نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس: طرح منطقه ویژه اختصاصی هوایی شاهین‌شهر برای ۴ هزار نفر اشتغال‌زایی می‌کند

به گزارش جویا به نقل از فارس حسینعلی حاجی دلیگانی به تصویب طرح یک‌فوریتی منطقه ویژه اختصاصی هوایی شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: به جهت ظرفیت‌ها و استعدادهایی که شهرستان شاهین‌شهر و میمه برای ایجاد منطقه ویژه اختصاصی هوایی داشت از سه سال پیش ایجاد منطقه ویژه اختصاصی هوایی برای این منطقه را پیگیری کردیم.

وی افزود: برای ایجاد منطقه ویژه اختصاصی هوایی شاهین‌شهر از ۲ طریق شورای امنیت ملی و زیرمجموعه دولت وزارت صنایع دفاع و نیروهای مسلح پیگیری به عمل آمد.

عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس ادامه داد: با پیشنهادی که به دولت برای ایجاد منطقه ویژه اختصاصی هوایی شاهین‌شهر دادیم در نهایت دولت‌مردان با این پیشنهاد موافقت و آن را در شورای عالی مناطق آزاد موردبررسی قراردادند و طرح یک‌فوریتی آن به تصویب مجلس رسید.

وی خاطرنشان کرد: در اواخر مجلس نهم این طرح با موانع و مشکلاتی روبرو شد که با پیگیری‌هایی که انجام دادیم توانستیم تا حدود زیادی این موانع و مشکلات را از سر راه ایجاد منطقه ویژه هوایی شاهین‌شهر برداریم.

حاجی دلیگانی با اشاره به مزایای ایجاد منطقه ویژه اختصاصی هوایی شاهین‌شهر اظهار داشت: یکی از مزایای این طرح این است که صنایعی که در راستای ارتقا صنعت هوایی کشور فعالیت می‌کنند در این منطقه ساکن خواهد شد که به‌جز معافیت مالیاتی، نیاز داخلی کشور را تأمین و زمینه را برای اشتغال جوانان جویای کار فراهم می‌کنند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود بالغ‌بر پنجاه واحد تولیدی صنعتی هوایی دایر شوند که در واقع در این منطقه سازنده قطعات هواپیما و سایر صنایع وابسته به هوایی کشور خواهند بود، ادامه داد: تمام این واحدهای صنعتی ذکر شده توسط بخش خصوصی دایر می‌شوند و این در واقع حرکتی در راستای شعار خصوصی‌سازی بخش‌های مختلف کشور است.

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه متذکر شد: با استقرار این واحدهای صنعتی در شاهین‌شهر پیش‌بینی می‌شود نزدیک به ۴هزار نفر به‌صورت مستقیم و برای یک‌هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی ایجاد شود.

وی بیان داشت: پس‌ازآن که این طرح در کمیسیون صنایع و صحن علنی مجلس به تصویب رسید بلافاصله این طرح در منطقه شاهین‌شهر عملی خواهد شد.

حاجی دلیگانی عملیاتی شدن این پروژه را در راستای شعار سال یعنی «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل » دانست و تصریح کرد: شرط صحیح عملیاتی شدن این پروژه بستگی به عملکرد مدیران متخصص این پروژه دارد.

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top