پور اسماعیلی؛ یک مورد مشکوک به بیماری تب کریمه کنگو در سطح شهرستان شاهین‌شهر و میمه شناسایی شد

پور اسماعیلی؛ یک مورد مشکوک به بیماری تب کریمه کنگو در سطح شهرستان شاهین‌شهر و میمه شناسایی شد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفت: در چند روز گذشته یک نفر مشکوک به بیماری تب کریمه کنگو در سطح شهرستان شاهین‌شهر شناسایی شد که هم‌اکنون در بیمارستان تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی است.
به گزارش جویاآنلاین چند روز اخیر در سطح استان اصفهان یک بیماری تب‌دار حاد به نام کریمه کنگو که به‌وسیله کنه به انسان منتقل می‌شود و مرگ‌ومیر بالایی دارد و همه‌گیری‌های داخل بیمارستان آن شایع است. با وجودی که این بیماری مخصوص حیوانات است ولی موارد تک‌گیر و ناگهانی این بیماری در انسان‌ها نیز اتفاق می‌افتد و علائم آن تب ناگهانی، بدن‌درد، کوفتگی، ضعف، سردرد، درد شدید عضلات، بی‌اشتهایی، درد پشت حدقه چشم، ترس از نور، تهوع، استفراغ، گلودرد، دل‌درد، تغییرات خلقی مثل بی‌قراری و افسردگی، علائم خونریزی از روز ۳ تا ۶ روز شروع می‌شود، خونریزی در مخاط، خط زیر بغل، محل‌های تزریق؛ خونریزی از اعضای مختلف بدن مثل بینی، لثه، مجاری ادراری، روده، رحم است.
و از روش‌های انتقال این بیماری به انسان انتقال از طریق گزش کنه‌ای از گونه هیالوما (هر کنه ماده در هر دوره تخم‌گذاری ۲ تا ۸ هزار تخم تولید می‌کند)، انتقال از طریق نیش حشرات، انتقال از طریق تماس با خون یا ترشحات مبتلایان، انتقال از طریق گزش کنه آلوده، از طریق له کردن کنه، تماس مستقیم با لاشه‌گوشت، خون، ترشحات و بافت‌های آلوده، تماس با ترشحات، خون و تنفس افراد مبتلا، تنفس در تماس با دام‌های آلوده و. است.
به همین علت یاسر پور اسماعیلی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین‌شهر و میمه در گفت‌وگو با خبرنگار جویاآنلاین با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در چند روز گذشته یک نفر مشکوک به بیماری تب کریمه کنگو در سطح شهرستان شاهین‌شهر شناسایی شد که هم‌اکنون در بیمارستان تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی است.
وی با تأکید بر رعایت نکات بهداشتی و راهه‌ای پیشگیری بیماری تب کریمه کنگو در انسان افزود: جدا نگاه‌داشتن جایگاه دام از محل زندگی، خودداری از له کردن کنه با دست یا روی بدن دام، خودداری از تماس بدن با ترشحات و خون دام، خودداری کشتار دام در محل‌های غیرمجاز و غیربهداشتی، تهیه گوشت مورد نیاز از محل‌های مطمئن و تحت نظارت دامپزشکی، رعایت اصول ایمنی در موقع تماس با گوشت تازه، جگر و سایر آلایش دام، روش‌های حفاظت شخصی در تماس با ترشحات و خون حیوانات (پوشیدن دستکش، لباس بلند، چکه، ماسک و عینک)، روش‌های حفاظت شخصی از گزش کنه و حشرات، خودداری از رفت‌وآمد در محل‌های کشتار غیرمجاز، اجتناب از خوردن گوشت، جگر خام و نیم پخته، نگهداری جگر، دل، قلوه به مدت ۴۸ ساعت در یخچال و سپس استفاده از آن شود.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین‌شهر و میمه با ویروسی خواندن این بیماری تصریح کرد: مورد مبتلا شدن و آلوده شدن انسان به انسان این نوع بیماری نیز وجود دارد به همین علت مردم باید خیلی نکات بهداشتی را رعایت کنند.
انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top