باشند.

وی یکی از مشکلات مهم و اساسی شهر شاهین‌شهر را تبعیض در ارائه خدمات عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: کارها و رفتارهای ناعادلانه درون انسان را متأثر می‌کنند و باید مواظب واسطه‌گرها و دلال‌ها بود.

نماینده مردم برخوار در مجلس با بیان اینکه برخی امروزه در این شهر از نام و تعاونی کارگری سوء استفاده می‌کنند و اقدام به تغییر کاربری اراضی می‌نمایند، بیان داشت: باید جلوی این‌گونه افراد مفسد گرفته شود تا فسادهای آن‌ها به‌جای دیگری سرایت ننمایید.

وی در ادامه با انتقاد شدید از فعالیت مدیران ماشینی و استخدام‌های خانوادگی در سطح برخی از نهادها و ادارات شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفت: شفافیت در مسائل مالی مسئولین از جمله گرفتن حقوق و مزایا و همچنین از بین بردن دست واسطه گران و دلال‌ها یکی از تقاضاها و خواسته‌های ملت از نظام و مسؤولان است.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه شهر شاهین‌شهر دارای رشد مهاجرتی قابل‌توجهی است، یادآور شد: از شهردار جدید شاهین‌شهر تقاضا دارم هزینه‌ها را  برای مردم این شهر تا می‌توانند کاهش دهند و جلوی ریخت‌وپاش‌ها و اسراف‌ها را بگیرند. و همچنین  ارائه خدمات در همه محله‌های شهر شاهین‌شهر به‌صورت عادلانه صورت بپذیرد.

وی با بیان اینکه مشکلات مترو شاهین‌شهر – اصفهان و ماده ۲۳ آن حل‌وفصل گردیده است، گفت: از استاندار و معاونت عمرانی استانداری اصفهان تقاضا ایراداتی را که سازمان مدیریت برنامه‌وبودجه بر روی این پروژه شهری گرفته‌اند با پیگیری خود در تهران حل‌وفصل کنند تا عملیات اجرایی آن آغاز گردد. در ضمن هر کمکی که از طرف ما نیاز باشد در خدمت هستیم.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس به طرح انتقال اصناف و واحدهای مربوط صنعتی از خیابان صنعتی به مکان دیگری که در نظر گرفته‌شده است اشاره‌ای داشت و اظهار کرد: جمعیت قابل‌توجهی از این شهر بازنشسته‌اند که با مشکلات مختلفی دست‌وپنجه نرم می‌کنند که باید به این قشر نیز با ایجاد فضاها و امکانات رفاهی و تفریحی توجه کرد.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top