وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مجوز ۲۵۰۰ نشریه در دولت تدبیر و امید/بیمه ۸ هزار خبرنگار خبر داد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مجوز ۲۵۰۰ نشریه در دولت تدبیر و امید/بیمه ۸ هزار خبرنگار خبر داد

به گزارش جویاآنلاین، سید رضا صالحی امیری پنجشنبه شب در نشست خبری در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: با توجه به مکاتبات و درخواست عربستان از ایران، هیاتی پنج نفره در روز پنجم اسفند امسال به عربستان اعزام خواهند شد.
وی ادامه داد: شروط جمهوری اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این سفر به مقامات عربستان اعلام خواهد شد.
وی یادآور شد که سیاست و راهبرد ایران، تضمین امنیت، عزت و کرامت حجاج ایرانی خواهد بود.
**مجوز ۲۵۰۰ نشریه در دولت یازدهم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مجوز نشریه داخلی و تخصصی، ظرف سه سال و نیم گذشته صادر شده که عمده آنها نشریات محلی و در سطح استان ها بوده است.
صالحی امیری یادآور شد: بیش از ۶۴۰ میلیارد ریال نیز یارانه مطبوعات تاکنون پرداخت شده است.
** صدور مجوز ۲۲۰ هزار عنوان کتاب در دولت یازدهم
عضو کابینه دولت یازدهم گفت که ظرف سه سال و نیم گذشته افزون بر ۲۲۰ هزار عنوان کتاب مجوز چاپ و نشر گرفته اند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : ۶۷ هزار مورد از این تعداد در سال جاری مجوز نشر گرفتند و افزون بر ۴۵ هزار عنوان کتاب نیز چاپ بار نخست بوده است.
وی با اشاره به سیاست دولت یازدهم مبنی بر واگذاری موضوع ممیزی(نظارت) بر حوزه چاپ و نشر به مجامع امور صنفی و ناشران گفت: میزان نظارت ها بر این تعداد مجوزهای صادر شده، بسیار محدود بوده است.
**بیمه ۸ هزار خبرنگار
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از مجموع بیش از ۱۸ هزار افراد بیمه شده در حوزه فرهنگ و هنر حدود هشت هزار نفر از آنان خبرنگاران و اصحاب رسانه هستند.
وی تصریح کرد تا پایان سال جاری این تعداد به بیش از ۳۰ هزار نفر خواهند رسید که بدون شک سهم خبرنگاران به همان میزان نیز افزایش خواهد یافت.
صالحی امیری با اشاره به بدهی افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سازمان تامین اجتماعی کشور بابت بیمه اصحاب فرهنگ و هنر گفت این مبلغ توسط دولت و سازمان برنامه بودجه تامین شده است.
**تخریب دولت؛ غیر اخلاقی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت رعایت حد و مرز میان نقد سازنده و تخریب گفت: هدف تخریب انتقام جویی و ایجاد فاصله عمیق بین ملت و دولتمردان است حال آنکه هدف از نقدهای سازنده، اصلاح امور و شناسایی آسیب هاست.
صالحی امیری گفت: بدون شک رسانه ها باید از ایجاد فضاهای پرتنش و یاس آلود در جامعه پرهیز کنند.
وی تصریح کرد که دولتمردان تدبیر و امید با تمام توان مشغول خدمت صادقانه برغم همه ناملایمات و مشکلات و تحریم های ظالمانه به مردم هستند و نباید قطار خدمت، توسعه و پیشرفت کشور با برخی بی مهری ها و نگاه های تخریب گرایانه دچار خدشه شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تخریب نابجا علیه دولت را توهین به مردم و تخریب نظام دانست و بیان کرد که گوش دولتمردان یازدهم همواره شنوای نقدهای سازنده است.
صالحی امیری با بیان اینکه کار فرهنگی و خدمت در فضای پرتنش سخت و تا حدودی غیرمممکن است، گفت: خط کشی های سیاسی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جایگاهی ندارد.
** وزارت فرهنگ نیازمند الگوی استراتژیک همه جانبه نگر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع رسانه های کهگیلویه وبویراحمد افزود: هدف و راهبرد اساسی این وزارتخانه حرکت بر مدار اعتدال مبتنی بر شاخص های عقلانیت، انسجام ملی و دیانت فرهنگی است.
وی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تحقق اهداف و چشم اندازهای فرهنگی و هنری خود نیازمند یک الگوی مدیریت استراتژیک آینده نگر، جامع نگر و متنوع است.
وی ابراز داشت که سیاست و راهبرد اساسی این وزارتخانه در زمینه کارکردهای فرهنگی و هنری تولی گری به جای تصدی گری است که این مهم اکنون در بسیاری از فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد ملموس بوده و واگذاری ها به انجمن ها و نهادهای صنفی شتاب بیشتری به خود گرفته است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top