نمایندگان مجلس طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» را با رأی قاطع تصویب کردند

نمایندگان مجلس طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» را با رأی قاطع تصویب کردند

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با رای قاطع با تصویب طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» موافقت کردد.
بررسی گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره طرح یک فوریتی «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه»، دومین دستور کار امروز وکلای ملت بود.

پس از اظهارات موافقان و مخالفان طرح و دفاع سخنگوی کمیسیون و نماینده دولت، کلیات این طرح به رای گذاشته شد و نمایندگان با رای قاطع ۲۴۰ رای و بدون حتی یک مخالف با تصویب آن موافقت کردند.

پس از بررسی جزئیات و اظهارات موافقان و مخالفان، نمایندگان با تصویب جزئیان نیز موافقت کردند.
+گام اول
علی لاریجانی بعد از تصویب طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه گفت: آمریکایی ها بدانند این گام اول بود که مجلس برداشت.
وی افزود: ضمن اینکه با احتیاط در بعضی امور گام برداشتیم ولی ۱۶ اقدام دیگر در شورای هسته ای تصویب شد که به اجرا در خواهد آمد.

رئیس مجلس گفت: وزارت خارجه و اطلاعات در این زمینه وظایف خود را با جدیت انجام دهند.

لاریجانی اظهار داشت: آمریکایی ها توجه داشته باشند دولت را موظف کردیم چنانچه دولت امریکا در مورد تحریم ها کارهایی انجام دهد که مخالف برجام است مطابق ماده ۱۰ باید هم در زمینه اتمی و سایر امور اقدام متقابل انجام دهد و گزارش آنرا به مجلس ارائه دهد.
+الزامات مقابله
نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز در جریان بررسی جزییات طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» وزارتخانه‌های «خارجه»، «دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح» و  «اطلاعات» و «سپاه« و «ارتش» را موظف به تهیه برنامه راهبرد جامع مقابله با تهدیدات آمریکا کردند.
همچنین قوه قضاییه موظف شد کلیه اموال و دارایی های اشخاص مندرج در فهرست تحریم تهیه شده را در قلمرو تحت صلاحیت ایران توقیف کند.
+طرح هوشمند
سیدعباس عراقچی هم امروز گفت: طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» هوشمندانه است.
وی این طرح را هوشمندانه دانست که اجازه بهانه جویی به طرف های دیگر را نمی دهد.

معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه گفت: طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» پاسخ بسیار متناسب و هوشمندانه و خردمندانه به دشمنی و خباثت آمریکا و خصومت های آن علیه جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس ستاد اجرای برجام گفت: این طرح در حقیقت بحشی از اقداماتی است که هیئت نظارت بر اجرای برجام برای مقابله با طرح کنگره آمریکا پیش بینی کرده است و این طرح از قانونی که کنگره آمریکا تصویب کرده بسیار قوی تر است.

+جلسات فوق العاده
پیشتر «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس در جلسه ۷ مرداد، کلیات طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» و در جلسه  ۱۸ مرداد جزئیات آن را تصویب کرده بودند.

سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قبل از تصویب کلیات طرح گفت: این کمیسیون ۵ جلسه فوق العاده در ایام تعطیلات مجلس برای بررسی طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» برگزار کرد/میزان

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top