وحدت حوزه و دانشگاه دشمنان جمهوری اسلامی را روسیاه خواهد کرد

وحدت حوزه و دانشگاه دشمنان جمهوری اسلامی را روسیاه خواهد کرد

به گزارش جویاآنلاین، حجت‌الاسلام محمدعلی دایی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه این هفته شاهین‌شهر با بیان اینکه شهادت آیت‌الله دکتر محمد مفتح این فعال حوزه و دانشگاه در اواخر آذرماه ۱۳۵۸ توسط منافقین کوردل هفته حوزه و دانشگاه نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: منظور از وحدت حوزه و دانشگاه این است که هرکدام وظیفه خود را انجام می‌دهند اما در کلیات اهداف و مسیر این دو یکی است.

وی افزود: به‌ عبارت‌ دیگر معنی وحدت حوزه و دانشگاه در پیش برد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف علمی و تحقیقاتی است تا از کشور اسلامی ما به‌عنوان یک الگو یاد شود.

رئیس حوزه علمیه اهل‌بیت (ع) شاهین‌شهر تصریح کرد: حل بسیاری از معضلات و مشکلات امروز جامعه درگرو وحدت حوزه و دانشگاه است؛ و باید هم حوزه و هم دانشگاه تلاش کنند در راه رفع این معضلات و مشکلات به استانداردهای لازم نزدیک شوند.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه امروزه شکاف بسیار بزرگی بین حوزه و دانشگاه جهت ارائه راحل‌هایی برای رفع مشکلات جامعه وجود دارد، بیان داشت: هم حوزویان و هم‌دانشگاهیان باید رفع این فاصله موجود را در دستور کار قرار دهند.

دایی با بیان اینکه نباید پیشرفت‌هایی که هم حوزه و هم دانشگاه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی داشته را فراموش کرد، ادامه داد: اخلاق حاکم بر دانشگاه و حوزه باید به دین و آنچه در قرآن به آن اشاره‌شده است بسیار نزدیک باشد.

وی با بیان اینکه خوشه‌چینی دانشگاه و حوزه در تبادل مسائل علمی باید به هم نزدیک‌تر شود، خاطرنشان کرد: دوره رنسانس که دوره خردگرایی، ریاضیات، منطق و انسان داری است غرب به‌خصوص صهیونیست‌ها بیشترین تلاش خود را در ممالک اسلامی به کار بستند تا از وحدت حوزه و دانشگاه جلوگیری کنند.

رئیس حوزه علمیه اهل‌بیت (ع) شاهین‌شهر تصریح کرد: علت یکی از پیشرفت‌های امروزی جهان غرب که آن را از علوم اسلامی گرفته‌اند این بود که به‌صورت تخصصی بر روی موضوعات مختلف علمی کارکردند.

وی متذکر شد: اگر نخبگان، اساتید و دانشجویان حوزه و دانشگاه‌های جهان اسلام به‌صورت تخصصی به علوم مختلف ورود پیدا کنند بدون شک ابن‌سیناها و زکریاهای رازی دیگر و… پدید خواهند آمد.

دایی با بیان اینکه امروزه غرب بیشترین تلاش خود را برای برهم زدن وحدت حوزه و دانشگاه به کار بسته است، گفت: زمانی بین حوزه دانشگاه برادری و وحدت اتفاق می‌افتد که هم دانشگاه و هم حوزه با همدیگر تبادل عملی داشته باشند.

وی بابیان اینکه هر دو نهاد دانشگاه و حوزه باید پا به‌پای هم و به‌صورت موازی با همدیگر حرکت کنند تا هم معضلات جامعه حل شود و هم از دنیا عقب نمانیم، اظهار کرد: ارتباط وحدت آمیز حوزه و دانشگاه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی را روسیاه خواهد کرد.

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top