نماینده مردم اصفهان؛

موضع‌گیری‌های برخی از نمایندگان اصولگرای مجلس به جریان اصلاحات بسیار نزدیک است/تشکیل دولت‌های نهم و دهم یک اشتباه فاحش بود/اقتصاد، بحران آب و دشمنان خارجی مشکلات اساسی کشور هستند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تشکیل دولت‌های نهم و دهم را یک اشتباه فاحش بزرگ عنوان کرد و گفت: همانند سیاه چاله‌ای بزرگ در آن هشت سال همه منابع و زیر ساخت‌های کشور دست‌خوش سلایق و سوء مدیریت‌ها شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از شاهین‌شهر اصفهان، عصر امروز ۱۴ آذرماه ۱۳۹۶ شورای سیاست‌گذاری جبهه اصلاحات شهرستان شاهین‌شهر و میمه با برپایی جشن بزرگی در تالار شیخ بهایی به مناسبت میلاد با برکت پیامبر اکرم(ص) و همچنین فرزند پاکش امام جعفر صادق(ع)  از حیدر علی عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی به‌عنوان میهمان و سخنران ویژه این مراسم دعوت به عمل آورده بود.

که بسیاری از مسئولان از جمله اسماعیل فرهادی رئیس شورای اسلامی شهرستان شاهین‌شهر و میمه، عیسی بهمنی شهردار شاهین‌شهر، علیرضا جهانگیری نائب رئیس شورای شهر شاهین‌شهر، محمد اسماعیل‌زاده رئیس آموزش‌وپرورش شاهین‌شهر، حسین ابراهیمی ناغانی و علی فتحی از اعضای شورای اسلامی شاهین‌شهر، کریم کمال مدیر سابق آموزش‌وپرورش و سخنگوی شورای سیاست‌گذاری جبهه اصلاح طلبان شاهین‌شهر و میمه، محسن صدرالدین کرمی شهردار میمه و همچنین فرهنگیان طیف سیاسی اصلاح‌طلب در این برنامه حضور داشتند.

حیدر علی عابدی در همان ابتدای سخنان خود با تبریک هفته وحدت و فرا رسیدن میلاد حضرت ختمی‌مرتبت محمد مصطفی(ص) با بیان اینکه معلمین و فرهنگیان اندیشه‌های بسیار بزرگی هستند در جامعه گفت: در این دنیای هزار رنگ و در زمانی که همه ما مشغول گرفتاری‌های زندگی خویش هستیم و در زمانی که بسیاری از دژخیمان در تلاش برای فساد روی زمین هستند این فرهنگیان هستند که به فکر تربیت و پرورش مدیریت نسلی برای آینده می‌باشند.

وی با تأکید بر اینکه باید جامعه قدردان خدمات ارزشمند معلمین باشد، افزود: یکی از بهترین الگوهایی که امروزه در دین و فرهنگ ما به‌عنوان یک شاخص خود نمایی می‌کند الگو گیری از زندگی پر از خیر و برکت پیامبر اکرم(ص) است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه در همه سیر مراحل زندگی پیامبر اکرم(ع) درس‌های بزرگی نهفته است، تصریح کرد: دنیای غرب امروزه به‌شدت به دنبال پیاده‌سازی الگوهای تربیتی و رفتاری پیامبر اکرم(ص) در زندگی مردمان خود است.

وی با بیان اینکه در دوران انتخابات اشاره بسیار متعددی مبنی بر روشن‌سازی دیده گاه‌های اصلاح طلبان و اصولگرایان برای افکار عمومی داشتم، گفت: اما زندگی نزدیک به ۲ سال در مجلس شورای اسلامی موجب شد تا تغییراتی در دیدگاه‌های خویش داشته باشم.

عابدی با بیان اینکه مقام معظم رهبری تأکیدات فراوانی بر اصولگرای اصلاح‌طلب و یا بلعکس داشتند، متذکر شد: در موضع‌گیرهای متعددی که در مجلس از همکاران اصولگرا مشاهده می‌کنم، می‌بینیم که موضع‌گیری‌های این همکاران آن‌قدر به جریان اصلاح‌طلبی نزدیک است که برخی مواقع در شناسایی آن‌ها دچار اشتباه می‌شویم.

