حجت الاسلام حسینی قمی؛

بالاتر از ایمان امربه‌معروف و نهی از منکر است/ پیام بزرگ عاشورا امربه‌معروف و نهی از منکر بود

حجت الاسلام حسینی قمی؛ بالاتر از ایمان امربه‌معروف و نهی از منکر است/ پیام بزرگ عاشورا امربه‌معروف و نهی از منکر بود.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از شاهین‌شهر اصفهان، صبح امروز ۲۰ مهرماه ۱۳۹۶ همایش امربه‌معروف و نهی از منکر با حضور مسؤولان شاهین‌شهر و میمه ، ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان، اقشار مختلف مردم و با سخنرانی حجت الاسلام سید حسین حسینی قمی استاد دانشگاه و حوزه و همچنین کارشناس برنامه تلویزیونی سمت خدا در تالار شیخ بهایی شهرداری شهر شاهین‌شهر برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی قمی خطیب کشوری و کارشناس برنامه تلویزیونی (سمت خدا) به‌عنوان میهمان ویژه در این همایش گفت: امر به معروف و نهی از منکر جایگاه و اهمیتی بسیار والاتر و بالاتر از جهاد در راه خدا و ایمان قرار دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه پیام بزرگ عاشورا امر به معروف و نهی از منکر بود، افزود: تمامی آموزه‌های دینی نشأت گرفته از امربه‌معروف و نهی از منکر می‌باشد و در این راستا هدف اصلی قیام امام حسین علیه‌السلام نیز در راستای احیای امربه‌معروف ونهی از منکر بوده است.

حسینی با تأکید بر اینکه باید امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود، افزود: باید فضای جامعه به‌گونه‌ای شود که انجام منکرات مورد شماتت قرار گیرد.

کارشناس برنامه تلویزیونی سمت خدا با استناد به روایات ائمه اظهار مبنی بر اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر ناظر بر بقیه فرایض الهی است، گفت: همه واجبات حتی جهاد فی سبییل‌الله در مقابل امربه‌معروف و نهی از منکر مثل قطره مقابل دریا است.

عیسی بهمنی شهردار شاهین‌شهر نیز اظهار کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر مصادیق گوناگونی دارد که مهم‌ترینشان در حوزه مسئولان، تکریم ارباب‌رجوع، ایجاد آرامش و عدالت در محیط اداری و اصلاح امورات است.

وی در ادامه تصریح کرد: حضرت امام حسین (ع) برای اقامه امربه‌معروف و نهی از منکر که بقاء دین و استمرار مکتب است، جان خود را تقدیم نمود.

شهردار شاهین‌شهر با اشاره به اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر از جمله ارزش‌های دینی است، عنوان کرد: یکی از مسائل مقدسی که توسط ابلیس مورد حمله قرار گرفته فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر بوده که باید همه مسؤولان با همیاری اقشار مختلف مردم جایگاه اصلی این فریضه مهم را در جامعه احیاء نمایند.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top