پایانی غمبار برای سانچی/امیدها برای نجات خدمه نفتکش ایرانی کمرنگ شد

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در حال حاضر تمام طول کشتی در دود و آتش است و امید برای نجات باقی مانده خدمه کمرنگ شده است.

به گزارش صدای جویا به نقل از مانا؛ محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی  در رابطه با آخرین وضعیت نفتکش حادثه دیده سانچی اظهار داشت: در حال حاضر تمام طول کشتی در دود و آتش است و امکان اینکه شناورهای امدادی و اطفاء حریق به آن نزدیک شوند وجود ندارد.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا علیرغم اعلام قبلی عملیات خنک سازی کشتی در طول شب گذشته انجام نشد، تصریح کرد: فرمانده عملیات نجات اعلام کرد که وضعیت حریق و وزش باد به گونه ای است که امکانی برای ادامه عملیات خنک سازی کشتی در طول شب وجود ندارد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به پرسش دیگری در رابطه با انتقادات صورت گرفته از نحوه انجام عملیات نجات از سوی چینی ها، گفت: چینی ها از لحظه وقوع حادثه در محل حضور داشتند و ۱۱۰ مایل دریایی را با امکانات ویژه امدادی به همراه نفتکش حادثه دیده شناور در دریا حرکت کردند بنابراین نمی توان تنها بر اساس گفته ها و شنیده ها و برخی نظرات غیرحرفه ای نسبت به عمکرد چینی ها در رابطه با حادثه نفتکش سانچی قضاوت کرد.
راستاد زمان ادامه عملیات امداد و نجات را منوط به کاهش حجم آتش در نفتکش سانچی دانست و خاطر نشان کرد: همانطور که روز گذشته در اولین فرصت ممکن و نیم ساعته، نیروهای امدادی وارد کشتی شدند قطعا به محضی که امکانی برای ادامه عملیات نجات و یا ورود به کشتی به وجود بیاید نیروهای امداد وارد عمل خواهند شد.
وی با تکرار اینکه هم اکنون شناورهای امدادی و آتش خوار به علت حریق گسترده در طول کشتی مجبور به عقب نشینی از محل نفتکش سانحه دیده شده اند، گفت: متاسفانه امید برای نجات باقی خدمه بسیار ضعیف و کمرنگ شده است.

انتهای پیام/د

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top