هیات مذهبی فاقد مجوز برای ثبت و دریافت مجوز به اداره تبلیغات برخوار مراجعه کنند

هیات مذهبی فاقد مجوز برای ثبت و دریافت مجوز به اداره تبلیغات برخوار مراجعه کنند

حجت السلام سید اصغر مرتضوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار جویاآنلاین در برخوار با تشریح فعالیت‌های این نهاد در ماه مبارک رمضان و سایر ماه‌های دیگر مثل محرم و صفر اظهار کرد:‌ سازمان تبلیغات اسلامی در جمهوری ایران زیر نظر رهبری اداره می‌شود و این سازمان بیش از ۲۰ وظیفه و مأموریت اصلی بر عهده دارد.
وی افزود: از جمله این وظایف و مأموریت‌ها می‌توان به سازمان‌دهی و اعزام مبلغ در سراسر کشور با مشارکت دستگاه‌های ذی‌ربط، حوزه‌های علمیه، مراکز دانشگاهی و مردم، نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم و کتب ادعیه و تأسیس دارالقرآن، نظارت و دادن مجوز بر کلیه هیات مذهبی شهرستان، کانون مداحان، مقابله با فرهنگ منحط بیگانه و نفی آن با شناسایی نقاط ضعف و آسیب‌پذیر، سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و هدایت تبلیغات دینی و … اشاره کرد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان برخوار با بیان فعلا نزدیک به یک سال و نیم از عمر تأسیس اداره تبلیغات شهرستان برخوار می‌گذرد، بیان داشت: نزدیک به ۷۰ هیات مذهبی در سطح شهرستان برخوار فعالیت می‌کند که تنها تعداد انگشت‌شماری از این هیات دارای مجوز رسمی از اداره تبلیغات هستند و اگر چنانچه تا پایان امسال برای دریافت مجوز به اداره تبلیغات اسلامی برخوار در شهر دولت‌آباد مراجعه نکنند بدون شک جلوی فعالیت‌های آن‌ها را خواهیم گرفت.
وی تصریح کرد: بیش از ۲۰۰ مداح در سطح شهرستان فعالیت دارند که تنها ۶۰ نفر آن‌ها در سامانه مداحان کشور ثبت رسمی شده‌اند و باید برای این کار حتما به اداره تبلیغات اسلامی شهرستان برخوار مراجعه کنند.
حجت السلام مرتضوی ادامه داد: هم برای روحانیون مبلغ که نزدیک به ۲۰۰ نفر هستند باید گفت تنها ۶۰ نفر آن‌ها در سامانه اداره تبلیغات ثبت رسمی شده‌اند و هم برای مداحان اهل‌بیت (ع) که تعداد آن‌ها در بالا اعلام شد، هر دو ماه جلسات توجیهی در منزل آیت‌الله ناصری دولت‌آبادی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه دو موسسه قرآنی در شهرستان برخوار در شهرهای دولت‌آباد و کمشچه هم برای خواهران و هم برای برادران وجود دارد که در رشته‌های مختلف قرآنی فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: سه خانه قرآن که دو تای آن شهری و یکی نیز روستایی است در شهرستان برخوار فعالیت می‌کنند. مهد قرآن دولت‌آباد نیز هست که با قانون جدید باید مجوز خود را از اداره تبلیغات اسلامی بگیرند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان برخوار جلب مشارکت‌های مردمی در اجرای برنامه‌ها و به‌کارگیری نیروهای مخلص و مؤثر فرهنگی در تشکل‌ها، هیات و انجمن‌های اسلامی در اجرای برنامه‌ها را یکی از سیاست‌های مهم اجرایی اداره تبلیغات عنوان کرد و گفت: ساختار سازمانی و منابع انسانی، نظام برنامه‌ریزی، فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی و همچنین فرهنگی و تبلیغی، فعالیت‌های قرآنی و اطلاع‌رسانی از اولویت‌های مهم اجرایی این نهاد تبلیغی است.
انتهای پیام/ج

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top