نخبگان و دانشگاهیان در امر علمی شدن مبارزه با مواد مخدر سهیم شوند

نخبگان و دانشگاهیان در امر علمی شدن مبارزه با مواد مخدر سهیم شوند

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین، از شاهین‌شهر، علیرضا بصیری جزی امروز (یکشنبه) در جلسه ‌شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شاهین‌شهر و میمه که در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شدی، اظهار کرد: تأثیرات مخرب مواد مخدر در جامعه جهانی و خصوصاً ایران اسلامی تضعیف توسعه اقتصادی و اجتماعی است.

وی همچنین به دغدغه‌های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در این خصوص و تأکید معظم له به توجه مسئولین و مدیران به آسیب‌های اجتماعی خصوصا موضوع اعتیاد و مواد مخدر اشاره داشت و افزود: اعتقاد، عزم ملی و مدیریت جهادی از الزامات اساسی در راه مبارزه با این پدیده شوم است.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه با بیان اینکه گرایش افراد جامعه خصوصاً جوانان به‌عنوان سرمایه‌های این مرز و بوم، به مواد مخدر زنگ خطری است برای همه مسئولان افزود: لازم است همه دستگاه‌های شهرستان با مطالعه و برنامه‌ریزی دقیق جهت مبارزه با این پدیده شوم اقدام نمایند.

وی از تشکیل کمیته‌های سه‌گانه (پیشگیری، درمان و مقابله) در شاهین‌شهر و میمه خبر داد و تصریح کرد: روسای کمیته‌های سه‌گانه موظف‌اند برنامه‌های خود را در جهت اجرای بهتر اهداف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ارائه کنند تا پس از تصویب به مرحله اجرا در آید.

بصیری جزی تشکیل کمیته‌های پژوهشی و اتاق فکر با حضور کارشناسان متخصص ادارات و دانشگاه‌ها  را از اولویت‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دانست و تأکید کرد: باید نخبگان، دانشگاهیان و فرهنگیان در امر علمی شدن مبارزه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها سهیم شوند.

وی تصریح کرد: باید جوانان را که هدف اصلی سوداگران مواد مخدر هستند از خطرات مواد مخدر به‌ویژه نوع صنعتی آن، آگاه کرد و از جمله این راهکارها می‌تواند تشویق در خصوص تهیه پایان‌نامه‌ها و مقاله‌های پژوهشی پیرامون راهکارهای مبارزه با مواد مخدر و ارائه برنامه‌های نو و عملیاتی و غیرتکراری را اسم برد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بیان داشت: برگزاری کارگاه‌های آموزش حضوری و ارائه بسته‌های آموزشی شامل کتاب و سی دی و بروشور، ارتقاء سطح آگاهی در ‏زمینه شناخت آسیب‌های مصرف مواد مخدر در خانواده‌ها، توجه به غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، توجه به موضوع کارآفرینی و اشتغال برای بهبودیافتگان و خانواده‌های آسیب‌دیده، حمایت از طرح‌های فرهنگی با موضوع پیشگیری از اعتیاد، استفاده از ظرفیت‌های مبلغین در خصوص اطلاع‌رسانی به عموم مردم، آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی از خطرات مصرف مواد مخدر و روان‌گردان‌ها در محیط‌های کاری و لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی جهت کارکنان محیط‌های کاری و صنعتی از جمله کارهای خوبی است که می‌توان انجام داد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top