نخست‌وزیری پاکستان به شاهد خاقان عباسی رسید

نخست‌وزیری پاکستان به شاهد خاقان عباسی رسید

رئیس مجلس سفلای پارلمان پاکستان اعلام کرد: شاهد خاقان عباسی کاندیدای حزب حاکم این کشور برای نخست‌وزیری با کسب ۲۲۱ رای در این مجلس به‌عنوان نخست‌وزیر انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از اصفهان ، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ایاز صادق، رئیس مجلس سفلای پارلمان پاکستان اظهار کرد: در رأی‌گیری در این مجلس، سید نوید قمر، نزدیک‌ترین رقیب عباسی از حزب مخالف مردم پاکستان تنها توانست از مجموع ۳۴۲ کرسی مجلس ۴۷ رأی به خود اختصاص دهد.

وی در یک‌سخنانی که از تلویزیون پخش شد، گفت: خاقان عباسی رسماً به‌عنوان نخست‌وزیر پاکستان انتخاب‌شده و اعلام می‌شود.

قانون‌گذاران حاضر در این نشست با اعلام نتایج رأی‌گیری شعارهایی در حمایت از عباسی سر دادند. به‌این‌ترتیب شاهد خاقان عباسی جایگزین نواز شریف، نخست‌وزیر برکنار شده پاکستان که روز جمعه صلاحیتش از سوی دادگاه عالی این کشور صلب شد، می‌شود.

به دنبال برکناری نواز شریف از نخست‌وزیری، اعضای حزب وی موسوم به حزب «مسلم لیگ شاخه نواز» بر سر جانشینی شاهد خاقان عباسی، وزیر پیشین نفت به‌جای نواز شریف توافق کردند.

شاهد خاقان عباسی در پی انتخاب شدنش به نخست‌وزیری گفت: که راه نواز شریف را ادامه خواهد داد. او در اولین سخنرانی‌اش بعد از رسیدن به نخست‌وزیری ادامه داد: با اطمینان کامل می‌تواند بگوید که نواز شریفی در فساد دست نداشته است.

وی همچنان اظهار داشت: که کارشناسان حقوقی از حکم روز جمعه دادگاه عالی پاکستان در سلب صلاحیت نواز شریف شگفت‌زده شده‌اند.

به گفته شاهد خاقان عباسی، نواز شریف به این خاطر قربانی شد که پاکستان را در مسیر پیشرفت قرار داد و سرمایه‌گذاری‌های خارجی چندین میلیارد دلاری را به پاکستان آورد.

او گفت که نواز شریف به این سبب که خود انسان «شریفی» است توانست سرمایه‌گذاری خارجی را جذب پاکستان کند.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top