هنرمند عکاسی بیان کرد: عکاسی دارای سه جنبهٔ علمی، صنعتی و هنری است

هنرمند عکاسی زنبوری با بیان اینکه عکاسی دارای سه جنبهٔ علمی، صنعتی و هنری است گفت: هنر عکاسى در میان هنرهاى کاربردى از ظرافت، دقت و اهمیت خاصى برخوردار است.

هنرمند عکاسی زنبوری با بیان اینکه عکاسی دارای سه جنبهٔ علمی، صنعتی و هنری است گفت: هنر عکاسى در میان هنرهاى کاربردى از ظرافت، دقت و اهمیت خاصى برخوردار است.
به گزارش جویا به نقل از فارس، سومین نمایشگاه عکس، حسین زنبوری در فرهنگ‌سرای اشراق شاهین‌شهر اصفهان برپا شد. هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر عکاسی می‌توانند از ۲۰ تا ۲۶ آبان به مدت یک هفته همه روز صبح و عصر از این نمایشگاه بازدید به عمل‌آورند.
حسین زنبوری در رابطه با خلق این ۲۰ آثار به خبرنگار فارس گفت: نزدیک ۶ سال است که درزمینهٔ هنر عکاسی به‌صورت حرفه‌ای فعالیت دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه عکاسی دیجیتال، هنر عکاسی را کاملاً متحول کرده است. امروزه هرکسی با استفاده از یک دوربین دیجیتال می‌تواند یک عکاس باشد و بسیاری از این عکاسان دوست دارند که تبدیل به یک عکاس حرفه‌ای و یک هنرمند واقعی بشوند. افزود: این هنر در اکثر زبان‌های جهان فتوگرافی خوانده می‌شود که ترکیبی از دو کلمهٔ یونانی فتو به معنی نور و گرافی به معنی ثبت یا نگارش است.
این هنرمند عکاس با بیان اینکه عکاسی دارای سه جنبهٔ علمی، صنعتی و هنری است؛ به‌عنوان یک پدیدهٔ علمی متولد شد، به شکل یک صنعت گسترش یافت و به‌عنوان هنر تثبیت شد، ادامه داد: عکاسی توسط یک فرد کشف و تکمیل نشده‌است، بلکه نتیجهٔ تلاش بسیاری از افراد در زمینه‌های مختلف و اکتشافات و نوآوری‌های آنان در طول تاریخ است و سال‌ها قبل از اختراع عکاسی، اساس کار دوربین عکاسی وجود داشته است.
وی با اشاره به پیدایش عکاسی و رواج روش‌های گوناگون این فن در ایران، با اختلاف حدود سه سال از اعلام موجودیت عکاسی در فرانسه روی‌داده است. اختراعات و انواع ابزار و تجهیزات عکاسی دو تا سه سال پس‌ازاینکه به بازار می‌آمد به‌طور هدیه به‌دقت پادشاه ایران می‌رسید، خاطرنشان کرد: نخستین دستگاه‌های عکاسی به روش داگرئوتایپ، به درخواست محمد شاه قاجار از کشورهای روسیه و انگلیس به دربارِ ایران وارد شد و در اواسط دسامبر سال ۱۸۴۲ میلادی (پایان آذر سال ۱۲۲۱ خورشیدی) نخستین عکس‌برداری در ایران انجام گرفت.
زنبوری با بیان اینکه برای عکاس هنری بودن، نیازی به داشتن مدرک تحصیلی هنرهای زیبا ندارید. اما باید درباره‌ی کاری که می‌خواهید انجام دهید و پیامی که می‌خواهید منتقل کنید، به‌دقت فکر کنید، تصریح کرد: هنر عکاسى در میان هنرهاى کاربردى از ظرافت، دقت و اهمیت خاصى برخوردار است.
انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top