چهر راضی خبر داد:

نخستین جشنواره‌ی«قنات و قالی» میمه اول شهریور برگزار می‌شود

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفت:‌ این جشنواره یک‌روزه با هدف معرفی قنات «مزدآباد» و طرح منحصربه‌فرد «قالی میمه» و همچنین افزایش شور و نشاط اجتماعی در ورزشگاه شهید ایران‌دوست میمه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، جواد چهر راضی ظهر امروز ۱۷ مردادماه ۱۳۹۷ در جمع خبرنگاران با تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: قنات مزدآباد میمه به‌طور ۱۸ کیلومتر و با داشتن دو رشته آب سرد و گرم و سد ذخیره‌ی آب زیرزمینی، یکی از منحصربه‌فردترین قنات‌های کشور می‌باشد که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه نخستین جشنواره‌ی«قنات و قالی» میمه اول شهریور برگزار می‌شود، افزود: در این جشنواره‌ علاوه بر آشنایی با قنات و قالی میمه، صنایع‌دستی بخش میمه نیز در معرض فروش قرار می‌گیرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان شاهین‌شهر و میمه تصریح کرد: قالی‌بافی در میمه به‌صورت «ذهنی بافت» انجام می‌شود و قالی‌ میمه با نقش و نگار و طرح‌های بی‌بدیل باعث توجه اروپاییان به این هنر اصیل ایرانی شده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، این جشنواره عصر روز یکم شهریورماه ۱۳۹۷ به همت شهرداری میمه و با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و با اجرای «پیمان طالبی» برگزار می‌شود و در آن «حجت اشرف زاده» به‌صورت زنده برای مردم موسیقی اجرا می‌کند.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top