واردات برنج از ابتدای آذر تا انتهای تیرماه ۹۷ آزاد شد

وزارت صنعت در نامه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها اعلام کرد: واردات برنج از ابتدای آذرماه امسال تا ۳۱ تیرماه ۹۷ آزاد است.

وزارت صنعت در نامه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها اعلام کرد: واردات برنج از ابتدای آذرماه امسال تا ۳۱ تیرماه ۹۷ آزاد است.

به گزارش صدای جویا از اصفهان، بر اساس ابلاغیه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره ثبت سفارش و واردات برنج، واردکنندگان این محصول باید بدانند که تمام کالاهای وارداتی آن‌ها حداکثر تا تاریخ ۳۱ تیرماه سال آینده وارد و ترخیص می‌شود.
طبق مصوبه دولت در تاریخ سوم بهمن‌ماه ۱۳۹۵ حقوق ورودی برنج سفید ۲۶ درصد است و از تاریخ ابلاغ (سوم بهمن‌ماه ۱۳۹۵) لازم الاجراست.
هر سال همزمان با پایان فصل برداشت برنج داخلی، در ماه‌های مرداد، شهریور، مهر و آبان ورود این محصول به کشور برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی ممنوع است و پس از آن دولت در جهت تأمین نیاز کشور واردات برنج را آزاد می‌کند.
به گزارش ایرنا و بر اساس آمار گمرک از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک‌میلیون تن برنج وارد کشور شده که بخشی از آن‌ها هنوز ترخیص نشده‌اند و پس از پایان فصل برداشت برنج در داخل کشور، ترخیص می‌شوند.
به گفته یزدان سیف رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در سال ۹۶ ثبت سفارش برنج وارداتی یک میلیون ۶۶۰ هزارتن است در حالی که سال گذشته نیز یک میلیون و ۵۹۱ هزار تن برنج وارداتی ثبت سفارش شده بود.

انتهای پیام/ایرنا؛ د

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top