وی با بیان اینکه امروزه فضایی در مجلس دهم حکم فرمایی می‌کند که به‌سختی تفاوت دیدگاه‌های این دو جناح سیاسی تشخیص داده می‌شود، یادآور شد: هفته وحدت تنها مختص شیعه یا اهل تسنن برای مقابله با توطئه‌های دشمنان در راستای تفرقه‌اندازی نیست بلکه این امر جریان‌های سیاسی مختلف از جمله اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی را نیز شامل می‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه امروز پختگی سیاسی خوبی در کشور ایجاد شده است، اظهار داشت: موضع‌گیری‌ها و تندروی‌هایی که در مجلس نهم اتفاق افتاد. و این موضع‌گیری‌ها موجب شد تا اجرای برجام به تأخیر بی افتد آنگاه احساس تکلیف کردم در مجلس حضور پیدا کنم تا بتوانم گره ای از مشکلات ایجادشده را باز و از ورود برخی افراد به مجلس که به هیچ‌چیز به جزء منافع شخصی و خطی خود فکر نمی‌کردند جلوگیری کنم.

وی یادآور شد‌: البته امروز در بین نمایندگان دهم در مجلس شورای اسلامی افرادی یافت می‌شود که منافع شخصی و حزبی خویش را به منافع ملی و استانی ترجیح می‌دهند. اما باید در مجموع یک جبهه مهم گفتمانی در بین تمام نمایندگان حاضر در مجلس ایجاد کنیم. تا شاهد چنین مسائلی نباشیم و همچنین کشور را به سمت تکامل و توسعه سوق دهیم.

عابدی تشکیل دولت‌های نهم و دهم را یک اشتباه فاحش بزرگ عنوان کرد و گفت: همانند سیاه چاله‌ای بزرگ در آن هشت سال همه منابع و زیر ساخت‌های کشور دست‌خوش سلایق و سوء مدیریت‌ها شد به‌طوری که امروز ما وارث چالش‌های متعددی در کشور هستیم.

وی با بیان اینکه ابر چالش‌هایی همچون بیکاری جوانان، مشکلات اقتصادی و بحران آب موانع توسعه پیشرفت کشور شده‌اند، بیان داشت: مهم‌ترین دغدغه اصلاح‌طلبان کشور، کندی سرعت توسعه و پیشرفت کشور می باشد که بارها این نگرانی های مهم را به گوش رئیس جمهور و اعضای هیات دولت در جلسات مختلف رسانده‌ایم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس یکی از پیام‌های ایجاد این ابر چالش‌ها را افزایش هزینه‌های جاری دولت و کاهش بودجه‌های عمرانی عنوان کرد و گفت: این اتفاق محصول همان سیاه‌چاله‌هایی که دولت‌های نهم و دهم به وجود آوردند.

وی با بیان اینکه تا سال ۱۳۸۴ ما شاهد کاهش ۷ درصد بیکاری و ایجاد ۴۳۰ هزار شغل در کشور بودیم اما این رشد دوباره از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۱ متوقف می‌شود، تصریح کرد: امروزه یکی دیگر از ابر چالش‌های کشور صندوق‌های بازنشستگی شده‌اند که در حوزه ارائه و نحوه خدمات چندان رضایت‌بخش نیستند.

عابدی یکی از دلایل دولت به حوزه فاینانس خارجی را کم بودن بودجه‌های عمرانی و یا به‌نوعی افزایش ۹۰ درصد هزینه‌های جاری عنوان کرد و ادامه داد: در گذشته طرح اصل ۴۴ به‌صورت غلط اجرایی شده بود که امروز ما در مجلس و آن‌هم در کمیسیون برنامه‌وبودجه در حال بازنگری دوباره آن هستیم.

وی متذکر شد: یکی دیگر از کارهایی که باید برای توسعه و پیشرفت کشور صورت بپذیرد ایجاد سیستمی کاملاً قوی برای ایجاد شفافیت مالی همه نهادها و ارگانها جهت پیشگیری از اختلاس‌ها و ایجاد تعاون‌های اعتباری که امروز به‌خوبی مشاهده می‌کنیم چه بلایی سر نظام آورده‌اند.

این نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه فضای سیاسی کشور در یک فضای گفت‌وگو نیاز به تحول دارد، اظهار داشت: مسؤولان باید یاد بگیرند که چگونه با همدیگر گفت‌وگو کنند چراکه جنگ رسانه‌ای بین مسئولان هیچ دردی را دوا نخواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه به مرحله‌ای رسیده‌ایم که موجب شده است دیگر آمریکا نقش خود را در تصمیم‌گیری‌های بین‌المللی از دست‌داده است، خاطرنشان کرد: تاریخ مصرف آمریکا و هم پیمانان منطقه‌ای او به اتمام رسیده و امیدواریم کشورهای اسلامی و ایجاد و حفظ وحدت خود پاسخ‌های دندان‌شکنی به سایر برنامه‌هایی که همچون ایجاد گروهک تروریستی داعش به نام اسلام ایجاد کردند به‌خوبی بدهند.

انتهای پیام/ج

 

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top