نماینده مجلس، یا اپوزیسیون(مخالف) نظام

نماینده مجلس، یا اپوزیسیون(مخالف) نظام

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین، از اصفهان  گروه وزنه سیاسی در یادداشتی آورده است: در علوم سیاسی بین غرب‌گرائی و غرب‌زدگی تفاوتی وجود دارد، فرد غرب‌گرا، در عین لیبرال بودن به استقلال کشور خود پایبند است و گاها برای حفظ استقلال از بذل مال و جان هم دریغ نمی‌کند ولی فرد غرب‌زده کاملاً لیبرال بوده و هیچ ارزشی برای استقلال کشور و دین خود، قائل نیست و حتی بر ضد استقلال و دین خود اقدام می‌کند! با این تعریف مختصر، به سراغ خبری از جلسه علنی مجلس در ۱۴ تیر ۹۶ می‌رویم که تعداد ۱۶۲ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اقدامی قابل‌تحسین، از حمله_موشکی اخیر سپاه بر علیه مراکز فرماندهی داعش در سوریه حمایت کردند.

خبر فوق هم مسرت‌بخش است و هم ناراحت‌کننده، مسرت‌بخش از این بابت که در اوج حملات ددمنشانه دشمنان بیرونی و برخی از مسئولین اجرائی کشور، بر ضد سپاه پاسداران، بالاخره بخشی از نمایندگان مجلس، طی بیانیه‌ای از شلیک موشکی سپاه پاسداران که جزئی از اقتدار کشور است، حمایت کردند. ناراحتی از این نظر که نمایندگانی که بیانیه را امضاء نکردند، بدلائل مختلف زیر سؤال افکار عمومی و آزادگان جهان خواهند بود!

در مورخ ۱۴ تیر ۹۶ حدود ۲۰۵ نماینده به غیر از افرادی که در مرخصی بوده‌اند، در صحن علنی مجلس حضورداشته‌اند و لذا نمایندگانی که پای بیانیه حمایت از اقدام سپاه را امضاء نکرده‌اند، با توجه به تعریف غرب‌گرائی و غرب‌زدگی به شرح ذیل دسته‌بندی می‌شوند.

ممکن است برخی از نمایندگان مجلس هدف قرار دادن داعش را برادرکشی بدانند، لذا به‌عنوان اپوزیسیون نظام اسلامی، از امضاء کردن بیانیه خودداری کرده‌اند!

*برخی دیگر حاضر به امضاء بیانیه بوده‌اند، لکن به خاطر مواضع رئیس‌جمهور بر ضد سپاه، از امضاء آن ترسیده‌اند!

**برخی هم حضور مستشاری سپاه پاسداران در سوریه و عراق را مخالفت با آمریکا می‌دانند و لذا از امضاء بیانیه امتناع ورزیده‌اند!

***حتماً، با توجه به اینکه آمریکا بودجه‌ای را جهت براندازی نظام اسلامی اختصاص داده و به‌صورت رسمی از مخالفان داخلی ایران حمایت کرده، لذا این دسته از نمایندگان با عدم امضاء بیانیه، سیگنال وفاداری خود به شیطان بزرگ را اعلان نمودند!

فرق نمایندگان مجلس ایران با نمایندگان مجلس سنای آمریکا، در این است که ۹۸ درصد آن‌ها، جهت حمایت از صهیونیسم بین‌الملل، به تحریم‌های جدید بر ضد سپاه پاسداران و کشورمان رأی دادند، ولی تعدادی از نمایندگان غرب‌زده و بی‌بصیرت مجلس ایران، برای مقابله با تحریم‌های نمایندگان مجلس سنای آمریکا، حاضر به امضاء یک بیانیه‌ی خشک‌وخالی، در جهت حمایت از اقتدار نظامی کشور خود، نشدند!

**غمگینانه باید اعتراف کرد که برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مستضعف_فکری و سیاسی هستند و لذا جای این جماعت بی‌بصیرت و غرب‌زده، در مجلس شورای اسلامی نیست.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top