نماینده مردم شاهین شهر و برخوار در مجلس:

مشکلات واحد‌های تولیدی را در سطح ملی پیگیری می‌کنیم / تولیدکنندگان اقدام به تعدیل نیروی انسانی نکنند

به گزارش صدای جویا به نقل از فارس از شاهین‌شهر، حسینعلی حاجی دلیگانی چهارشنبه‌ شب در جمع خبرنگاران به سفر امروز مهدی کرباسیان مدیرعامل ایمیدرو «سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران» جهت بازدید از روند فعالیت مجتمع طلای موته و همچنین گروه صنعتی پسند در شهرک صنعتی مورچه‌خورت اشاره کرد و گفت: هدف از این بازدید چندساعته رونق فضای کسب‌وکار و اشتغال برای جوانان روستای موته و رونق دوباره گروه صنایع گیتی پسند بوده است.

وی افزود‌: در نشستی که مدیرعامل ایمیدرو به همراه سایر مسئولین شهرستان شاهین‌شهر و میمه با جوانان روستای موته داشت در نهایت تصمیم‌گیری شد که این نهاد زمینه‌های آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و تشکیل تعاونی و همچنین به‌کارگیری آن‌ها در حوزه‌های مختلف مجتمع طلای موته را برای جوانان این روستا را فراهم سازد.

عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس دهم تصریح کرد: در بازدیدی که به‌اتفاق مدیرعامل ایمیدرو و همچنین فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه از مجتمع طلای موته داشتیم خوشبختانه ۲ اکتشاف مهم در سال گذشته و امسال در این مجتمع طلا صورت گرفته که نویدبخش آینده درخشان برای ذخیره طلای کشور است؛ یعنی اینکه می‌تواند این مجتمع طلا تا ۲۰ سال آینده به‌عنوان معدن ذخیره طلای کشور فعالیت کند این در حالی است که هرساله مجتمع طلای موته ۲۴۵ کیلوگرم طلای خالص تولید می‌شود.

وی همچنین به بازدید مدیرعامل ایمیدرو از گروه صنایع گیتی پسند پرداخت و گفت:‌ در جلسه‌ای که با حضور مدیرعامل گیتی پسند برگزار شد بنا شد که مدیرعامل ایمیدرو تسهیلاتی که بنا است دولت در سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» برای رونق این گروه صنعتی از طریق بانک صنعت و معدن بپردازد را پیگیری کند که هر چه سریع‌تر به گروه صنعتی گیتی پسند تزریق شود.

حاجی دلیگانی افزود: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت قول مساعد دادند که ایمیدرو برای تکمیل فعالیت‌های توسعه‌ای گروه صنایع گیتی پسند اصفهان و تکمیل چرخه تولید آن به‌ویژه در بخش معدن کمک‌های لازم را انجام دهند.

وی با اعلام این خبر بیان داشت: قرار است دولت در قالب تسهیلات، نزدیک به ۱۵۰ میلیارد تومان برای رونق دوباره گروه صنعتی گیتی پسند نقدینگی تزریق کند که ابتدا معوقات سرمایه‌گذاران را پرداخت و بعد قسمتی از این تسهیلات را در حوزه تولید هزینه کند.

نماینده مردم برخوار و شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: تعدیل‌های اخیر در حوزه صنعت نشأت‌گرفته از مشکلات و تنگناهایی است که تولیدکنندگان در آن قرارگرفته‌اند؛ از تولیدکنندگان می‌خواهم اقدام به تعدیل نیروی انسانی به‌عنوان آسان‌ترین راه حل نکنند بلکه ما آمادگی لازم را داریم که مشکلات آن‌ها را در سطح ملی پیگیری کنیم.

انتهای پیام/د

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top