مواضع سیاسی اجتماعی حضرت آیت الله سیستانی مورد تایید شش تن از مراجع تقلید ایران و عراق است

مواضع سیاسی اجتماعی حضرت آیت الله سیستانی مورد تایید شش تن از مراجع تقلید ایران و عراق است.

به گزارش جویاآنلاین، روزنامه واشنگتن تایمز آمریکا در گزارشی حمایت و تایید مراجع تقلید از یک مرجع دیگر را اقدامی بی سابقه توصیف کرد و خاطرنشان کرد: حضرات آیات وحید خراسانی، سید محمد سعید حکیم، بشیر نجفی، اسحاق فیاض، صافی گلپایگانی، ناصر مکارم شیرازی شش تن از مراجع تقلید جهان تشیع هستند که مواضع سیاسی اجتماعی حضرت آیت الله سیستانی را تایید کردند.

واشنگتن تایمز افزود: مراجع تقلید تاکید بسیاری دارند که همه مسائل و موضوع‎های سیاسی عراق به حضرت آیت الله سیستانی ارجاع شود.

روزنامه واشنگتن تایمز اقدامات ایران، عراق و آمریکا در کاهش حمایت از ابوبکر البغدادی رییس جریان تروریستی داعش را ناکارآمد خواند و بیان داشت: کارشناسان منطقه اعتقاد دارند که حمایت مردمی از حضرت آیت الله سیستانی موجب شده است که این مرجع تقلید بتواند نقش تاثیرگذاری در حل مشکلات در زمینه مبارزه با تروریسم ایفا کند.

این روزنامه آمریکایی ادامه داد: بان کی مون دبیرکل سابق سازمان ملل متحد چند ماه گذشته برای اولین بار پس از سرنگونی صدام در سال ۲۰۰۳ میلادی تاکنون با حضرت آیت الله سیستانی دیدار کرد. این دیدار در حالی صورت گرفت که این مرجع تقلید بدون در نظر گرفتن جایگاه سیاسی اجتماعی، مقامات ارشد کشورهای غربی و آمریکایی با هیچ کدام دیدار نمی‎کند.

روزنامه واشنگتن تایمز تاکید کرد: حضرت آیت الله سیستانی از رسانه‎ها، شهرت و دیدار عمومی به شدت دوری می‎کند.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top